تجربه خرید اینترنتی از درسا – توقع خرید از یک برند لوکس!

فروشگاه چرم درسا
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

حتما خیلی از شما درسا را برند لوکس یا لاکچری می‌دانید که وقتی وارد فروشگاه این برند می شوید از برخورد فروشنده‌ها تا قیمت‌های بالا نسبت به رقبا و بسته‌بندی کالا این رو به حس می‌کنید اما آیا لوکس بودن فقط همین است؟ بیاید با هم تجربه خرید اینترنتی از درسا را بررسی کنیم.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که حقیقتا ظهور و حضور و استراتژی‌های برند درسا در حوزه برندینگ موفق بوده است و یک سر و گردن از رقبای اصلی خود همچون چرم مشهد یا نوین چرم پیش است.

کیف زنانه درسا

اخیرا در یک سال گذشته تغییراتی در درسا رخ داده است که عجیب‌ترین و پرانتقادترین آنها تغییر در لوگو و به قول مدیران آن استفاده از خط دال است! چیزی که هر چند با کمک رضا عابدینی، گرافیست و تایپوگرافیست، خلق شد اما به مزاج بسیاری از اهالی فن و البته مخاطب و مصرف‌کننده خوش نیامد با این حال این روند در حال شکل‌گیری و ادامه توسط چرم درسا قرار گرفت.

در ادامه بپردازیم به تجربه خرید اینترنتی از فروشگاه درسا که برای نویسنده این مطلب پیش آمد:

روز چهارشنبه 2 تیر 1400 تصمیم به خرید یک هدیه داشتیم برای همین انتخاب ما خرید از فروشگاه درسا بود. وارد وب سایت درسا شدیم و دیدیم خیلی از اجناس تخفیف دارند. به بخش فرصت آخر رفتیم و یه کیف پول زنانه درسا را انتخاب کردیم. در ابتدا دیدیم قیمت محصول 1559000 تومان هست که 30% تخفیف خورده و شده 1091300 تومان.

خرید اینترنتی چرم درسا کیف زنانه

در هنگام خرید اینترنتی در وب سایت نوشته شد بود محصول با بسته‌بندی کادویی درسا به همراه روبان ارسال می‌شود. ما گزینه‌ی کارت هدیه رو هم انتخاب کردیم که در کنار خرید برای ما ارسال شود.

بیشتر بخوانید : تجربه خرید از دیجی کالا

نکته‌ی اول قبل از ادامه داستان این که وب سایت درسا خیلی کند عمل میکند و کار کردن باهاش قلق دارد که بعد یه مدت بالا پایین کردن دستتان می‌آید. در اصل نباید توقع تجربه کاربری User Experience خوبی را از این پروسه در سایت درسا داشته باشید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا انتظار داشتیم که پرداخت درب منزل نداشته باشند ولی گزینه‌ی عجیب سایت پرداخت کارت به کارت برای خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین چرم درسا بود که ما این گزینه رو انتخاب کردیم و در نهایت سفارش ثبت شد و یک شماره پیگیری به ما داد و ما متعجب از اینکه خب چی شد؟!

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید هواپز یا سرخکن بدون روغن ، خرید و انتخاب از صفر تا صد

حالا منظور ما چی هست؟ داستان اینجا شکل گرفت که پرداخت کارت به کارت بود پس شماره کارتی که باید پرداخت شود کجاست؟ مگر خرید از فروشگاه آنلاین چرم درسا نیست؟ پس شماره کارتی که مبلغ باید به آن واریز شود کجاست؟ سفارش ما ثبت شد؟ کی تحویل داده می‌شود؟! متاسفانه بخشی هم در سایت وجود نداشت برای پیگیری خرید از طریق شماره پیگیری و از این دست ابزار!

