تبلیغات مواد غذایی با الهام از کتاب انجیل: هیچ میوه ای نباید تا ابد ممنوعه بماند

تبلیغات مواد غذایی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

گزارش هانی تغذیه نشان داد که رژیم‌های غذایی نامناسب بیشتر از تنباکو و فشار خون بالا باعث مرگ افراد در سرتاسر جهان می‌شوند. در این راستا سوء تغذیه بزرگ ترین چالش اجتماعی در دنیای امروز به شمار می‌رود. در همین زمان تبلیغات مواد غذایی به کمک افراد می‌آید.

برای کمک به مبارزه با این مشکل و ترویج یک رژیم غذایی سالم تر از گذشته، شرکت «Dole Sunshine» نامه ای سرگشاده به پاپ فرانسیس نوشته تا با فرضیه مذهبی «گناه اصلی» مقابله کند. این نامه سرگشاده که در روز جهانی میوه در روزنامه محبوب پاپ، یعنی «La Repubblica» چاپ شد، با هدف ایجاد یک تغییر کوچک در کتاب مقدس، در صدد است تا کلمه «میوه» را جایگزین هر وعده غذایی ناسالم دیگری کند.

این نامه در قالب یک تبلیغات جالب مواد غذایی و درخواست طنز آمیز و بی سابقه به پاپ، قصد دارد تا جرقه یک گفتگوی جهانی در مورد اهمیت نقش میوه در یک رژیم غذایی مغذی را با محوریت ذکر فواید میوه و لزوم دسترسی کلی همه مردم جهان به این وعده غذایی سالم بزند.

پیر لوئیجی سیگیسموندی، مدیر گروه غذا‌ها و نوشیدنی‌های بسته بندی شده در Dole، گفت: «ما درک می‌کنیم که درخواست ایجاد این نوع تغییر از پاپ، جسورانه و تحریک آمیز به نظر می‌رسد. البته منظور ما بی احترامی به پاپ یا کلیسا نیست. با ارائه شرحی مفصل بر فواید خوردن میوه، می‌توان روایت جهانی جدیدی را عرضه کرده و در این اثناء یک سری عادات غذایی جدید و سالم تری را به همه آموزش داد که این سوء برداشت از میوه یا همان «میوه ممنوعه» را بهبود می‌بخشد.

نامه سرگشاده فوق با احترام به این موضوع اشاره می‌کند که اگرچه هرگز در کتاب مقدس به طور مشخص از سیب به عنوان میوه ممنوعه یاد نشده اما این میوه مورد تهمت قرار گرفته زیرا به اشتباه گناه اصلی را با آن مرتبط دانسته اند. در ادامه در دنیایی که آشکارا غذا‌های مضر و زیانبار دیگری در دسترس عموم مردم قرار دارند، سیب دیگر نباید حرام اعلام شود. در عوض میوه خود به تنهایی می‌تواند قهرمان و انگیزه ای برای گشایش باب گفتگو در مورد تغذیه سالم و محرکی برای اتخاذ یک رژیم غذایی بهتر در سرتاسر جهان به شمار رود.

این تبلیغات مواد غذایی حرفه ای تحت عنوان «هیچ میوه ای نباید برای همیشه ممنوعه باقی بماند» در ژوئیه سال 2022 میلادی و با همکاری آژانس تبلیغاتی «Grey» لندن راه اندازی شد.

منبع: www.adsoftheworld.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0