تجربه اجاره ویلا در سایت جاباما ، یک اقامت خوب یا یک تجربه تکرارنشدنی!

اجاره ویلا

یکی از کسب و کارهایی که در چند سال اخیر بسیار سودآور بوده و رونق بسیاری به گردشگری ایران بخشیده، پلتفرم‌های رزرو اقامتگاه و اجاره ویلا است. با وجود اینکه بیماری کرونا بسیاری از مردم را خانه نشین کرده، ولی برخی اقامتگا‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پذیرای مسافران هستند.

در این مطلب به یک تجربه اجاره ویلا از سایت جاباما می‌پردازیم و خوشحال می‌شویم اگر شما هم درصورت داشتن تجربه خوب یا بد از پلتفرم های اجاره ویلا آن را با مخاطبان آیمارکتور به اشتراک بگذارید. اجاره ویلا و رزرو هتل یکی از دغدغه های مسافران است و پلتفرم‌های اینترنتی می توانند در این امر به آنها کمک کند. در حال حاضر رقابت بر سر اینکه کدام پلتفرم توسط کاربران انتخاب شود بسیار بالاست.

پلتفرم های رزرو هتل و ویلا

در حال حاضر سایت جاباما و سایت هومسا و سفرمارکت حجم زیادی از تبلیغات را به خود اختصاص داده اند تا بتوانند سهم بیشتری از بازار را از آن خود کنند. اما پلتفرهای دیگری از جمله سایت جاجیگا و سایت شب و سایت اتاقک و سایت ویلاجار نیز در حال فعالیت هستند که توانسته‌اند مخاطبان خاص خود را داشته باشند.

انتخاب پلتفرم اجاره ویلا و رزرو اقامتگاه

همانطور که متوجه شدید تعداد پلتفرم‌های رزرواسیون بسیار زیاد شده و همین مسئله انتخاب را نیز برای مسافران سخت کرده است. طبق تحقیقاتی که تیم آیمارکتور از نحوه کار با این پلتفرم‌ها انجام داده می‌توان دو سایت اجاره ویلا را از بقیه متمایز کرد.

یکی از مهمترین معیارهای این دسته از پلتفرم‌ها طراحی رابط کاربری است. خوشبختانه سایت شب و جاجیگا در این قسمت نمره قابل قبولی گرفته و از دیگر وب سایت‌ها پیشی گرفته‌اند. شب و جاجیگا با این که نسبت به دیگر سایت‌ها کمتر شناخته شده هستند، اما طراحی جذابی را به کاربران خود را ارائه داده‌اند.

رزرو اقامتگاه جاجیگا

یکی از مزیت هایی که جاجیگا نسبت به دیگر رقبا دارد این است که شما می‌توانید در هر بار جستجو چند شهر را انتخاب کنید، مزیتی که در دیگر پلتفرم ها وجود ندارد. این ویژگی و امکان ساده اما به شدت کاربردی برای کاربران می‌باشد که بقیه به آن توجهی نکرده اند.

با توجه به این مسائل، سایت جاجیگا را می‌توان اولین و البته بهترین انتخاب برای اجاره ویلا و رزرو اقامتگاه در نظر گرفت که امکانات بسیار خوبی ارائه می‌دهد.

در ادامه این مطلب با شما یک تجربه در مورد اجاره ویلا از سایت جاباما را در اسفند 1400 به اشتراک می گذاریم. اگر شما هم تجربه ای از رزرو هتل یا ویلا از طریق پلتفرم های آنلاین دارید آن را به اشتراک بگذارید.