فراموش نکنید داریم در مورد برندی صحبت می‌کنیم که آقای شاهین فاطمی مدیریت آن، به توسعه خط دال و تغییر نگرش مدرن اعتقاد دارد اما شاید ایشان خودشان حتی یکبار خرید اینترنتی از چرم درسا را تجربه نکرده باشند تا با مفهوم ارائه خدمات آنلاین در مجموعه درسا آشنا شوند!

با این سوالات به قسمت تماس با درسا رفتیم که یک شماره موبایل! و یک شماره ثابت نوشته شده بود. به بخش فروش اینترنتی چرم درسا وصل شدیم و در نهایت شماره موبایل دیگری دادند که با شماره موجود در صفحه تماس با ما متفاوت بود و گفتند به این شماره پیام دهید تا شماره کارت رو برای شما ارسال کنند!

با توجه به اینکه این هدیه و زمان ارسالش برایمان مهم بود سریعا پیام دادیم تا واریزی رو انجام بدهیم و سفارش وارد مرحله ارسال شود. برای ما خوشایند نبود که به عنوان یک خریدار کالای نسبتا لوکس از چرم درسا استرس دریافت شماره کارت و ارسال و ثبت شدن سفارش رو داشته باشیم! شاید توقع ما به عنوان مشتری Customer Experience زیاد بود!

فروشگاه آنلاین درسا 2 فروشگاه آنلاین درسا 2

همونطور که چت ما رو می‌بینید بسیار سریع پاسخ دادند و شماره کارت رو ارسال کردند تا واریزی رو انجام بدهیم و آدرس رو هم برای ایشان ارسال کردیم.
در پاسخ به اینکه کیف زنانه درسا کی به دست ما میرسد، گفتند 2 تا 5 روز کاری! که زمان زیادی هست برای خرید اینترنتی و با توجه به اینکه گفتند کالا از شهرستان میاد امکان اینکه خودم حضوری بروم و تحویل بگیرم هم نبود!

اگر شما تجربه خرید اینترنتی از درسا داشته‌اید و از آن راضی بوده‌اید یا به مشکلی برخورده‌اید با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید : فیلیمو یا نماوا ؟ مقایسه فیلیمو و نماوا + هزینه اشتراک

بیشتر بخوانید:  نوشیدنی هینکن و اعتماد به نفس کاذب: شما راننده رالی نیستید

در نهایت خواستیم که بعد از ارسال کالا شماره مرسوله پستی رو برایمان بفرستند تا خودمان پیگیر پست باشیم که اگر کالا دیرتر رسید فکری به حال هدیه جایگزین کنیم که متاسفانه دیگه اصلا پیام ما رو سین نکردند و جواب هم ندادند!

داریم در مورد تجربه خرید اینترنتی از درسا صحبت می‌کنیم، یک برند لوکس که در بخش ارائه خدمات در فضای فروشگاهی به شدت خوب عمل می‌کند و مشتری را با یک تجربه متفاوت روبرو می‌کند اما این موضوع در فروشگاه آنلاین چرم درسا به هیچ عنوان صدق نمی‌کند.

چرم درسا 2 چرم درسا 2

ظهر روز یکشنبه 6 تیر ماه کالا رسید و  کالا را تحویل گرفتیم. به محض باز کردن با یک بسته بندی معمولی روبرو شدیم! کیف چرم زنانه درسا داخل یک جعبه پست در کنار کلی کاغذ قرار گرفته بود و یک کیف پارچه ای با دوخت درسا کنارش بود! در ضمن خبری هم از شاپینگ بگ درسا و روبان و کارت هدیه هم نبود!

خرید اینترنتی درسا

تجربه خرید اینترنتی درسا

به شماره موبایل موجود در قسمت تماس با ما پیام دادیم و عکس فرستادیم که متاسفانه اصلا پیام نرسید و گویا خط اینترنت نداشت! چون یک تیک خورده بود.
به شماره موبایلی که واریزی رو فرستاده بودیم هم پیام دادیم که متاسفانه جواب ندادند و 45 دقیقه بعد پیام دادند ممنون از اطلاع رسانی شما، پیگیری میشود!

