بستن
بازاریابی

تبلیغات بی‌ام‌دابلیو؛ قهرمانی بدون اسب بی‌معناست

تبلیغات بی ام دابلیو؛ قهرمانی بدون اسب به معناست

در این سری از تبلیغات بی‌ام‌دابلیو BMW، موردی را بررسی می‌کنیم که با بودجه کمی در بستر شبکه‌های اجتماعی و حوزه آنلاین برای سری محصولات Horse Edition طراحی شده است.
کمپین EDMs بی‌ام‌دابلیو جهت بالا بردن آگاهی Awareness و مراجعه مخاطبین به وب‌سایت و بسترهای مجازی این برند طراحی شده است.

(کمپین EDMs چیست؟ مخفف Electronic Direct Mail است که علاوه بر ایمیل مارکتینگ به ایجاد بستری دو‌سویه بین مخاطبین و برند می‌پردازد و شامل تبلیغات کلیکی و آفلاین و رسانه‌های اجتماعی و غیره می‌شود.)

از طرفی تلفظ بی‌ام‌دابلیو BMW در زبان چینی بسیار شبیه به تلفظ کلمه 馬 یعنی اسب است. بدین صورت تبلیغات بی‌ام‌دابلیو با طراحی کمپینی با شعار «قهرمانی بدون اسب بی‌معناست What is a hero without a horse?» توانست در طول مدت کوتاهی بیش از یک میلیون طرفدار چینی را برای مشاهده و معرفی این سری از محصولات Horse edition به رسانه‌های آنلاین هدایت کند.
bmw-what-is-a-hero-without-a-horse-outdoor-direct-marketing-380095-adeevee
نتایج فوق در طول دو روز از اجرای کمپین ایجاد شد و علاوه بر آن پوسترهای تبلیغات بی‌ام‌دابلیو مربوط به کمپین فوق در برترین سایت‌های خبری و تحلیل چین مانند sohu.com و sina.com.cn و digitaling.com و adquan.com بازتاب پیدا کرد.

با توجه به اینکه کمپین فوق گروه هدف خاصی را مشخص نکرده بود ولی از آنجا که بسیار محافظه‌کارانه و با طنز آمیخته شده بود توانست موفقیت عمومی زیادی را کسب کند.
همچنین بازار چین با فروش ۴۰۰ هزار عدد بی‌ام‌دابلیو در سال بزرگترین بازار این خودروساز در جهان است و تبلیغات بی‌ام‌دابلیو توانست با کمپین EDMs محافظه‌کارانه خود طرفداران زیادی برای رسانه‌های آنلاین این برند جلب کند.

منبع: www.adeevee.com

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
همکاری Google Home Hub با برند آرایشی سفورا Sephora  در راستای نمایش ویدیوهای آرایشی به
امسال نیز همانند سال گذشته اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing نقش بسیار پررنگی در دنیای دیجیتال
زمانی که  KFC ناچار شد برخی از شعبه‌های خود در انگلستان و ایرلند را به
برچسب : BMWBMW: What is a hero without a horseآنلاین مارکتینگایده بازاریابیایمیل مارکتینگبزرگترین بازار دنیاتبلیغات بی‌ام‌دبلیوتبلیغات در بازار چینفروش سالیانه bmwکمپین EDMs چیست؟کمپین بازاریابیکمپین تبلیغاتی宝马寶馬
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
طبق تعریف انستیتو مدیریت کسب‌وکارهای کوچک ایالات‌متحده آمریکا (SBA)، کسب‌وکار…