تبلیغات دیجیتال در شرکت آمازون چه تاثیری بر درآمد آن گذاشته است؟

زمان مطالعه 2 دقیقه240۰

تاثیر تبلیغات دیجیتال در شرکت آمازون

طبق تحقیقات eMarketer که در گزارش روز سه‌شنبه وال استریت ژورنال ذکر شد، سهم تبلیغات دیجیتال شرکت آمازون (NASDAQ: AMZN) از کل بازار تبلیغات دیجیتال ایالات متحده به ۱۰.۳٪ افزایش یافت. آمازون در حال حاضر سومین رتبه بین بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در این زمینه را دارد.

شرکت آمازون ۲۸.۹٪ بخش آلفابت گوگل از فروش سال گذشته و فیسبوک ۲۵.۲٪ از بازار را به خود اختصاص داده است.

اطلاعات eMarketer حاکی از آن است که درآمد آمازون در سال ۲۰۲۰ تقریباً ۱۵.۷۳ میلیارد دلار بوده که تقریباً ۵۲.۵ درصد رشد سالانه را نشان می‌دهد.

تبلیغات دیجیتال در شرکت آمازون

تقریباً ۹۰٪ از درآمد تبلیغات این شرکت در سال گذشته از طریق تبلیغات جستجو و تبلیغات ارائه شده در پلت فرم خرده‌فروشی آنلاین بوده و بقیه از منابع از جمله اکوسیستم پخش Fire TV و پلت فرم پخش زنده Twitch آن است.

تبلیغات دیجیتال برای شرکت آمازون یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌های رشد این شرکت است. با توجه به تحقیقات انجام شده، پلت فرم خرده‌فروشی آنلاین آمازون به دلیل وجود سیستم هوش مصنوعی و منابع تحلیلی، منجر به خرید عمده از این بازار می‌شود. تجارت الکترونیکی یک راه عالی برای فروشندگانی است که به دنبال افزایش فروش خود هستند.

گزارشی از Cowen تخمین می‌زند که تبلیغات دیجیتال بتواند درآمد این شرکت را از این راه به ۸۵.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۶ برساند.

هرساله درصد بیشتری از هزینه‌های خرده‌فروشی از طریق کانال‌های دیجیتال انجام می‌شود و این به رشد بیشتر تبلیغات آنلاین نیز کمک می‌کند.

منبع: www.fool.com

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/sQijc

839 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند