دور خیز تاپ ؛ هوم کر به اینستاگرام خود اهمیت نمی‌دهد (بررسی وضعیت برندهای شوینده در اینستاگرام – اسفند ۱۳۹۸)

بهترین شوینده

بهترین شوینده و انتخاب آن در اینستاگرام به فرمول‌های زیادی بستگی دارد. شوینده‌های مختلفی مانند اکتیو، هوم کر، تاپ، رافونه و… رقابت تنگانگی با یک دیگر دارند و هرکدام به شکلی مشغول جذب مخاطبان کاربران هستند.
برخی از این برندهای مشهور، توجه قابل قبولی به دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام دارند و اوضاع برخی‌ها هم بحرانی است! در این مقاله بررسی می‌کنیم که بهترین شوینده در اینستاگرام از نظر سایت آیمارکتور کدام است.

جدول اینستاگرام برندهای شوینده

نام برند آی دی اینستاگرام تعداد فالوئر تعداد فالوئر واقعی تعداد پست نرخ تعامل
اکیتو active.ir 27,930 16،194 535 4.55 %
رافونه rafooneh.zolal 20,844 8،129 115 1.34 %
هوم کر home_care.ir 14,400 10،800 156 3.45 %
بس avandfar 3,184 1804 138 4.64 %
 بوژنه bojeneh 4,822 1،061 398 0.78 %
رخشا (پاکسان) paxanco_official 1,223 12 3.49 %
تاپ topwashing 259 38 27.13 %
اتک attackproducts 112 45

بهترین شوینده از نظر تعداد فالوئر

  1. اکتیو
  2. رافونه
  3. هوم کر

بهترین شوینده از نظر نرخ تعامل

  1. اکتیو
  2. هوم کر
  3. رافونه

بهترین شوینده از نظر فالوئر واقعی

  1. هوم کر
  2. اکتیو
  3. بس

بی‌توجهی هوم کر

با وجود آنکه برند هوم کر جزو یکی از چند بهترین شوینده در میان مصرف کنندگان است اما به دیجیتال مارکتینگ بسیار بی توجه است. صفحه اینستاگرام این برند نه طرح‌های گرافیکی خاصی تولید می‌کند و از نظر تولید محتوا کار خاصی انجام می‌دهد.
اینستاگرام هوم کر نه به پست‌های تعاملی اعتقاد دارد، نه قرعه کشی و نه حتی مقداری تصاویر جذاب. تصاویر و طرح‌های این برند شوینده در اینستاگرام همگی سرچی است و حتی یک محتوای اختصاصی نیز تولید نکرده است. هوم کر حتی صلاح نمی‌داند که پاسخ کاربرانش را بدهد و مشتری‌مداری در این صفحه موج می‌زند!
هوم کر البته نشان داده کلا از نظر سلیقه تبلیغاتی بسیار بسیار ضعیف است و بیلبوردهای خیابانی این برند نیز همواره به سوژه شوخی و خنده کاربران شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

بهترین شوینده هوم کر

مطالعه بیشتر: ایده پردازی تبلیغات هوم کر

طرح‌‌های گرافیکی قدیمی رافونه

رافونه نیز جزو بهترین شوینده ایرانی در میان مصرف کنندگان است که قدمت طولانی هم دارد. کاملا مشخص است که این برند شوینده در حد بضاعت خود تلاش می‌کند برای مخاطبانش در اینستاگرام، تولید محتوا کند اما فاقد یک تیم حرفه‌ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ است. طراح‌های گرافیک این پیج کاملا دم دستی و کپشن‌هایش هم چنگی به دل نمی‌زند.
با این وجود کاملا مشخص است که برند برای اینستاگرام خود وقت می‌گذارد و می‌خواهد علمکرد بهتری داشته باشد. این صفحه مثل تیم فجر سپاسی شیراز است که بضاعتش همین است و تلاش می‌کند با همین بضاعت، عملکرد خوب و جوانمردانه‌ای داشه باشد!

رافونه

اکتیو برنده دیجیتال مارکتینگ

اجازه بدهید مدال طلایی بهترین شوینده در اینستاگرام را به برند اکتیو اهدا کنیم. این برند فعالیت بسیار حرفه‌ای در اینستاگرام دارد و تقریبا تمامی اصول دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام را رعایت می‌کند.
طرح‌های گرافیکی حرفه‌ای، کپشن‌های مناسب، پست‌های تعاملی، قرعه‌کشی و… همگی جزو کارهایی است که این برند به خوبی انجام می‌دهد. اگر این برند بتواند برگزاری کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ را نیز جزو برنامه‌های خود بگذارد، پکیج خود را کامل کرده است.

اکیتو

دور خیز تاپ

شوینده تاپ به تازگی فعالیت خود را در اینستاگرام آغاز کرده است. بررسی همین دوره کوتاه فعالیت این پیج نشان می‌دهد که می‌تواند به راحتی مدارج ترقی را طی کند و عنوان بهترین شوینده در اینستاگرام را کسب کند. پست‌های این پیج دارای خط سیر مناسب است که با کمی دقت و استفاده از اصول دیجیتال مارکتینگ، قطعا به رتبه یک صعود می‌کند.

شوینده تاپ

برندهای قدیمی در اغما

برندهای شوینده قدیمی مانند بس، بوژنه و رخشا وضعیت قرمزی در اینستاگم خود دارند و مهم‌ترین کاری که انجام می‌دهند این است که هیچ کاری نمی‌کنند!

بهترین شوینده