بیمه زوریخ: نجات آدم برفی !

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

یک شرکت خدمات بیمه باید همیشه راهی داشته باشد که به مشتریان نشان دهد خدمات بهتر و متفاوت‌تری نسبت به رقبا ارائه می‌کند و از چیزهای باارزش مشتریان (سلامت، خانه، ماشین و …) به نحو احسن حمایت و نگه‌داری می‌کند.

اگر واقعاً عاشق چیزی باشید به بهترین نحو از آن نگهداری و حمایت می‌کنید. If you truly love something, you protect it in the best way ”
این شعاری است که بیمه زوریخ Zurich Insurance برای کمپین بازاریابی خود استفاده کرده است.
Zurich-Insurance-Save-The-Snowmen
شرکت بیمه زوریخ با یک ایده اثرگذار در ذهن کودکان و مشتریان آتی کمپین خود را طراحی و پیاده‌سازی کرده است:
بچه‌ها در فصل سرما عاشق برف بازی و درست کردن آدم برفی هستند، اما وقتی بهار نزدیک می‌شود، تنها می‌نشینند و آب شدن آدم برفی را تماشا می‌کنند.
این دغدغه باعث شده است که شرکت بیمه زوریخ برای آن یک ایده بازاریابی طراحی و پیاده‌سازی کند.
snow
در این کمپین بازاریابی که “آدم برفی خود را نجات دهید” نام‌گذاری شده است، به کودکان امکان می‌دهد تا با عکس گرفتن از آدم برفی خود و ارسال آن به وب سایت کمپین یا درست کردن یک آدم برفی به صورت مجازی، از آدم برفی خود محافظت کنند.
تیمی از بیمه زوریخ با گردآوری آدم برفی‌ها، آنها را به یکی از قله‌های کوه آلپ منتقل می‌کند تا آدم برفی‌ها برای همیشه باقی بمانند.

ویدئوی مربوط به این کمپین خلاقانه را ببینید:

اما در مورد این کمپین ذکر چند نکته مهم است:
– اول از همه اینکه دقت داشته باشید برای آنکه برند شما در لیست انتخاب مخاطب قرار بگیرد، بهتر است از کودکی در ذهن مخاطب خود جایی را باز کنید و با مشتریان خود از کودکی در ارتباط باشید.
– مهمترین نکته در طراحی و اجرای یک کمپین، ایده اولیه است؛ الزاماً صرف هزینه‌های فراوان موجب موفقیت کمپین نمی‌شود، توجه به جنبه‌های اجتماعی و نوع ارتباطی که مخاطب با آن برقرار می‌کند به مراتب موضوع مهمتری است.
– برای تبلیغ خدمات بیمه‌ای و بانکی سعی کنید از قالب‌های تکراری و روزمره بیرون بیایید و جنبه‌های اجتماعی بنگاه اقتصادی خود را نشان دهید؛ چیزی که در ایران کمتر به آن توجه شده و شرکت‌ها تنها به‌صورت مستفیم به‌معرفی خدمات خود می‌پردازند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0