تبلیغات موبایلی را چگونه بهتر کنیم؟

تبلیغات موبایلی

چرا بهتر است از تبلیغات موبایلی نه فقط برای تبدیل بهتر بلکه برای نرخ تعامل بهتر استفاده کنیم.

بهینه‌سازی تبلیغات موبایلی تقریباً یک روش مهم برای صاحبان کسب و کاراست. بیشتر اوقات در اینگونه تبلیغات سوالی میپرسند، درخواست عضویت دارند یا پیشنهاد استفاده رایگان برای مدت زمان محدودی می‌دهند اما آیا تبلیغات موبایلی فقط برای همین کار مناسب است؟

تبلیغات موبایلی هدر دادن پول نیست. درواقع می‌توانند بسیار مفید باشند. در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه بهترین تبلیغ‌های موبایلی آن‌هایی هستند که نرخ تعامل را افزایش می‌دهند و از تبلیغات خود برای افزایش تعامل چگونه استفاده کنید و در آخر متوجه می‌شوید که چگونه نرخ تبادل را به تعامل تبدیل کنید.

اگر هدف پایانی تعامل بیشتر، نرخ تبدیل بهترباشد، پس چرا تبلیغات موبایلی را بر نرخ تبدیل بهتر متمرکز نکنیم؟

تبلیغات موبایلی که بیش از اندازه اصرار بورزند و به مخاطب فشار بیاورند، اکثراً نادیده گرفته یا از آن‌ها اجتناب می‌شوند.

به نتایج جستجوی Hubspot research و به 3 دلیل اول استفاده مصرف کنندگان از مسدودکننده‌های تبلیغات توجه کنید.

 

نبلیغات موبایلیاینگونه تبلیغات به جای اینکه برای مخاطب جذاب یا مفید باشند، بیشتر آزاردهنده و حتی موجب نگرانی‌های امنیتی می‌شود. با این وجود، کسانی که از مسدودکننده‌های تبلیغات استفاده نمی‌کنند نیز آن‌را نادیده می‌گیرند.

اگر ارزش پیشنهاد خود را واضح بیان نکنید، تبلیغ شما اثری نخواهد داشت و نادیده گرفته می‌شود. به همین دلیل همیشه پا فشاری برای تعامل مناسب نیست.

چرا اینگونه تبلیغات بخصوص تبلیغات موبایلی مانند یک تله عمل می‌کنند؟

به طور خلاصه، هنوز افراد زیادی از طریق موبایل خرید نمی‌کنند. برخلاف افزایش خرید موبایل، اکثر افراد از آن‌ها برای جستجو در مورد معاملات، قیمت‌ها و اطلاعات محصولات استفاده می‌کنند و بعد حضوراً آن را می‌خرند. در نتیجه زمانیکه مخاطبان تبلیغ شما را روی موبایل خود می‌بینند، به احتمال زیاد برای اولین باراست که نام کسب و کار شما را می‌شنوند. این افراد هنوز برای خرید از شما آماده نیستند.

پس چرا برای تبلیغات موبایلی هزینه کنیم؟

بهترین و تاثیرگذارترین تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی، آن است که در مورد برند شما به مخاطب آگاهی بدهد با درنظر گرفتن همه این موارد، تبلیغات بعدی خود را برای تعامل بیشتر بسازید.

انگیجمنت یا تعامل با موبایل چگونه است؟

Landing page engagement: تبلیغ، مصرف کنندگان را مستقیماً به صفحه سایت شما هدایت می‌کند که معمولا فعالیت‌هایی از قبیل ثبت نام یا خرید انجام می‌دهند که به عنوان یک کسب و کار این هدف اصلی و نهایی شماست اما همانطور که در قسمت قبل گفتیم، رسیدن به نرخ تبدیل بهترمستقیماً از طریق تبلیغات موبایلی کار سختی است تلاش در این زمینه ممکن است بیهوده باشد.

یکی از جایگزین‌های مناسب، می‌تواند بازدید از وبسایت باشد که شما می‌توانید آن را از طریق BOUNCE RATE و زمان متوسطی که هر کاربر در سایت شما گذرانده را اندازه‌گیری کنید. یک تبلیغ که از مخاطب می‌خواهد مقاله‌ای را در سایت بخواند، انگیجمنت سایت را بالا می‌برد زیرا معمولا زمان ماندن کاربر در سایت را افزایش می‌دهد.

نوع دیگر تبلیغات در شبکه‌ اجتماعی است. لایک، کامنت، اشتراک گذاری و استفاده از هشتگ مخصوص خود است که با برند شما تعامل دارند.

