بیلبورد سحرآمیزی که محو می‌شود!

ایده‌پردازی در هر کمپین تبلیغاتی و بازاریابی مهمترین عامل در موفقیت آن خواهد بود. هم‌راستا بودن محتوای ایده با موضوع مورد بحث و نزدیکی آن با ذهن مخاطب می‌تواند میزان اثرگذاری و در نتیجه درصد موفقیت یک کمپین بازاریابی یا تبلیغاتی را بالا ببرد.

هرساله فستیوال شعبده‌بازی در شعر کبک کانادا برگزار می‌شود. امسال نیز برای برگزاری این فستیوال تیم برگزارکننده تمام تلاش خود را کرده است تا اطلاع‌رسانی را به شکلی خلاقانه انجام دهد و مخاطبین را به خوبی درگیر کند.
maxresdefault (2)
برای اطلاع‌زسانی در مورد زمان برگزاری فستیوال از بیلبوردهای شهری که سازه‌ای عمومی برای معرفی اینگونه مراسم است استفاده شد؛ اما ایده‌پردازان کمپین تبلیغاتی فستیوال شعبده‌بازی تمام تلاش خود را کردند تا ارتباطی معنایی و شهودی بین شعبده‌بازی و بیلبورد برقرار کنند.
quebec-city-magic-festival-the-mysterious-billboard
بیلبورد سحرآمیز The Mysterious Billboard ایده‌ای بود که توسط ایده‌پردازان این کمپین اجرایی شد. بیلبورد سحرآمیزی که تا قبل از شروع فستیوال به شکل یک پردۀ قرمز که نماد برنامه‌های شعبده‌بازی بود و اطلاعاتی در مورد زمان فستیوال ارائه می‌کرد، در شب افتتاح مراسم بیلبورد ناگهان محو شد!

سازه بیلبورد به شکلی بود که در یک ساعت مشخص پرده جمع شد و عملاً نه تنها چیز دیگری روی بیلبورد دیده نمی‌شد بلکه خود بیلبورد هم مشاهده نمی‌شد!
quebec-city-magic-festival-behind-the-curtain-600-38717
مهمترین موضوع در ایده‌پردازی کمپین بازاریابی و تبلیغاتی نزدیکی آن به موضوع مورد اشاره است و چیزی که در این کمپین فراتر از معمول دیده شده است تغییر دادن رسانه تبلیغاتی و تبدیل کردن خود آن به موضوع تبلیغ است.

پشت صحنه ساخت بیلبورد سحرآمیز فستیوال شعبده‌بازی در شهر کبک کانادا:

ویدئوی مربوط به بیلبورد سحرآمیزی که محو می‌شود!

منتشر شده در روزنامه فرصت امروز