مطالعه بیشتر: هتل های روتانا در ایران

تجربه اجاره ویلا از سایت جاباما

تجربه اجاره ویلا از سایت جاباما

در اسفند ماه برای پیدا کردن و اجاره ویلا از طریق سایت جاباما اقدام کردیم. پس از پیدا کردن گزینه مورد نظر با مشاور جاباما تماس تلفنی گرفتیم ( جاباما یکی از زیرمجموعه های گروه علی بابا است) پس از صحبت با ایشان قرار شد با صاحب ویلا صحبت کنند و پس از تایید مبلغ رزرو ( مبلغ درون سایت 3 میلیون و پانصد هزار تومان بود ) با ما برای نهایی کردن تماس می گیرند.
فردای آن روز بخاطر از دست نرفتن موقعیتی که پیدا کرده بودیم مجدد با جاباما تماس گرفتیم و نام اپراتور را اعلام کردیم، اما همچنان ایشان حضور نداشتند و تا شب صبر کردیم.

شب مجدد به وب سایت جاباما مراجعه کردیم و قیمت را دیدیم ( همان مبلغ قبلی بود ) مجدد که تماس گرفتیم با یک اپراتور دیگر هماهنگی کردیم برای همان ویلا؛ زحمت کشیدند سفارش ما را ثبت کردند و قرار بر این شد که ما آنلاین آن را پرداخت کنیم. با مراجعه به حساب کاربری دیدیم که بجای چهار شب برای ما سه شب اجاره ویلا ثبت شده بود و امکان ویرایش هم وجود نداشت؛ برای همین با جاباما تماس گرفتیم. اپراتور بار اول پاسخ ما را دادند و عذرخواهی کردند و گفتند که روی شماره موبایل دیگری برای ما رزرو را انجام میدهند. گرفتیم گفتند با صاحب ویلا هماهنگ می کنند و قطعی میکنند؛ بعد از 10 دقیقه زنگ زدند و گفتند همه چیز اوکی هست.

با شماره جدید وارد سایت شدیم اما رزروی ثبت نشده بود و خودمان تصمیم گرفتیم به صورت آنلاین اجاره ویلا را انجام دهیم (قیمت همانی بود که گفتیم!) و پول هم پرداخت کردیم و ووچر رزرو اقامتگاه برای ما صادر شد و تمام!

صبر کنید! نیم ساعت بعد یک اپراتور دیگر زنگ زد و گفت که شما نباید با این قیمت رزرو انجام می دادید و قیمت در سایت جاباما غلط درج شده (قیمت 4 میلیون تومان است) و ما پول شما را تا 72 ساعت بر می گردانیم! ما قبول نکردیم اما گویا تصمیم ما اثری نداشت و صرفا جهت اطلاع با ما تماس گرفتند!

هر چقدر تلاش کردیم با سوپروایز یا مدیری از سایت جاباما یا گروه علی بابا صحبت کنیم، گویا همچنین امکانی برای مشتری سایت وجود ندارد! حتی از طریق سایت شماره صاحب ویلا را برداشتیم و در مورد این موضوع صحبت کردیم ایشان به ما گفتند که من مشکلی نداشتم و اگر اتفاقی افتاده است خود سایت جاباما این تصمیم را گرفته است!
به سراغ سایت رفتیم و ثبت شکایت در سایت و تماس با بخش مربوطه هم برای ما کار ساز نبود و نهایتا رزرو اقامتگاه در جاباما حذف شد!
نکته جالب بعدی اینکه پول به حساب بازنگشت بلکه برعکس کیف پول جاباما شارژ شد! با دپارتمان مالی تماس گرفتیم و گفتند کسی به آنها نگفته پول باید برگردد و اگر می‌خواهیم باید مجدد درخواست دهیم!

رزرو اقامتگاه

شما فرض کنید می خواهید با هواپیما سفر کنید، یک هتل رزرو کنید یا ویلا اجاره کنید، پول را پرداخت می کنید، تاییدیه از اپراتور و ووچر دریافت کنید، ناگهان ببینید سفرتان کنسل شده است!