و نوع آخر، انگیجمنت برند است که با میزان وفاداری مشتری و تکرار خرید آن‌ها اندازه‌گیری می‌شود. انگیجمنت برند را همچنین می‌توان از طریق NET PROMOTER SCORE اندازه‌گیری کرد که بر اساس محبوبیت برند در بین مشتریان و نظرهای آن‌ها در جهت بهبود کسب و کار شما امتیاز می‌دهد.

تبلیغات موبایلی.NET PROMOTER SCORE بهترین راه برای نگه‌داشتن مشتری برای طولانی مدت است.

انجام این نوع تبلیغات چه سودی برای شما دارد؟

اولاً، افزایش هرگونه انگیجمنتی باعث افزایش اعتماد مشتری به شما می‌شود که بسیار مهم است. اگر اعتماد نداشته باشند، به مشتری تبدیل نخواهند شد.

دوماً، زمانیکه مخاطبان با تبلیغ شما درگیر می‌شوند، می‌توانید آن را دنبال و بررسی کنید و بعد از آن تبلیغی بهتر بسازید که این مخاطبان را به مشتری تبدیل کنید.

در ادامه برای بهتر شدن تبلیغ موبایلی 3 راه پیشنهاد می‌کنیم.

# مخاطب خود را بشناسید

کاربران موبایل متفاوت‌تر از کابران دسکتاپ هستند. به این معنی که هرکدام از آن‌ها جداگانه باید آنالیز شوند.

برای مثال، اطلاعات زیر ترافیک یک سایت را برای تبلیغات فیس بوک نشان می‌دهد.

نیتیو ادزکاربران موبایل تقریباً از سه صفحه بازدید کردند و حدودا 6 دقیقه در سایت بودند وbounce rate  77% بود همچنین بیشتر آن‌ها بعدازظهر از سایت دیدن کردند.

حالا با کاربرانی که از دسکتاپ وارد سایت شدند مقایسه کنید.

تبلیغات بومی

این کاربران مدت زمان کوتاه‌تری در سایت بودند که باعث افزایش bounce rate  شد.

تبلیغات موبایلیاین اطلاعات برای تصمیم گیری برای اینکه کجا، چه زمانی و چگونه مخاطبان خود را درگیر می‌کنید کمک بزرگی خواهند بود و تمام اطلاعاتی که نیاز دارید در گوگل آنالیتیکس موجود است.

برای شروع قسمتی را برای کاربرانی که با فیس بوک درموبایل وارد سایت شده‌اند اضافه کنید.

تبلیغات1.    در گوگل آتالیتیکس، بر روی Audience و بعد روی  Overviewکلیک کنید.

2.    درnew report ، +Add Segment را انتخاب کنید.

 

تبلیغات موبایلی

منویی مانند عکس پایین مشاهده خواهید کرد.

نبلیغات در شبکه مجازی

 

1.    Traffic Sources را انتخاب کنید.

2.    بر روی قسمت “Source contains” کلیک کنید. منویی که لیست منابعی برای شما باز می‌شود که مخاطبان را به سایت شما می‌آورند از بین آن‌ها m.facebook.com. را انتخاب کنید.

تبلیغ

تغییراتی که انجام داده‌اید را سیو کنید. از این طریق شما می‌توانید گروه خاصی از مخاطبان خود را دنبال کنید و بدانید چگونه تبلیغی بهتر طراحی کنید.

# از تبلیغات بومی موبایل استفاده کنید

در تبلیغات بومی، آگهی دهنده معمولا فضای خالی که تبلیغات در آن اجرا می‌شود را خریداری می‌کند. این نوع تبلیغات بسیار معروف است زیرا باعث افزایش انگیجمنت می‌شود. تبلیغات نیتیو یا بومی شامل مورد می‌شود که ما فقط 3 مورد از آن را مورد بررسی قرارخواهیم داد.

اولین مورد تبلیغات In-Feed Social است.

برای مثال، این تبلیغ فیس بوک را ببینید.

تبلیغ شبکه اجتماعی

نوع دوم،In-Feed Content ، بسیار شبیه نوع اول است  با این حال، به جای اینکه این تبلیغات مانند یک پست در شبکه‌های اجتماعی به نظر برسند، آن‌ها مانند محتوای سایتی که تبلیغ در آن پخش می‌شود ساخته شده‌اند.

برای مثال به این مقاله در یاهو نگاه کنید.

تبلیغات در فضای مجازی

بدون برچسب “Sponsored”، بازدید کنندگان فکر می‌کنند این فقط یک مقاله معمولی است.

