تبلیغ در استوری اینستاگرام چگونه به رشد کسب‌‌و‌کار ما کمک می‌کند؟

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تبلیغ در استوری می‌تواند کسب‌وکار شما را نجات دهد! طبق اعلام اینستاگرام، یک سوم پربازدیدترین استوری‌های این پلتفرم متعلق به کسب وکارها است. اما چرا تبلیغ در استوری برای کاربران جذاب است؟
تحقیقات بازاریابی نشان داده در حال حاضر مهم‌ترین منبع کاربران قبل از خرید یک محصول، جست‌وجو در اینستاگرام است. تبلیغ در استوری اینستاگرام روش خوبی برای نشان دادن خلاقانه محصولات، خدمات و یا ارتباط با مشتریان است.

چرا تبلیغ در استوری؟

۱. جذب کاربران جدید:
تبلیغ در استوری اینستاگرام برندها به کاربران این امکان را می‌دهد تا درباره موضوعات مربوط به برند شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. محتوای مفید و ارزشمند در استوری اینستاگرام همچنین یک منبع بالقوه برای جذب مشتریان جدید است.
۲. استفاده از ویدیو:
بازاریابی ویدیویی به بخش مهمی از تبلیغات تبدیل شده و بسیاری از کسب‌وکارها برای دیده شدن باید از ویدیو استفاده کنند. تبلیغ در استوری اینستاگرام یکی از راه‌های استفاده هوشمندانه از بازاریابی ویدیویی است.
تبلیغ در استوری اینستاگرام به اینفلوئنسرها، افراد و برندها اجازه می‌دهد تا به راحتی با استفاده از تصاویر، فیلم‌ها و جلوه‌های بصری، داستان شما را تعریف کنند. از آنجا که این پلتفرم بسیار سریع پیش می‌رود، استوری‌های جذاب حتی لازم نیست آن قدرها طولانی یا وقت گیر باشند.
۳. تبلیغات نامحسوس:
کاربران اینستاگرام از استوری برای نشان دادن عکس یا فیلم از تعطیلات، کار یا سایر جنبه‌های زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند. برندها نیز می‌توانند با استفاده از این الگو به تبلیغ در استوری بپردازند.
با این کار، برندها ممکن است کاربران اینستاگرامی که از گشتن در استوری‌های تصادفی لذت می‌برند را سرگرم کرده و کاربران از این برندها آگاهی کسب کنند.

تجربه ۹ برند از تبلیغ در استوری اینستاگرام

برای کمک به شما برای تبلیغ در استوری اینستاگرام، لیستی از ۹ برند که در این زمینه تبحر کافی دارند را جمع‌آوری کردیم. اگرچه برندهای موجود در این لیست شرکت‌های بزرگ و مشهوری هستند، اما همه آن‌ها استراتژی‌هایی دارند که می‌توان آن‌ها را به راحتی متناسب با بودجه بازاریابی شرکت‌های کوچک‌تر تعدیل و استفاده کرد.

ناسا

تصاویر فضایی زیبا، عکس‌هایی از ابزارهای جالب فضانوردی و خبرهای هیجان انگیز از اکتشافات فضایی از جمله ترفندهای ناسا برای جذب کاربران است. هر روز ممکن است شما یک استوری در مورد یک سیاره جدید، نظرسنجی‌های مربوط به سفر به فضا یا حقایق سرگرم کننده را ببینید.
سبک ناسا به طرز شگفت‌آوری خودمانی است و درک آن آسان است. استوری‌های آن حتی برای افرادی که دارای مدرک دانشگاهی نیستند نیز جذاب است. ناسا استوری‌ها را با یک عنصر تعاملی یا متنی شروع می‌کند که مبحث مورد نظر را خلاصه می‌کند. این نکته برای تبلیغ در استوری بسیار مهم و کاربردی است. از ناسا الهام بگیرید و از استوری‌ها به عنوان فرصتی برای دسترسی بیشتر به مخاطبان خود استفاده کنید.

ناسا

انتشارات کسب‌وکار هاروارد

Harvard Business Review اغلب استوری‌ها را حول مدیریت و زندگی شغلی متمرکز می‌کند. از صدای صوتی گاه به گاه استفاده کرده و محتوای طولانی را در استوری‌های کوتاه خلاصه می‌کند.
هاروارد از نظرسنجی، مسابقه و سایر ویژگی‌های تعاملی استوری اینستاگرام نیز استفاده می‌کند.
اگرچه نام «هاروارد» می‌تواند هراس انگیز به نظر برسد اما فالو کردن استوری‌های این ناشر برای هر خواننده آسان است. این یک نمونه عالی از چگونگی موفقیت یک برند در صحبت مستقیم با مخاطبان جوان و معمولی‌تر در اینستاگرام است.
ویژگی‌های تعاملی مانند نظرسنجی‌ها و کوییزها خوانندگان را به تفکر عمیق‌تر درباره موضوعی نسبت به گذشته وادار می‌کند. این کار باعث می‌شود کاربران به سمت پست‌های اینستاگرام شما هدایت شوند و صفحه اصلی اینستاگرامتان را با دقت ببینند. زیرا کاربران می‌خواهند راجع به موضوع نظر سنجی اطلاعات بیشتری کسب کنند. از این ترفندها برای تبلیغ در استوری غافل نشوید.

