مزایای تبلیغات برنامه ریزی شده

تبلیغات برنامه ریزی شده
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تبلیغات برنامه ریزی شده به عبارتی همان خرید آنی و خودکار فضای تبلیغاتی آنلاین با استفاده از داده‌های اطلاعاتی جهت دسترسی به افراد مناسب در زمان مناسب است. عبارت دنیای تبلیغات برنامه ریزی شده اغلب اوقات به منبعی پیچیده، پر از اصطلاحات تخصصی و حروف اختصاری فراوانی اطلاق می‌گردد که تعدادشان بیشمار است. دو مورد اخیر ممکن است درست باشند اما برای درک نحوه عملکرد تبلیغات برنامه ریزی شده نیازی به این همه پیچیدگی نیست.

چنین اقدامی لزوم انجام فرایند‌های دستی پر زحمت را از بین برده و به افراد فرصت بیشتری برای بهینه سازی کمپین‌های تبلیغاتی برنامه ریزی شده خود می‌دهد و همین حرکت نتایج بهتری را برای تبلیغ کنندگان به همراه خواهد داشت. اگر کنجکاو هستید که با مزایای تبلیغات برنامه ریزی شده آشنا شده و بدانید که چرا باید از این نوع تبلیغات در ترکیب رسانه ای خود استفاده کنید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

مطالعه بیشتر: ردیابی تبلیغات آنلاین

10 مزیت تبلیغات با برنامه ریزی

برخی از مهمترین مزایای بهره‌مندی از تبلیغات برنامه ریزی شده شامل این موارد است:

تاثیر تبلیغات برنامه ریزی شده برای برندهای کوچک و متوسط

از همین ابتدا باید بگوییم که برای انجام تبلیغات برنامه ریزی شده هیچ نیازی به سرمایه نقدی بی پایان نیست. زیبایی تبلیغات برنامه ریزی شده در آن است که در نهایت می‌توان بدون اتلاف در وقت و هزینه به موفقیت دست یافت. بنابراین اگر بودجه زیادی برای ورود به دنیای تبلیغات در اختیار ندارید یا می‌خواهید قبل از سرمایه گذاری کلان از موفقیت کمپین تبلیغاتی جدید خود یقین پیدا کنید، مطمئن باشید که هیچ راه حلی بهتر از تبلیغات برنامه ریزی شده به کار شما نخواهد آمد.

دسترسی به طیف گسترده مخاطبان

به طور قطع هیچ کس نمی‌گوید که نمی‌خواهد بیش از یک حد مشخص به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کند. تبلیغات برنامه ریزی شده به ما این امکان را می‌دهد تا به خیل عظیمی از جامعه هدف مناسب دسترسی یابیم. همه ما قبول داریم که کارآمد ترین شکل تبلیغات همان است که بتوان از طریق میلیون‌ها سایت به فرصتی جهت کشف و جذب مخاطب خاص خود در هر جا  و هر مکان دست یافت.

مطالعه بیشتر: تبلیغات هیوندای

کنترل همه چیز در دست شماست

تبلیغات برنامه ریزی شده از مزایای زیادی برخوردار است اما یکی از ارزشمند ترین مزایای آن همان نوع آزادیست که به برند‌ها برای توقف موقت در مسیر اجرای پروژه و ایجاد تغییرات در کمپین‌ها در اواسط کار پر پرواز می‌دهد.

از منظر عملکرد این کار به شما اجازه بهینه سازی امور جهت بالا بردن وزن مخاطبان، ارتقاء کارکرد سایت‌ها، انتخاب موقع مناسبی از روز و غیره را داده و به بهبود مداوم نتایج کمک می‌کند. علاوه بر این، اعلام خبر عدم دسترسی موقت به وبسایت در مواقع اضطرار، به برند‌ها امکان می‌دهد تا از قید و بند‌های دست و پا گیر موجود رها شده و دست از پرداخت هزینه بیهوده برای هدایت مخاطبان به صفحه اصلی یک وبسایت مرده بردارند.

به نمایش گذاشتن برند

حالا دیگر روز‌هایی که بنر‌های تبلیغاتی کلیک محور را برنامه نویسان طراحی می‌کردند، گذشته است. این روز‌ها برند‌ها می‌توانند مخاطبانشان را به تعامل با تبلیغات خلاق دیجیتال واداشته، با استفاده از یک سری نقشه‌های تعبیه شده در وبسایت، افراد را به سوی فروشگاه‌ها سوق داده یا به سادگی آن‌ها را با یک فرمت زیبا و جذاب اینترنتی شگفت زده کنند. بله درست حدس زدید، این فرمت‌ها قابل خرید بوده و به طور آنی و لحظه ای جداگانه به تک تک کاربران فروخته می‌شود.

مطالعه بیشتر: اثربخشی بازاریابی شبکه های اجتماعی

جذب تعداد بالای مخاطبان

همان قدر که هدفگیری مجدد می‌تواند نقشی اساسی در استراتژی از قبل برنامه ریزی شده یک برند ایفا کند، استراتژی‌های هدفگیری دیگری نیز وجود دارند که برند‌ها می‌توانند جهت کشف و جذب مخاطبان کلیدی از آن‌ها بهره ببرند. از جمله این استراتژی‌های جذاب می‌توان به همپوشانی داده‌های خرید قبلی از طریق مسترکارت، داده‌های موقعیت جغرافیایی به طور لحظه ای، داده‌های ایمیل و داده‌های خرید از آمازون اشاره کرد. ورای آن‌ها، قرار دادن آگهی تبلیغاتی در کنار محتوای مرتبط می‌تواند در عین سادگی، موثر واقع گردد.

