واکنش جالب به بیلبورد تبلیغات کاهش نرخ تولد

تبلیغات کاهش نرخ تولد
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

The Great Decrease یا کاهش عظیم نام سازمانی است که نگرانی‌هایی را راجع به افزایش نرخ تولد و رشد جمعیت در سراسر جهان مطرح می‌کند. این سازمان با بررسی نرخ رشد جمعیت و روند افزایشی آن تصمیم به شروع کمپینی جهانی و نصب بیلبورد در مناطقی گرفت که این نرخ در آن‌ها کم است. در سایت این سازمان نوشته شده‌است: در جهانی که جعمیت زیادی دارد، داشتن فرزندان کمتر بهترین کار برای آینده آن‌هاست. کاهش نرخ رشد جمعیت امری واجب است، بنابراین ما کمپینی جهانی را آغاز کردیم و ملت‌های مختلف را به کاهش نرخ تولد دعوت کرده‌ایم. ما این کمپین را با نصب بیلبوردهایی در پرتغال (با نرخ تولد 1.2)، سنگاپور (با نرخ تولد 1.3) و هلند ( با نرخ تولد 1.6) آغاز کرده‌ایم.

همه با تبلیغات کاهش نرخ تولد موافق نیستند

فیلیپ دی آویلز بیلبورد نصب شده در سینترا پرتغال را می‌بیند و با خانواده خود به آنجا می‌رود تا نظر خود را راجع به این کمپین اعلام کند. فیلیپ فکر نمی‌کند داشتن فرزند کمتر نیاز به جشن گرفتن داشته باشد.

تبلیغات کاهش نرخ تولد

هنز روسلینگ در سال 2010 پیشبینی کرد که جمعیت جهان هیچ‌گاه از مرز 11 میلیارد نفر عبور نخواهد کرد و در سخنرانی تد دلایل خود را توضیح داد و تأکید کرد که تنها با بالا بردن کیفیت زندگی مردم فقیر می‌توان به کاهش نرخ رشد کمک کرد.

The Great Decrease می‌گوید: جمعیت بالا بزرگترین مشکلات جهان امروزی مانند افزایش دما و کمبود منابع کافی را تشدید می‌کند.

اگر به خاطر مواردی که The Great Decrease به آن‌ها اشاره کرده، نگران نرخ رشد جمعیت هستید، باید بگوییم حل این مشکل تنها با داشتن فرزندان کمتر حل نخواهد شد. همانطور که هنز روسلینگ گفته است؛ اگر میلیاردها نفر را از فقر نجات دهید و به آنها بهداشت، تحصیلات و خانه بدهید، مصرف انرژی آن‌ها نیز بالاتر خواهد رفت.

پس این پارادوکس وجود دارد که درست است که با افزایش کیفیت زندگی نرخ رشد جمعیت کاهش پیدا می‌کند، اما نرخ مصرف انرژی نیز افزایش می‌یابد؛ حتی زمانی که افراد کمتری وجود دارند.

این مشکلات با نصب بیلبورد حل نمی‌شوند و تفاوتی ندارد که نرخ کم رشد جمعیت را در پرتغال جشن بگیرید یا در سنگاپور یا در هلند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0