 

هاروارد

موزه هنرهای زیبا، بوستون

ممکن است فکر کنید که دیدن تصاویر مربوط به هنر قرن هفدهم شما را خسته کند. موزه هنرهای زیبا، بوستون با استفاده از استوری‌های اینستاگرام، مجسمه‌ها و نقاشی‌های فعلی خود را به شکلی جذاب برای مخاطبان نمایش می‌دهد.
این موزه با استفاده از نقل قول‌های خنده‌دار و اشاره‌هایی به به یادداشت‌ها و نظرسنجی‌ها و موزیک‌های روز، استوری‌های خود را جذاب می‌کند. در حالی که این موزه به عنوان منبعی معتبر و دانشگاهی می‌شود، از استوری‌های اینستاگرامی خود استفاده می‌کند تا نشان دهد یک برند هم می تواند هم شوخ طبع باشد و هم به روز.
تجربه موزه هنرهای بوستون نمونه‌ای از این موضوع است که چگونه برندی می‌تواند در اینستاگرام «خشک» تلقی نشود. محتوای جدید و خلاقانه باعث می‌شود تا تبلیغ در استوری اینستاگرام جذاب‌تر شود.

موزه هنرهای زیبا، بوستون

National Geographic

استوری‌های NatGeo معمولاً مینی فیلم های مستند را برجسته می کند اما گاه به گاه نظرسنجی یا کوییزها را نیز در استوری خود قرار می‌دهد. یک نمونه عالی از این که چگونه با سبک‌های مختلف تولید محتوا می‌توانید حس کنجکاوی مخاطبانتان درباره مضمون پست‌های بعدی‌تان را تحریک کنید.
National Geographic  از تصاویر زیبا و منحصر به فرد خود استفاده می‌کند که در حال حاضر مجبور است سایز و فرم آن را با اینستاگرام تطبیق دهد. بنابراین نشنال جوگرافیک ترجیح می‌دهد سایر محتواها در استوری خود منتشر کند.
برای تبلیغ در استوری اینستاگرام باید مانند NatGeo بین محتوای استوری و پست‌های خود یک هماهنگی ایجاد کنید.

نشنال جغرافی

نایک

استوری‌های اینستاگرامی نایک شامل مصاحبه با ورزشکارانی است که از محصولات نایک استفاده می‌کنند. در این مصاحبه‌ها، ورزشکاران به جای تمرکز روی محصولات نایک، در مورد دستاوردهای دوران حرفه‌ای خود صحبت می‌کنند. هدف از این مطالب ایجاد انگیزه در ورزشکارانی است که ممکن است بخواهند برندهای استفاده شده توسط سایر افراد موفق در صنعت ورزشی را خریداری کنند.
استفاده از اینفلوئنسرها به شما این امکان را می‌دهد بدون اینکه فقط روی محصول خود تمرکز کنید، محتوایی تولید کنید که با برند شما مطابقت داشته باشد. این نکته می‌تواند در بهبود تبلیغ در استوری اینستاگرام بسیار موثر باشد.
کاربران این استوری‌ها را تماشا می‌کنند تا درباره ورزشکارانی که با آن‌ها مصاحبه می‌شود، اطلاعات بیشتری کسب کنند. به این ترتیب آن‌ها ممکن است بیشتر به برند نایک اعتماد کنند. زیرا مشاهده می‌کنند ورزشکاران مورد علاقه آن‌ها به این محصولات اعتماد دارند.
اگر یک استارتاپ یا شرکت کوچک هستید، نگران نباشید. شرکت شما ممکن است نتواند برای تبلیغ در استوری اینستاگرام از یک ورزشکار یا اینفلوئنسر مشهور استفاده کند. می‌توانید با مصاحبه با اینفلوئنسر یا متخصصان با شهرت کم‌تر در صنعت خود، استراتژی مشابه‌ای را تجربه کنید.

