تبلیغات جنجالی و خلاقانه در هفته‌ای که گذشت

تبلیغات جنجالی و خلاقانه
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

خلاقانه‌ترین آگهی‌های تبلیغاتی در هفته گذشته

تبلیغات جنجالی و خلاقانه شرکت مواد غذایی «General Mills»: افسون‌های «Loki» از آژانس تبلیغاتی: ICF Next

 

 

اخیراً شاهد اکران فیلم «Loki»، تازه‌ترین محصول شرکت رسانه‌ای «Disney+ Marvel Cinematic Universe»، بودیم. با هدف تبلیغ این فیلم انیمیشنی جدید، Marvel دست به همکاری با General Mills زد. تبلیغات جنجالی و خلاقانه این برند فعال در عرصه مواد غذایی یک محیط انیمیشنی تازه برای تبلیغ این فیلم به شمار می‌رود. در این راستا هر کاراکتر با ظاهری ساده وارد اتاق شده و با ظاهر یک قهرمان از در خارج می‌شود. در نهایت تصاویر این کاراکتر‌های جذاب بر روی بسته‌های غلات General Mills نقش بستند. در نتیجه 3500 بسته غلات با بسته‌بندی جدید به قیمت 8 دلار به‌سرعت به فروش رفتند.

دومینو: domin-oh-hoo-hoo

آژانس تبلیغاتی: VCCP

 

 

پیتزا دومینو به واسطه ارائه نوآوری‌های مدرن و ایجاد امکان ثبت سفارش از طریق اموجی (emoji) و توییتر در جهان به شهرت فراوانی دست پیدا کرده است. اخیراً در انگلیس فرصت تازه‌ای فراهم شده تا به وسیله آن بتوان یک سفارش گروهی را ثبت کرد. به این ترتیب که چندین نفر می‌توانند با همدیگر یک سفارش را از طریق نرم‌افزار دومینو ثبت نموده و تجربه یک سفارش گروهی را داشته باشند. آگهی تبلیغاتی جدید دومینو به کارگردانی «Sam Hibbard» از شرکت فیلمسازی «Somesuch»، با تمی خنده‌دار افراد را در حالی به تصویر می‌کشد که با صدایی آهنگین و خاص با یکدیگر ارتباط برقرار نموده، در نهایت در فرایند ثبت سفارش با هم به توافق رسیده و یک سفارش مشترک را با هم ثبت می‌‌کنند.

تبلیغات جنجالی و خلاقانه Gap : تبلیغات کاپشن پفی Gap

آژانس تبلیغاتی: داخلی

به تازگی یک تبلیغات جنجالی و خلاقانه و عجیب در صفحات نیویورک تایمز منتشر شده که در آن چیزی به جز یک کاپشن پفی و کد QR به چشم نمی‌خورد. کسانی که آن را کشف کردند متوجه شدند که این آگهی به تبلیغ یک کاپشن از مجموعه محصولات مشترک «کانی وست» با Gap می‌پردازد. این کاپشن اولین کالای تبلیغ شده در قالب قراردادی 10 ساله بین این خرده‌فروش و نوازنده یا همان کارآفرین معروف و شناخته شده به شمار می‌رود. در کنار این آگهی تبلیغاتی چاپی، ترکیب کد و کاپشن پفی برای تبلیغ بیشتر به مؤسسات بزرگ نیویورک از جمله موزه «Guggenheim»، کتابخانه عمومی این شهر و سالن کنسرت والت دیزنی در لس آنجلس سپرده شد.

شکلات «Reese’s»: چسبناک در مقابل تمیز

آژانس تبلیغاتی: Anomaly تورنتو

تبلیغات جنجالی

آگوست گذشته، لبرون جیمز از حرکتی خوشش آمد که در قالب آن کله کچل او به یک ظرف کوچک کاغذی با ردپایی از کره بادام زمینی «Reese’s» تشبیه شده بود. Reese’s با مشارکت آژانس تبلیغاتی Anomaly تورنتو از آن لحظه فرهنگی برای ساخت تبلیغات جنجالی و خلاقانه جدید برند آب‌نبات خود استفاده کرد. بیلبورد‌های تبلیغاتی خود آب‌نبات را به تصویر نمی‌کشند بلکه فقط کاغذ بسته‌بندی آن را نمایش می‌دهند که ردپای چسبناکی از آب‌نبات بر رویش نقش بسته است.

www.adage.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0