تبلیغات خلاقانه خدمات بانک برای کسب‌و‌کارهای کوچک Deutsche Bank

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در ایران حداکثر خلاقیت در تبلیغات معرفی خدمات بانک استفاده از ابزاری به نام بیلبورد است!

بی‌شک اگر روزی بانک‌ها تصمیم بگیرند که دیگر روی بیلبورد تبلیغ ندهند، بسیاری از آژانس‌های تبلیغاتی که صاحب بیلبوردهای شهری هستند باید فکر دیگری برای خود بکنند؛ علت هم ساده است: نبود خلاقیت!
وقتی مشاوران تبلیغاتی و بازاریابی یا آژانس‌های تبلیغاتی به‌دنبال گزینه برای معرفی خدمات بانک می‌گردند چیزی که در جایگاه نخست پیشنهادهایشان قرار می‌گیرد بیلبورد است و لاغیر.

به هرحال مشکل آنجاست که در ایده‌های پیشنهادی نه تنها خلاقیت وجود ندارد بلکه در کپی‌برداری هم ضعف زیادی وجود دارد. متأسفانه برخی از آژانس‌ها نمونه‌های موفق خارجی را نمی‌بینند.
علت دیگر هم در باورد نداشتن رسانه‌ها نوین و اثرگذار و تعاملی‌ است؛ همین که بانک‌ها از رسانه‌های جدید همچون شبکه‌های اجتماعی Social Network استفاده نمی‌کنند، چیزی به اسم وایرال ویدئو Viral Video به گوش‌شان ناآشنا می‌آید و … تأکیدی است بر این مدعا که بانک‌ها باور دارند که تبلیغات یعنی بیلبورد و دیگر هیچ…!

bank-billboard

بانک آلمان Deutsche Bank برای معرفی خدمات کسب‌و‌کارهای کوچک دست به اجرای یک ایده خلاقانه زده است. در این ایده سعی شده است که با استفاده از المان‌های کسب‌و‌کار، تأثیر حضور بانک در کنار آن را به نمایش در بیاورند.

و اما ایده:
فرض کنید در خیابان دارید از کنار یک فروشگاه که کرکره‌اش پایین است رد می‌شوید. ناگهان کرکره بالا می‌رود! اما نه خود کرکره بلکه تصویری که روی کرکره به نمایش در می‌آید.
از شما خواسته می‌شود که یک کد QR را اسکن کنید. شما با اسمارت‌فون خود تصویر را اسکن کرده و وارد صفحه‌ای می‌شوید که به شما می‌گوید اگر این فروشگاه متعلق به شما باشد، دوست دارید چه شغلی در آن داشته باشید؛ یکی را انتخاب می‌کنید. سپس نام خود را وارد می‌کنید و دکمه شروع را می‌زنید.

کرکره بالا می‌رود و شغل مورد نظر شما در فروشگاهی به نام خود شما نمایش داده می‌شود…
بهتر است خودتان ویدئو را ببینید:

هدف از اجرای این ایده نمایش خدمات بانک آلمان برای کسب‌و‌کارهای کوچک است که می‌توان آن را جزو خلاقانه‌ترین ایده‌ها برای معرفی محصولات یا خدمات بانک دانست. البته شاید اگر در ایران قرار بود تبلیغی برای معرفی خدمات بانکداری شرکتی یا بانکداری خرد داشته باشیم به یک یا چند بیلبورد بسنده می‌شد!

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0