هماهنگی تبلیغات برنامه ریزی شده با بیلبوردهای تبلیغاتی خارج از خانه (DOOH)

تصور کنید در خیابان راه می‌‌روید، روز به نیمه رسیده و وقت ناهار است. با عرض پوزش از وگان‌ها، از کنار یک بیلبورد تبلیغاتی رد می‌شوید که تصویر یک همبرگر جذاب و خوشمزه بر روی آن جلب توجه می‌کند. در ادامه گوشی تلفن همراهتان را از جیب بیرون می‌آورید تا وضعیت آب و هوا را چک کنید. جالب اینجاست که باز هم به محض تلاش برای باز کردن اپلیکیشن مربوطه، تصویری از این برگر خوشمزه و دوست داشتنی را می‌بینید.

به این ترتیب شما اخیرا یک نوع هماهنگ سازی برنامه ریزی شده در زمینه DOOH را تجربه کرده اید که مخاطب را در نزدیکی بیلبورد تبلیغاتی مجددا به چنگ آورده و او را هدف قرار می‌دهد. چنین اقدامی یک راه ساده و در عین حال فوق العاده مفید و موثر برای افزایش فرکانس و به حداکثر رساندن تاثیر پیام بر روی گروه مخاطبان به شمار خواهد رفت.

مطالعه بیشتر: کمپین های تبلیغات دیجیتالی هدفمند

کمپین‌های برنامه ریزی شده می‌توانند با تغییر در وضعیت آب و هوا شکل بگیرند

شما نه تنها می‌توانید در زمان و مکان مناسب به فرد مناسب دسترسی پیدا کنید، بلکه حالا دیگر امکان دسترسی به او در شرایط آب و هوایی مناسب نیز وجود دارد. سیگنال‌های آب و هوایی روشی موثر برای شرح پیام برند به لطف قدرت بالای کلمات به حساب آمده و فورا منجر به جذب مخاطب خواهد شد. این قبیل محرک‌ها می‌توانند مبتنی بر دیدگاه افراد نسبت به برند بوده و یا به سادگی افزایش آمار فروش هنگام بارندگی را رقم بزنند.

تنظیم این پارامتر‌ها در پلتفرم خرید برنامه ریزی شده به این معناست که به محض تغییر وضعیت و ایجاد شرایط آب و هوایی مورد نظر، رقم بودجه به طور خودکار افزایش یافته یا پیام‌های تازه ای ارسال می‌شوند که ارتباط بیشتری با شرایط جدید دارند.

شناخت سایت هایی که برند در آنها مطرح شده است

امروزه دیگر از قبل می‌دانیم که کمپین‌های تبلیغاتی برند قرار است در چه سایت‌هایی اجرا شده و نام برند کجا مطرح گردد. حالا دیگر در تبلیغات شفاف سازی حرف اول و آخر را می‌زند. با اقدامات سختگیرانه‌ای که در راستای حذف سایت‌ها و محتوای ناامن صورت می‌گیرند، برند‌ها دیگر می‌توانند مطمئن باشند که در محیط‌هایی کاملا امن و قابل قبول به مخاطبان مورد نظر خود دسترسی پیدا خواهند کرد.

مطالعه بیشتر: پلتفرم های تبلیغات آنلاین

برآورده شدن اهداف با تبلیغات برنامه ریزی شده

علیرغم شایعات موجود، دلیل استفاده از تبلیغات برنامه ریزی شده صرفا فروش کالا یا خدمات نیست. مسلما آمار فروش نیز به شدت بالا خواهد رفت اما روز به روز بر حجم برند‌هایی که به تبلیغات برنامه ریزی شده روی می‌آورند، افزوده خواهد شد که هدفی جز ارتقاء سطح آگاهی و جلب توجه بیشتر مخاطب به سوی خود ندارند.

ترکیبی هوشمندانه شامل هدف‌گیری درست و مناسب و مهم تر از همه تبلیغات برنامه نویسی شده خلاقانه ای که به خوبی اجرا شده، ثابت کرده که وقتی صحبت از عمل به معیار‌های برند به میان می‌آید، نمی‌توان از آن چشم پوشید.

عقب نماندن از رقبا

اگر 9 دلیل فوق برای متقاعد ساختن شما کافی نیست، همین یک دلیل برای راضی کردن شما کفایت می‌کند. به احتمال زیاد رقبایتان در حال حاضر از طریق کمپین‌های تبلیغاتی برنامه ریزی شده خود با مشتریان بالقوه شما صحبت کرده و حرف می‌زنند. این بدان معناست که آن‌ها از مزایای جدید این نوع خرید دیجیتال سود می‌برند. در فضای آنلاین امروز که رقابت در آن روز به روز بیشتر می‌شود، اکنون بیش از هر زمان دیگری فعال بودن و رقابت در فضایی برنامه ریزی شده به نفع برند بوده و بقای آن را تضمین خواهد کرد.

منبع: www.thedrum.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0