نایک

استارباکس

استارباکس از استوری‌ها برای به اشتراک گذاشتن توصیفات مشتری، عرضه محصولات جدید و سایر محتواهای تعاملی استفاده می‌کند. اگرچه بسیاری از محتوای این برند در مورد نوشیدنی‌های خود استارباکس است اما استوری‌ها حس تبلیغات را القا نمی‌کند.
در یک مثال، استارباکس از بینندگان می‌خواهد حدس بزنند که کدام نوشیدنی‌های جدید قرار است در استارباکس عرضه شود. سپس بهترین پاسخ ها را به اشتراک می‌گذارد و S’mores Frap و تصویر را نشان می‌دهد.
استارباکس با کوییزها و سؤالات و نشان دادن جواب‌های مختلف ممکن است بتواند با افرادی که یک نوشیدنی خاص را دوست ندارند اما در نظرسنجی شرکت می‌کنند، تعامل برقرار کنند. استارباکس با نظرسنجی‌، می‌تواند با کاربران تعامل داشته و اطلاعات بیشتری راجع به این که چه نوشیدنی را بیشتر دوست دارند، کسب کند. همه این اطلاعات با تبلیغ در استوری اینستاگرام که به صورت هوشمندانه انجام شود، به دست می‌آید.

استارباکس

اینستاگرام

بدیهی است که اینستاگرام در ارسال استوری بر روی پلتفرم خود بسیار عالی عمل می‌کند! تقریباً تمام استوری‌های اینستاگرام با عکس یا فیلم ارسال شده توسط کاربران پر شده است. این کار به اینستاگرام اجازه می‌دهد تا برخی از زیباترین تصاویر و جالب‌ترین فیلم‌های موجود روی پلتفرم را نشان دهد.
اینستاگرام کاربرانی که محتوا ارسال کرده‌اند را تگ و منشن می‌کند. این کار باعث می‌شود این گونه به نظر برسد که اینستاگرام به کاربران خود و نحوه استفاده افراد از این اپلیکیشن اهمیت می دهد. با تگ و منشن کردن کاربران می‌توانید تبلیغ در استوری اینستاگرام خود را هدفمند کنید.

اینستاگرام

NBA

NBA به طور مرتب ویدیوهایی از پشت صحنه مسابقات را استوری می‌کند. این ویدیوها شامل جشن‌هایی بعد از بازی، مصاحبه‌ها و سایر اتفاقات خارج از زمین است.
وقتی تبلیغ در استوری شامل ویدیو و عکس‌هایی از اتفاقات پشت صحنه یک برند شود؛ باعث ایجاد حس همذات پنداری یا اعتمادپذیری می‌شود. در مسابقات NBA، اغلب بازیکنانی را می‌بینیم که با جدیت بسکتبال بازی می‌کنند اما وقتی آنها را در پشت صحنه می‌بیند، حس می‌کنید افرادی هستند درست مثل خود ما.

NBA

دانشگاه نیویورک

با دیدن استوری‌های NYU ممکن است بگویید بیشتر شبیه به یک نشریه دانشجویی است! در هر استوری حقایق جالب تاریخی درباره NYU ، سخنرانی‌های فارغ التحصیلی و اخبار مربوط به دانشگاه را پیدا می‌کنید.
از آنجایی که نسل جدید از اینستاگرام استفاده می‌کند، به نظر می‌رسد این نوع مطالب دانشجو‌پسند بسیار هدفمند است.
NYU با استراتژی استوری‌های جالب دانشجویی و پوشش رویدادهای دانشگاه، به دانشجویان آینده می‌گوید که رفتن به دانشگاه چه حسی دارد. این استوری‌ها همچنین به آنها نشان می‌دهد که NYU چقدر سرگرم کننده و متنوع است.

دانشگاه نیویورک

نکاتی برای ایجاد یک استوری در اینستاگرام

چند نکته اساسی برای منتشر کردن تبلیغ در استوری اینستاگرام را مرور می‌کنیم:

• محتوایی را که از قبل با پلتفرم هماهنگ است، شناسایی و استفاده کنید. آیا مشتری‌های خوبی دارید که بتوانید به صورت ویدیویی و تصویری با آن‌ها مصاحبه کنید؟ آیا عکس و فیلم‌هایی از محصول یا خدمات شما که کاربران در حال استفاده از آن هستند را در ختیارتان قرار می‌دهند؟ از انتشار استوری با محتوایی که فکر می‌کنید کاربران اینستاگرام و مشتریان آینده را با شما وارد تعامل می‌کند، نترسید.
• محتوا را به طور خاص برای کاربران اینستاگرام ایجاد کنید. حتماً در مورد موضوعاتی کار کنید که مخاطبان جوان‌تر و علاقه‌مند به عکس و ویدیو با آن ارتباط برقرار می‌کنند.
• از امکانات تعاملی مانند سؤال، نظرسنجی و کوییز استفاده کنید. این موارد به یک استوری عمق می‌بخشد و ممکن است کاربران را به تفکر جدی‌تر در مورد هر موضوع وادار کند.
• در صورت امکان swipe up اضافه کنید. این می توانند یک روش عالی برای بالابردن بازدید سایت از طریق اینستاگرام باشد.

منبع: https://blog.hubspot.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0