اسپایدرمن گیج و سرگردان در تبلیغات هیوندای

تبلیغات هیوندا

به تازگی خبردار شدیم که شرکت هیوندای در قالب یک قرارداد همکاری با شرکت چند رسانه ای «Sony Pictures Entertainment» و با هدف تبلیغ خودروی تمام برقی «Ioniq 5» جدید و تازه ترین مدل شاسی بلند «توسکان» خود، در آگهی تبلیغاتی جدید هیوندای، با فیلم سینمایی «Spider-Man: No Way Home» ارتباط برقرار می‌کند.

مطالعه بیشتر: هر آن چه که باید در مورد دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات در حوزه دیجیتال بدانید.

فراتر از قصد و نیت شرکت مبنی بر تبلیغ محصول خود در فیلم پرفروش شرکت فیلمسازی «مارول» که 17 دسامبر اکران می‌شود، این خودروساز معروف از کارگردان شناخته شده و سازنده فیلم سینمایی «No Way Home»، جان واتز نیز خواست تا آگهی تبلیغات هیوندای به صورت بلند مدت را تحت عنوان «Only Way Home» بسازد. در این تبلیغات هیوندای ستاره فیلم، تام هالند در نقش مرد عنکبوتی ظاهر می‌شود. در ادامه او را می‌بینیم که از محل اختفای خود بیرون آمده اما هیچ آسمان خراشی برای بالا رفتن از آن نمی‌یابد. در عوض بهترین دوستش «ند» (با هنرمندی جیکوب باتالون) او را سوار بر خودرو «Ioniq 5» کرده، هر دو با هم در قالب یک سفر جاده ای به نیویورک رفته و وقت را با یکدیگر به خوشی می‌گذرانند.

Hiyundai یک نسخه 30 ثانیه ای از این آگهی تبلیغاتی خلاقانه را تا ژانویه 2022 از تلویزیون در ایالات متحده آمریکا، اروپا، چین، روسیه و سایر بازار‌های خود پخش کرد. یک آگهی تبلیغاتی نیز به طور جداگانه صحنه‌هایی کلیدی از «No Way Home» را با حضور هالند و خودروی توسکان هیوندای به تصویر می‌کشد. در رسانه‌های اجتماعی نیز می‌توان پوستر‌های فیلم با درخشش خودروی مدل Ioniq 5، والپیپر‌های دیجیتال سفارشی، ویدئو‌های پشت صحنه و سایر انواع محتوای مربوطه را یافت.

مطالعه بیشتر: کمپین تبلیغاتی هیوندای با تاکید بر حفظ محیط زیست

هیوندای از محبوبیت فراوان مارول در دنیای سینما استفاده کرده تا توجه همگان را به آخرین مدل‌های توسکان و Ioniq جلب نماید. این کمپین تبلیغاتی پر فروش از عنایت خاص شرکت به خودرو‌های برقی خود حکایت داشته و خبر از گرایش بیشتر آن به سوی خودرو‌های پایدار تر و رقابت با رقبایی مثل تسلا در این زمینه می‌دهد.

هیوندای آیونیک 5

این تبلیغات هیوندای بخشی از قرارداد همکاری مشترکی است که هیوندای در ماه مه 2020 با شرکت چند رسانه ای Sony Pictures منعقد کرد که خودرو‌های برقی را نیز در بر می‌گیرد. سونی همچنان مالک حقوقی فیلم است اما امضای یک تفاهم نامه میان دیزنی و Sony Pictures باعث شده تا مجوز استفاده از کاراکتر اسپایدرمن صادر گردد.

مطالعه بیشتر: جنسیس کوپه | قبل از خرید جنسیس کوپه بخوانید

در این میان سایر شرکت‌های خودروسازی نیز در صدد بوده اند تا با حضور کاراکتر‌های معروف استودیو مارول سر و صدا به پا کنند. به عنوان مثال، اوایل سال جاری میلادی لکسوس برای اکران فیلم «Eternals» دست به اجرای کمپینی زد که در آن کاراکتری موسوم به «کینگو» (با بازی کومیل نانجیانی) مایوسانه در جریان یک نبرد شهری جدی به دنبال جای پارک می‌گردد.

Sony Pictures Entertainment

استفاده از تصاویر وسایل نقلیه ای نظیر Ionic 5 در نماد‌های فرهنگ پاپ به کمک هیوندای می‌آید تا در میان مصرف کنندگان جوانی که به محیط زیست اهمیت می‌دهند، با خودرو‌های برقی خود طرفدار جمع کند. این برند اخیرا با راه اندازی یک پارک مجازی در پلتفرم بازی محبوب «Roblox» تلاش کرد تا به عنوان اولین خودروساز در جهان در دل جوانان و نسل زد راه یابد.

منبع: www.marketingdive.com