بستن

تبلیغ خلاقانه والمارت شما را بهت‌زده می‌کند!

walmart-new-campaign-PAGE-2019

تبلیغ خلاقانه والمارت که به عنوان غول خرده فروشی جهان مشهور است این روزها همه را بهت‌زده کرده است. این آگهی از حادثه تیراندازی جلوی والمارت استفاده کرده است!
زمانی که مدیر والمارت در اوایل سال جاری با نایب رییس اجرایی و مدیر بخش مشتریان والمارت صحبت می‌کرد، مدیر مارکتینگ والمارت گفت می‌خواهد در تبلیغ خلافانه جدید خود با مشتریان ارتباطات عاطفی برقرار کند و روی عناصر هدفمندتر تمرکز کند.

تبلیغ خلاقانه والمارت چه پارامترهایی دارد؟

این اگهی ۶۰ ثانیه‌ای پر است از عناصر فرهنگی آمریکا که محصولی از بنگاه تبلیغاتی  FCB Chicago است.
مونتاژی از همكاران در پوشش جلیقه های زرد و آبی و والدینی كه به همراه فرزندانشان مشغول خرید هستند. به همراه صحنه هایی از شهرهای كوچك آمریكا، امداد‌رسانی در برابر بلایای طبیعی، جشن‌های تولد و تعطیلات.

ماجرای بیلبورد خلاقانه

این آگهی همچنین شامل یک بیلبورد از ال پاسو، در ایالت تگزاس است که در اوت سال ۲۰۱۹ ، درست چند روز پس از تیراندازی در فروشگاه دیگری در می‌سی‌سی‌پی ، محل تیراندازی به جمعیت بود.
در نهایت این امر، والمارت را بر آن داشت تا سیاست های فروش مهمات و اسلحه کمری را اصلاح کند.
در مورد این که چرا والمارت تصمیم گرفت در آگهی به تیراندازی اشاره کند، مدیر مارکتینگ والمارت می‌گوید: «امسال خیلی مورد توجه ما بوده است … و به دلیل اینکه این … یک واقعه دردناک و غم انگیز است ، می‌طلبید که لحظه ای [یاد] قربانیان زنده شود.»
همچنین از بلاتکلیفی زمانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم صحبت می‌کند، با نوشته‌هایی که روی تصویر پخش می‌شود و مرتب به “جرقه” اشاره دارد.

تیراندازی در والمارت

داستان لوگوی والمارت

لوگوی والمارت شامل یک نماد زرد شش گوش است که به عنوان جرقه شناخته می‌شود. موزه والمارت می‌گوید همان “جرقه”هایی است که منعکس کننده ارزش ها و اصول آن‌ها است: مشتری، احترام، صداقت، همکاران، خدمات و تعالی.
والمارت با یاد این جرقه در سال  ۲۰۱۸ یک طرح آزمایشی برای تحویل سفارشات به مقصد نهایی را در نشویل ایالت تنسی و نیو اورلئان ، تحویل جرق‌ ای نامگذاری کرد. با این حال ، وست ساید ادعا می‌کند که منظور والمارت لزوماً نماد جرقه نیست.
او گفت: «جرقه می تواند همان جرقه زرد باشد ، اما وقتی به کنه کارهای مردم پی می بریم… کلمه‌ای مقتضی به نظر می‌آید که با برجسته کردن آن کارها توسط والمارت مرتبط است. ما دوست داریم که آن جرقه باشیم ، همان بانی ایجاد جامعه‌ای بهتر و همیار برای حل مسئله ای خاص.»

تبلیغ خلاقانه والمارت

ارتباط عاطفی با مخاطب در تبلیغات

والمارت در تبلیغ خلاقانه خود همچنین امیدوار است با بینندگان، ارتباطی عاطفی برقرار کند. وایتساید گفت: «شاید ناخوشایند به نظر برسد، اما امیدواریم که این تبلیغ درجه‌ای از احساسات را برانگیزد.
این کاری عشق ورزانه بوده است که نه تنها ماهیت کارمان [بلکه] ارزش‌هایی را که به آنها پایبندی داریم به جهانیان نشان دهیم  و آنچه که به آن پایبندیم، حمایت از افرادی است که برای بهتر کردن جمع‌های داخل و اطراف فروشگاه های ما تلاش می‌کنند.»

استفاده از موسیقی احساسی در تبلیغات

به همین دلیل است که موسیقی متن این آگهی، Rocket Man اثر التون جان است تا تبلیغ خلاقانه والمارت تکیمل شود.
یکی از سخنگویان والمارت گفت: «والمارت آهنگی را می‌خواست كه سرشناس باشد. به تزریق احساسات زیبا به فیلم كمك کند و احساسات مثبت و امیدوار کننده القا کند.
Rocket Man آهنگ مناسبی بود که به ما کمک کرد تا جرقه‌هایی را که هر روز در سرتاسر آمریکا می‌بینیم به فال نیک بگیریم.»

شعار جدید برای تبلیغ خلاقانه در سینما

یک شعار جدید هم وجود دارد: «با هم، بهتر زندگی کنیم» که وایتساید گفت: «در مورد این است که واقعاً ، درباره بهتر بودن در کنار هم چگونه می‌اندیشیم.»
این تبلیغ خلاقانه جدید در کلیه کانال‌های پولی به جز مطبوعات، از جمله پرده‌های سینما در سالن‌های AMC و Regal به نمایش گذاشته می‌شود.
این تبلیغ خلاقانه در میان مسابقه ورزشی روز شکرگذاری بین تیم‌های مشهور بستکبال در آمریکا رونمایی شد. علاوه بر این تبلیغ خلاقانه خاص، پیام رسانی والمارت، شامل آگهی‌های مخصوص اعیاد سنتی که محصولات و تخفیف‌های جمعه سیاه را نشان می‌دهد؛ بود.

منبع: https://www.adweek.com//

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
روغن طبیعت و تبلیغ غیر تراریخته بودن آن، این روزها سر و صدای زیادی کرده
افزایش بازدید اینستاگرام یکی از دغدغه‌های اصلی  صاحبان پیج و کسب‌وکارهاست. در این مقاله به
تیک تاک و اسنپ چت خیلی آرام و مجلسی(!) به رقیب جدی اینستاگرام درآمده‌اند و
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
یلدای یکی از مناسبت‌های ملی ایرانی است، که این سال‌های…