کدام نوع از تبلیغات کلیکی PPC اثربخش‌تر است؟ تبلیغ بنری یا تبلیغ در شبکه اجتماعی و یا تبلیغ در گوگل !

یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغات دیجیتال Digital Advertising استفاده از روش پرداخت به ازای کلیک یا Pay Per Click هست که به تبلیغات کلیکی نیز معروف است. براساس نتایج یکی از نظرسنجی‌های انجام شده، بازاریابان Marketers اعتقاد دارند تبلیغات متنی در موتورهای جستجو بیشترین اثربخشی را دارند و البته تبلیغات بنری در این میان کمترین میزان اثربخشی را دارند.

براساس این آمار نزدیک به 71 درصد از بازاریابان اعلام کرده‌اند که تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو همانند تبلیغات در گوگل یا Google Ads بالاترین اثرگذاری را دارند. همچنین 10 درصد اعتقاد دارند که تبلیغات دیجیتال فروشگاهی Shopping Ads اثرگذاری بالایی دارد و 7 درصد هم به تبلیغات در شبکه های اجتماعی Social Advertising رای داده‌اند.

انواع تبلیغات دیجیتال

43 درصد از بازاریابان اعلام کرده‌اند تبلیغات بنری Display Advertising کمترین میزان اثربخشی را دارند و 16 درصد هم اعتقاد دارند که تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی کمترین اثربخشی را بر مخاطب دارند.
رشد تبلیغات کلیکی
بر همین اساس 78 درصد از بازاریابان برای افزایش بودجه تبلیغ در گوگل در آینده برنامه دارند و همچین 66 درصد برای افزایش بودجه تبلیغات در فیسبوگ برنامه‌ریزی کرده‌اند.
علاوه بر بازاریابان، 53 درصد از شرکت های تبلیغاتی هم اعلام کرده‌اند می‌خواهند در پروپوزال خود برای مشتری سرمایه‎گذاری برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را پیشنهاد بدهند که این عدد برای تبلیغات در گوگل ادز هم نزدیک به 52 درصد است. شاید یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که بیش از 27 درصد از آژانس های تبلیغاتی هم می‌خواهند به مشتریان خود پیشنهاد تبلیغات آمازون را بدهند.
نظر شرکت تبلیغاتی در مورد تبلیغات کلیکی
گزارش مربوط به اثربخشی تبلیغات کلیکی براساس نظرسنجی از بین 400 نفر انجام شده است که 57 درصد از آنها برای برند و 43 درصد برای شرکت تبلیغاتی فعالیت می‌کردند.

آیا شما در ایران تجربه استفاده از خدمات تبلیغات دیجیتال و مخصوصا تبلیغات کلیکی را داشته اید؟ بازخورد شما در مورد این نوع تبلیغات چگونه بوده است؟