فردای آن روز از طریق شبکه های اجتماعی اینستاگرام و توییتر پیگیر موضوع شدیم که حداقل تا 10 ساعت پاسخی دریافت نکردیم! (شبکه اجتماعی باید ابزاری باشد برای پاسخگویی سریعتر به مخاطب) خلاصه دست به کار شدیم و از آنجا که تا 72 ساعت (در شلوغی اسفند ماه) پول بازگشت داده نمی‌شد، تصمیم گرفتیم که مجدد یک جای جدید رزرو کنیم.
رسیدیم به گزینه خودمان با همان مبلغ ( همچنان و بعد از سه روز مبلغ 3 میلیون و پانصد هزار تومان بود ) از طریق سایت رزرو را انجام دادیم و ووچر را دریافت کردیم. با ما تماس گرفتند و عذرخواهی کردند. به ما گفتند مبلغ داخل سایت غلط بوده ولی چون شما دو بار رزرو کردید ایرادی ندارد! ( دستشون درد نکنه!)
نکته جالب بعدی این بود که گفتند بابت عذرخواهی یک بن تخفیف برای رزرو بعدی به ما ارائه می شود از طریق پیامک، ما که ویلا رزرو کردیم برای اول فروردین، به ما یک کد تخفیف دادند برای سفر بعدی و اعتبار تا پایان اسفند 1400!

تجربه اجاره ویلا از سایت اتاقک

اجاره ویلا از اتاقک

برخلاف جاباما، اجاره ویلا و رزرو اقامتگاه تجربه نسبتا خوبی برای مسافران به همراه داشته است. طبق معمول وارد سایت شده و محل مورد نظر را انتخاب کرده و پس از دریافت تاییدیه نیز مبلغ واریز شد. یکی از نکات مثبت این پلتفرم برخورد خوب صاحب اقامتگاه بود. پس از تایید نهایی یک پیامک از اتاقک دریافت شد، همچنین صاحب اقامتگاه نیز اطلاعات کامل (نشانی و موقعیت مکانی) را ارسال کرد.

متاسفانه در زمان حرکت برای سفر شرایط آب و هوایی تغییر کرد و دیگر امکان سفر نبود. به همین دلیل با پشتیبانی تماس گرفته و رزرو را لغو کردیم.، متاسفانه به دلیل تاخیر در اعلام لغو رزرو امکان برگشت مبلغ وجود نداشت و این مسئله یکی از نقاط ضعف قابل توجه در قوانین اتاقک محسوب می‌شود.

رزرو اقامتگاه و ویلا و هتل

نمونه سایت رزرو اقامتگاه و اجاره ویلا در دنیا کم نیست از وب سایت Booking.com بگیرید که در کل کشورها می توانید جا رزرو کنید تا Airbnb که می توانید ویلا یا اتاق اجاره کنید آن هم در هر لحظه، در هر شهر و در هر جای نقشه (البته به جز ایران)

کلام پایانی

با توجه به تمام موارد بالا اگر بخواهیم پلتفرم‌های اجاره ویلا را با توجه به معیارهای مختلف، رتبه بندی کنیم به شرح زیر است:

  1. جاجیگا
  2. شب
  3. اتاقک
  4. جاباما
  5. سفرمارکت
  6. هومسا
  7. ویلاجار

همانطور که قبل‌تر نیز به مزایای استفاده از جاجیگا برای اجاره ویلا اشاره کردیم، شما در این سایت بسیار راحت‌تر انتخاب خواهید کرد. البته در وب سایت‌هایی همچون هومسا ، ویلاجار و … نیز کار اجاره ویلا به راحتی صورت می‌گیرد اما مسئله اصلی در انتخاب هر یک از این پلتفرم‌ها علاوه بر کار ثابت تمام آنها، ارزش افزوده‌ای است که به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

سفرمارکت

این مورد را در نظر داشته باشید که خدمات اصلی Safarmarket خرید بلیط هواپیما و قطار می‌باشد و اجاره خانه و ویلا در شهرهای مختلف، از خدمات اضافه‌ای است که ارائه می‌دهند.