بیلبورد تبلیغاتی هوشمند با استفاده از جی پی اس موقعیت فروشنده روزنامه را نشان می دهد

بیلبورد تبلیغاتی هوشمند
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

این کمپین تبلیغاتی که توسط آژانس «Forever Beta» به شکل آزمایشی در منطقه «وستفیلد» لندن برگزار شد، هدفی جز کمک به فروشندگان روزنامه «Big Issue» برای برقراری روابط با جوامع محلی پس از چند سال دوری و سختی نداشت. کمپین جدید در قالب چند بیلبورد تبلیغاتی هوشمند تحت عنوان «Big Issue, I’m Here»، از فناوری جی پی اس برای نشان دادن موقعیت مکانی فروشندگان روزنامه استفاده می‌کند.

کمپین تبلیغاتی فوق توسط آژانس تبلیغاتی مستقر در لندن موسوم به «Forever Beta» و با همکاری متخصصان پلتفرم تبلیغات دیجیتال «Ocean Outdoor» ایجاد و برنده مسابقه سالیانه خلاقانه دیجیتال شد که محوریت فعالیت‌های آن تقدیر از ایده‌های دیجیتالی خلاقانه ای است که خارج از خانه اجرا می‌شوند.

I’m Here قصد دارد از فروشندگان روزنامه خیابانی «Big Issue» پس از بروز مشکلات مختلف در دو سال گذشته حمایت و با استفاده از فناوری مدرن همچون بیلبورد تبلیغاتی هوشمند بین آن‌ها و جامعه محلی خود پیوندی مجدد ایجاد کند.

بیلبورد تبلیغاتی هوشمند «I’m Here» که اوایل ماه جاری میلادی در مرکز خرید وستفیلد لندن به طور آزمایشی اجرا شد، شامل یک سری فروشنده روزنامه می‌شود که کت‌هایشان مجهز به چراغ‌های جی پی اس و همه آن‌ها در نهایت متصل به نمایشگر موجود در بیلبوردهای تبلیغاتی هستند.

در نتیجه وقتی فروشنده رونامه نزدیک به صفحه بیلبورد قرار دارد، بر روی نمایشگر شاهد موقعیت مکانی او هستیم تا مشتریان به راحتی بتوانند او را پیدا کنند. اگر می‌بینید سر فروشنده گرم است، می‌توان روزنامه را با استفاده از یک کد QR که بر روی صفحه دیجیتال نشان داده شده، از او خرید.

بیلبورد تبلیغاتی هوشمند با GPS

به گفته پائولو اریاز، مدیر خلاقیت Forever Beta با طراحی مجدد جلیقه قرمز نمادین روزنامه «Big Issue» و تعبیه یک چراغ مجهز به فناوری جی پی اس در آن، به فروشندگان این اجازه داده می‌شود تا با رسانه‌های موجود در فضای باز خارج از خانه به روشی کاملا جدید تعامل داشته باشند. در ادامه هر فروشنده به یک آگهی تبلیغاتی قدرتمند تبدیل می‌شود که میزان دسترسی و دیده شدن روزنامه را افزایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید:  قطعات بزرگ لگو در خیابان های لندن

او در ادامه خاطرنشان کرد: «ما نیاز داشتیم که از فروشنده قهرمان بسازیم نه فقط مردی که جلیقه قرمز بر تن دارد. مهم این بود که به مخاطب اجازه دهیم این افراد شگفت انگیز را به چشم ببیند.»

کمپین تبلیغاتی بر ای کمک به روزنامه فروشان

رسانه‌های سنتی تاثیرگذار هستند اما رد پای کمرنگی از روابط انسانی در آن دیده می‌شود. ادغام آن با فناوری دیجیتال (بیلبورد تبلیغاتی هوشمند) می‌تواند شکاف موجود را پر کند. این کار به ما این امکان را می‌دهد تا ارتباطی بین مردم در خیابان و فروشندگانی که قصد برقراری ارتباط با مردم را دارند، ایجاد کنیم.

پس از اجرای آزمایشی این طرح موفق، در سه منطقه پر رفت و آمد لندن و همچنین وستفیلد امید است که این کمپین تبلیغاتی در دیگر شهر‌های بزرگ بریتانیا نیز برگزار شود.

منبع: www.creativereview.co.uk

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0