تجربه استفاده از خدمات پست تیپاکس

تجربه استفاده از پست تیپاکس

شرکت تیپاکس یکی از اپراتورهای خصوصی پست داخلی کشور است که بیش از 60 سال در حال فعالیت و ارائه خدمات است. در مورد تیپاکس بسیار شنیده و دیده اید. در این مطلب سعی کردیم چند تا از بازخوردهای کاربران در فضای مجازی از تیپاکس را با شما به اشتراک بگذاریم.

مسئولیت تجربه استفاده از خدمات تیپاکس برعهده مصرف کننده خدمات بوده و آیمارکتور صرفا به بازنشر آن می‌پردازد؛ از این رو این فضا برای شرکت نیز مهیاست تا نظر رسمی خود را در مورد آنها با مخاطبان در میان بگذارد.

تجربه استفاده از پست تیپاکس

این تجربه استفاده از تیپاکس به نقل از مریم احمدی است که در لینکداین با مخاطبان به اشتراک گذاشته است و از شما دعوت می‌کنیم با ما برای مرور آن همراه باشید:

موضوع از اونجایی شروع میشه که بنده یک خرید اینترنتی داشتم و مبدا خریدم جزیره قشم بود.

آنلاین شاپ مورد نظر متاسفانه سرویس تیپاکس رو برای ارسال کالای بنده انتخاب کردن. بعد از ارسال کد رهگیری و چک کردن مدام من بسته من از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ فروردین فقط در وضعیت ارسال شهر مقصد بود. از تاریخ ۲۶ فروردین چندین روز گذشت و بسته به من نرسید و وضعیت کد رهگیری من هم تغییر نکرد.

با شرکت تیپاکس تماس گرفتم گفتم چرا بسته من نرسیده گفتن ثبت شکایت میکنن و پیگیری میکنم بعد از چند روز از این قضیه گذشت و تیپاکس نه پیغامی به من زد نه تماسی گرفتن در نهایت من دوباره با پست تیپاکس تماس گرفتم خانم کارشناس با عصبانیت به من اعلام کردن هنور ۷۲ ساعت از تاریخ ثبت شکایت شما نگذشته و باید منتظر باشید.

با اون خانم آنلاین شاپ مطرح کردم ایشون پیگیری کردن و گفتن بسته تو بندر عباس گیر کرده و هنوز ارسال نشده. دوباره با تیپاکس تماس گرفتم و در نهایت به من گفتن هنوز نمیدونن بسته کجاست و من باز هم باید صبر کنم. موضوع بعدی مبلغ بود که حدود ۱۰۰ هزار تومان بود.

تجربه استفاده از شرکت پست تیپاکس

تو قسمت ریز هزینه ها رفتم و همون طور که در عکس مشاهده میکنید نوشته شده هزینه ارسال و خدمات ویژه که شامل ثبت کد رهگیری، ارسال پیامک و بسته بندی میشه 63هزار تومان هست. و با ارزش افزوده و هزینه جبران خسارت عدد به 99 هزار تومان نمیرسه.

با شرکت پست تیپاکس تماس گرفتم موضوع رو مطرح کردم توجیهشون این بود که هزینه بسته بندی جداست!!!!!!؟؟؟؟ بنده توجیه نشدم چون تو ریز هزینه های خود سایت تیپاکس هزینه بسته بندی جدا اعلام نشده. در نهایت بسته من بعد از حدود ۱۶ روز به دستم رسید و مامور تیپاکس هم 110 تومان از ما گرفت که بسته رو تحویل بده???? و گفت هزینه درون شهری جدا محاسبه میشه.

تمام این ها رو در نظر بگیرید که شرکت پست تیپاکس هزینه خیلی بیشتر از پست میگیره؟ بسته رو دیر تحویل میده، پیگیری نمیکنه، هزینه بیشتر میگیره و طلبکار هم هست. لطفا از این سرویس استفاده نکنید.

ارزش های بنیادین تیپاکس
تصویری از وب سایت رسمی تیپاکس

نویسنده: مریم احمدی

شرکت تیپاکس در سایت خود بخشی را به عنوان “ثبت شکایت” قرار داده است تا خریداران خدمات این شرکت بتوانند از طریق آن به بررسی موضوعات اینچنینی بپردازند.

ویدئوی مربوط به تیپاکس و بیانیه تیپاکس

اما یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که در سال 1401 برای شرکت تیپاکس افتاد، ویدئویی بود که از یکی از انبارهای بارگیری تیپاکس در فضای مجازی منتشر شد. این ویدئو آنچنان وایرال شد و با بازخورد مخاطبان روبرو شد که شرکت را مجبور به موضع گیری و بیانیه عذرخواهی کرد.

متن بیانیه شرکت پستی تیپاکس

“همراهان محترم تیپاکس با سلام ما امانت‌داری را یکی از ارزش‌های اصلی فعالیت خود می‌دانیم و به‌عنوان بازوی لجستیکی بسیاری از کسب‌وکارها، همواره در تلاشیم تا با انجام هرچه بهتر وظایف خود، تسهیل‌کننده فرایند ارسال بسته در کشور باشیم.

نمایندگی‌های تیپاکس، به‌عنوان عنصری مهم در انجام فعالیت تیپاکس نقش ایفا می‌کنند. تمام سعی ما ارتقای سطح خدمت‌رسانی نماینده‌هاست که این مهم در سایه ارزیابی‌های متعدد حاصل می‌شود، تا در نهایت ما این اطمینان را حاصل کنیم که فعالیت خود را به نحو احسن به انجام می‌رسانیم.

متأسفانه بعضی اوقات دور از چشم مسئولین امر، اتفاقی نابهنجار می‌افتد. اخیراً شاهد انتشار ویدئویی از بارگیری نامناسب بسته‌ها در یکی از نمایندگی‌های تیپاکس بودیم. ما به‌عنوان سازمانی پاسخگو در قبال چنین رفتاری، عذرخواهی کرده و اقدامات مقتضی در جهت رفع این نقیصه را انجام می‌دهیم.با بررسی‌های به‌عمل‌آمده، نمایندگی مذکور شناسایی و تذکرات کتبی لازم داده شد تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

برای اطمینان بیشتر، فعالیت این نمایندگی همچنان تحت نظارت ویژه قرار گرفته تا در صورت بروز هرگونه تخلف، وارد فرایند لغو و سلب مدیریت شود.در نهایت، بابت این اتفاق متأسفیم و از شما و همه افرادی که به تیپاکس اعتماد می‌کنند عذرخواهی می‌کنیم.”

در انتها از شما دعوت می‌کنیم نگاهی بیندازید به منشور حقوق مشتری شرکت پست تیپاکس که به امضای مدیر عامل این شرکت، جناب آقای مهرداد فاخر رسیده است:

منشور حقوق مشتری
منشور حقوق مشتری شرکت پست تیپاکس

شما هم می‌توانید نظرات خود را در مورد تجربه استفاده از سرویس شرکت تیپاکس با ما در بخش کامنت در میان بگذارید.