بیسکویت مادر ویتانا: کلوپ مادران برای نیازهای مادران

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در بازاری که شرکت‌ها با راه‌اندازی یک سایتِ عضوگیری با نام باشگاه مشتریان، سعی در ربودنِ گوی رقابت از دیگر رقیبان دارند، شاهد یک باشگاه واقعی به معنای کلوب مشتریان هستیم.
بیسکویت-مادر-imarketor
همۀ ما با بیسکویت مادر خاطرات بسیاری داریم و حتی گاهی برند بیسکویت مادر آشناتر از شرکت ویتانا است.
پس از گذشتِ سال‌ها، شرکت ویتانا در طرحِ مارکتینگ خود علاوه بر رفع نیازِ مادران در جهت تغذیۀ کودکان، اقدام به راه‌اندازی کلوپ مادران کرده است. محیطی برای ایجاد ارتباط با مشتریان (مادران) و رفع نیاز و پاسخ به سوالاتِ آنها در دوره‌های قبل و بعد از بارداری، سلامتی و سبکِ زندگی.
کلوپ-مادران-imarketor
جا دارد با توجه به این اتفاق فرخنده در جهش فکری صاحبانِ برند در ایران به بررسی این باشگاه بپردازیم:
– رتبۀ پنجاه‌و‌دومین وب‌سایت پربازید ایران مربوط به ninisite.com است که وب‌سایتی با محوریتِ مسائل دوران بارداری و پس از زایمان است، نتیجه می‌گیریم اول بودن در اجرای یک طرح مهم نیست، کافیست شما نیازی از مشتری را حل کنید. شاید بتوان گفت باتوجه به ماهیتِ محصول بیسکویت مادر شرکت ویتانا، ایجاد کلوپِ مادران انتخاب به‌جایی است.
– همان طور که از اسم باشگاه برمی‌آید، باشگاه محلی است که اعضا در آن وقت بگذرانند؛ در کلوپ مادران اعضا می‌توانند مطالب، عکس و ویدئوهای خود را به اشتراک بگذارند، بنابراین اصلِ درگیر کردنِ مشتری نیز رعایت شده است.
– هر باشگاهی نیاز به طرح‌های انگیزشی برای افزایشِ فعالیت و حضورِ اعضا دارد که در این کلوب شما می‌توانید بصورت رایگان از مشاورۀ دکترها و متخصصین بهره‌مند شوید و همچنین فعالیت بیشتر اعضا برای آنها امتیازاتی را در بر دارد که موجب استفاده از مزایای مضاعف می‌شوند.
– برای باشگاه خود مشتری هدف مشخص کنید. صرف اینکه تمامی مشتریان شما باید عضو باشگاه شوند، سراغ راه‌اندازی باشگاه نروید، برای باشگاه مشتریان خود چارچوب تعریف کنید و متمرکز شوید.
– آخرین مورد نیز به موضوعِ اینترنت مارکتینگ و یا بازاریابی آنلاین مربوط می‌شود. در سال‌های اخیر یکی از روش‌های موثر در بازاریابی اینترنتی و حضور در فضایِ وب، مربوط به مقولۀ تولید محتوا بوده است که با توجه به ماهیت این باشگاه مبنی بر محتوامحور بودن و ساختارِ آن بر پایۀ شبکۀ اجتماعی، نشان از رعایت متدهای مذکور در این کلوب است.
madaranclub-banner
پس نتیجه می‌گیریم باشگاه مشتریان صرفاً سایتی جهت جمع‌آوری اطلاعاتِ مشتری (ایمیل، موبایل و آدرس) نیست، بلکه کلوب مشتریانِ برند شما نیز مانندِ محصولات‌تان باید بصورت هوشمندانه‌ای نیازی از مشتریان را برطرف کند. فراموش نکنیم که هدف نهایی در هر باشگاهی، ایجادِ ارتباط موثر و مستمر با مشتری است نه جمع‌آوری اطلاعات!

اگر پول اضافی دارید بجای راه‌اندازی یک باشگاه بدون برنامه آن را برای مشتریان خود هزینه کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0