و آخرین مورد، تبلیغات پرداختی می‌باشد. به احتمال زیاد نام Google AdWords را زیاد شنیده‌اید برای مثال:

تبلیغاتی که در صفحات نتیجه موتور جستجو ظاهر می‌شود، نمونه اصلی آن مانند این تبلیغ برای MailChimp است:

تبلیغات موبایلی

از آنجا که تبلیغات بومی با محتوا ترکیب می‌شوند، مزیت زیادی نسبت به تبلیغاتی مانند گوگل ادوردز دارد. تبلیغات نیتیو می‌تواند مخاطبانی که بنر تبلیغاتی را نادیده می‌گیرند را درگیر کند زیرا این تبلیغات در جایی قرار می‌گیرد که بیشترین جذابیت را دارد.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط MediaPost، مصرف کنندگان با تبلیغات نیتیو تا 60٪ بیشتر از تبلیغات بنری ارتباط برقرار می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن‌ها بپردازید این است که 48% از مخاطبان نسبت به تبلیغات احساس فریب دارند.

تبلیغات در گوگل ادوردزاگر تبلیغ شما به خوبی با محتوا ترکیب می‌شود، باید در نشان دادن هدف خود زحمت بیشتری بکشید.

برای مثال: این صفحه کلمه “Sponsoredرا برای جلوگیری از گیج شدن مخاطبین جلوگیری کند.

تبلیغات در فیس بوک# با تبلیغات موبایلی اعتماد جلب کنید.

بدست آوردن اعتماد آسان نیست اما اگر محصول و برند شما برای مصرف کنندگان به اندازه کافی مفید باشد، اعتماد آن‌ها جلب خواهد شد. هنگام ساخت تبلیغ موبایلی این را در نظر داشته باشید. اگر می‌خواهید مفید واقع شوید، باید به این فکر کنید که جستجوهای Google در زمانیکه تبلیغ شما توسط کاربر مشاهده می‌شود چه است.

برطبق Textbroker مردم فقط به 3 علت از گوگل استفاده می‌کنند: خرید چیزی، پیدا کردن صفحه‌ای یا پیدا کردن اطلاعات در مورد چیزی.

شما می‎توانید با پاسخ دادن به این سوالات، کاربران را به سایت خود هدایت کنید. برای نوشتن هدلاین در تبلیغ خود به خاطر داشته باشید شما می‌خواهید با کاربران ارتباط برقرارکنید و به آن‌ها کمک کنید پس سعی کنید محاوره‌ای بنویسید.

به عنوان مثال، Top10AntivirusSoftware.com این تبلیغ را بر روی نرم افزار آنتی ویروس SERP اجرا می‌کند

تبلیغات

این تبلیغ لیستی از بهترین نرم افزارهای آنتی ویروس را برای کمک به کاربران در تصمیم گیری برای خرید فراهم می‌کند.

روش دیگر استفاده از تبلیغات این است که به مخاطبان خود یادآوری کنید که یک مرجع هستید. به آن‌ها صریح بگویید که چرا در کارهایی که انجام می‌دهید بهترین هستید. تبلیغات موبایلی را که به محتوای محبوب شما، توصیفات خوب مشتری درمورد شما یا صفحه‌ای در مورد موفقیت‌های اخیر شما پیوند دارد، بسازید.

برای مثال به عکس زیرتوجه کنید. Filson این کار را با یک آگهی ویدیویی درباره آنچه به آن‌ها افتخار می‌کنند، انجام داده‌اند.

تبلغات با موبایلنتیجه گیری:

قبل از شروع ایجاد تبلیغ موبایلی، کاربران تلفن همراه خود به طور خاص تجزیه و تحلیل کنید. برای بهینه سازی تعامل، از نیتیو ادز یا تبلیغات بومی استفاده کنید و تبلیغاتی ایجاد کنید که اعتماد مخاطبان شما را جلب کند.

در هر شرایطی، راه حل‌هایی ارائه دهید که با مشکلی که قبلاً ذکر کردید سازگار باشد. چه اکنون آن‌ها را حل کنید و چه بعداً، تعهد شما به ارائه راه حل، کاربران موبایل را ترغیب به مشارکت بیشترمی‌کند.

اگر قصد راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی،  مدیریت اینستاگرام یا به طور کلی فضای آنلاین را دارید، می‌توانید از خدمات شرکت تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید. برای دریافت مشاوره  می‌توانید با شماره ۸۸۸۷۰۷۲۲  تماس بگیرید.