تبلیغات در فیس‌ بوک رقیب جدید گوگل ! خریداران در کدام شبکه اجتماعی درباره محصولات تحقیق ‌می‌کنند(بخش دوم)

تبلیغات در فیس بوک

تبلیغات در فیس‌ بوک این روزها حتی از به کارگیری اصول سئو در گوگل نیز اثر بخش‌تر شده است! در یک تحقیقی که به تازگی منتشر شده، 40٪ کاربران، از شبکه‌‌‌های اجتماعی برای تحقیق در مورد محصول مورد نظر خود استفاده کرده‌اند.
در مقاله قبلی به بررسی نقش اینستاگرم و تاثیر اکسپلور اینستاگرام در تبلیغات پرداختیم. در این مقاله نقش فیس‌ بوک در تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ را بررسی می‌کنیم.

موفقیت 51 درصدی تبلیغات در فیس‌ بوک

آمار تبلیغات در فیس بوک

در یک نظرسنجی اینترنتی زمانی که از کاربران پرسیده شد به کدام شبکه اجتماعی برای تحقیقات در زمینه محصولات بیشتر مراجعه می‌کنند ، 51٪ از پاسخ دهندگان به فیس ‌بوک اشاره کردند.
این نتیجه شوک آور نیست. فیس بوک پس از یوتیوب، دومین پلتفرم اجتماعی پرکاربرد در سطح جهان است.‌
از آنجا که فیس‌ بوک یکی از اولین و موفق ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است، اگر تا به حال این کار را نکرده اید، احتمالاً می بایست مارکتینگ برند یا محصولات خود را در آن انجام دهید.

چرا تبلیغات در فیس بوک؟

فیس‌ بوک دارای 1.59 میلیارد کاربر فعال روزانه است و از اوایل دهه 2000 میلادی تا کنون فعال است. مخاطبانش شامل چندین گروه سنی است و جهان را در بر می‌گیرد و آن را به مکانی مناسب برای بیشتر ‌‌برندهاجهت معرفی خود تبدیل ساخته است.
درخصوص مارکتینگ محصولتان، ‌‌گزینه‌های مختلف زیادی در ‌‌فیس‌بوک دارید. در اینجا چند مورد ارائه ‌‌می‌شود.

تبلیغات رایگان در فیس بوک

هر شرکتی ‌می‌تواند یک صفحه تجاری را به صورت رایگان در ‌‌فیس‌ بوک ایجاد کند. پس از ایجاد یک صفحه تجاری، ‌می‌‌توانید شروع به اشتراک گذاری پست‌ها درباره محصولات و پیشنهادات خود کنید.
اگر مشتری‌های وفاداری دارید، ‌می‌‌توانید حتی از آنها بخواهید که راجع به کسب وکارتان در ‌‌فیس‌ بوک نظر دهند تا مشتریان آتی که درباره شما تحقیق ‌می‌کنند ببینند که در گذشته مشتریان خود را چگونه خوشحال ‌کرده‌اید.
گذشته از ایجاد ‌‌صفحه‌ای برای برجسته کردن برندتان، ‌می‌‌توانید محصولات خود را در بازار ‌‌فیس‌ بوک نیز قرار دهید. مولفه‌های ‌‌بازار ‌می‌تواند شامل عکس محصول، قیمت‌گذاری، مشخصات محصول و اطلاعات خرید باشد.
اگرچه کاربران غالباً از بازار برای فروش اقلام بدون استفاده خود به افراد دیگر استفاده ‌می‌کنند، اما صفحات تجاری ‌‌فیس‌ بوک نیز واجد شرایط استفاده از این ویژگی هستند.

استفاده از استوری فیس بوک

همچنین ‌می‌‌توانید در مورد محصولات یا پیشنهادات خود در استوری ‌‌فیس‌بوک صحبت کنید. این کار ممکن است مستلزم کمی تلاش اضافی باشد زیرا شما را ملزم ‌می‌کند که فیلم یا سایراشکال محتوا را در قالب استوری بسازید اما تحقیقات نشان ‌می‌‌دهد ‌می‌تواند مفید باشد.
در حقیقت، یک نظرسنجی در سال 2018 نشان داد که 62٪ از مردم پس از کسب اطلاعات در مورد یک محصول در استوری ‌‌فیس‌بوک، بیشتر به آن علاقه‌مند شدند. با این استفاده از این روش به راحتی می‌توانید تبلیغات در فیس‌ بوک را انجام دهید.

تبلیغات پولی در فیس بوک

فیس بوک و تبلیغات

از آنجا که خوراک خبری ‌‌فیس‌بوک به صورت الگوریتمی پست‌های حساب‌‌های فردی را نسبت به کسب و کارها در اولویت قرار ‌می‌‌دهد، شاید بخواهید در آگهی‌های ‌‌فیس‌بوک هزینه صرف کنید.
تبلیغات ‌‌فیس‌بوک دارای سابقه عالی است. تخمین زده ‌‌می‌شود که در سال 2018 ، دو میلیون کسب و کار بر روی این پلتفرم تبلیغ کرده باشند.
با استفاده از تبلیغات ‌‌فیس‌بوک، ‌می‌‌توانید آگهی‌هایی را با هدفی مشخص، از جمله تبدیل بیننده به خریدار یا رفت و آمد در فروشگاه ایجاد کنید. نرم افزارهای جامع تبلیغاتی هم به شما امکان ‌می‌‌دهد، مخاطبانی با ترکیب جمعیتی خاص را هدف قرار دهید.

تبلیغات در فیس بوک را بومی‌سازی کنید

به عنوان یک تبلیغ کننده در ‌‌فیس‌ بوک، ‌می‌‌توانید پستی را که قبلاً ایجاد ‌کرده‌اید تبلیغ کنید تا اطمینان حاصل کنید که در خوراک خبری کاربرانی با مشخصات مدنظر شما نشان داده ‌‌می‌شود.
همچنین می‌‌توانید تبلیغات بومی ایجاد کنید که ممکن است در خوراک خبری یا در ستون‌های جانبی ‌‌فیس‌بوک ظاهر شود.
در حالی که پست‌‌های تبلیغاتی شبیه یک پست معمولی ​​با یک تگ ساده است که بیان ‌می‌کند تبلیغاتی‌اند، به نظر ‌می‌رسد تبلیغات بومی بیشتر به تبلیغات سنتی شبیه‌اند تا برای کاربران مشخص شود که بابت مطالبی که ‌می‌بینند هزینه پرداخت شده است.

تبلیغات ویدئویی را فراموش نکنید!

اگر ‌می‌‌خواهید تبلیغات مبتنی بر ویدئو منتشر کنید، ‌‌فیس‌ بوک همچنین به شما امکان ‌را می‌‌دهد تا محتوای ویدیوئی را تبلیغ کنید یا آگهی‌های حین پخش فیلم را خریداری کنید که در ویدئو‌‌های زنده ‌‌فیس‌ بوک یا ویدئو‌‌های طولانی‌تری که سایر کاربران بارگذاری ‌کرده‌اند، به نمایش درمی آیند.

منبع: https://blog.hubspot.com