خرید اینترنتی چرم درسا

فروشگاه آنلاین چرم درسا

با تلفن با چرم درسا تماس گرفتیم بخش فروش اینترنتی که عذر خواهی کردند بابت عدم ارسال شاپینگ بگ و گفتند احتمالا تعداد بالای سفارشات این مشکل ایجاد شده! متاسفانه به بخش آنها مربوط نیست و باید با امور مشتریان صحبت کنیم. ما هم تماس گرفتیم چندین بار متاسفانه (امور مشتریان چرم درسا) کسی جواب نداد، مجددا از بخش فروش اینترنتی داخلی را گرفتیم (شماره داخلی امور مشتریان: 134) باز هم تماس گرفتیم کسی پاسخگو نبود!

تا اینجا هرچیزی در مورد تجربه خرید اینترنتی از درسا که یک برند لاکچری است در ذهن ما شکل گرفته بود فرو ریخته بود و تنها به فکر رسیدن به جواب بودیم!

از روی ناچاری از طریق دوستی به خط شخصی مدیر روابط عمومی درسا سرکار خانم شهرزاد عارفی پیام دادیم که خوشبختانه ایشون پیام رو دیدند و ده دقیقه بعد آقایی با ما تماس گرفتند و عذرخواهی کردند و گفتند که حتما با ما از درسا تماس می‌گیرند و شاپینگ بگ و کارت هدیه‌ی جا مونده رو برایمان ارسال می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  جاباما یا اتاقک ؟ سفر یهویی و تحلیل دو کسب‌وکار رزرو آنلاین ویلا

فروش اینترنتی درسا

بعد از گذشت نزدیک به دو ساعت که خبری نشد به همون شماره زنگ زدیم و پرسیدیم چرا تماس نگرفتند؟ خودشان هم تعجب کردند که چرا هنوز تماسی با ما نگرفتند با عذرخواهی فراوان گفتند که پیگیر میشوند و حدود نیم ساعت بعد از خط واتس‌اپ درسا (که اینترنت نداشت!) پیامی با مضمون “الان باهتون تماس گرفته میشه لطفا صبور باشید همکاران پیگیر هستند!” دریافت کردم.

و ما متعجب و عصبانی از اینکه حدود چهار ساعت وقتمان به گذاشتن پیام و صحبت گذشت و در نهایت دعوت شدیم به صبوری کردن بیشتر، با تشکر از مجموعه لوکس چرم درسا!

مشکلی که میشد در همون ابتدا با گرفتن آدرس و ارسال شاپینگ بگ و کارت جا مونده حل شود و نیازی به این حجم پیگیری و صرف وقت توسط مشتری نبود! یا حتی خیلی قبل‌تر موقع ارسال دقت می‌شد!

در نهایت به ما زنگ زدند و با گرفتن آدرس، شاپینگ بگ و روبان رو فرستادند اما شاید برایتان باور کردنی نباشد که باز هم کارت هدیه فراموش شده بود! و ما کلافه‌تر از اون که بخواهم پیگیری کنیم!

به هرحال تجربه خرید اینترنتی چرم درسا بسیار بد و غیرقابل قبول بود که کاملا بر خلاف انتظار ما از هویت برند درسا پیش رفت: چه از لحاظ پرداخت آنلاین، چه زمان ارسال به موقع و چه بسته‌بندی و البته بدون کم و کسری! و چه از لحاظ برخورد غیرمسئولانه کارکنان در فروشگاه آنلاین چرم درسا!

شاید بتوان گفت هرچقدر مدیران ارشد درسا زمان می‌گذارند برای خلق یک اندیشه و آینده و اکوسیستم به نام دال برای درسا شاید بد نباشد کمی هم زمان بگذارند برای بررسی سیستم و ساختاری که تابه حال ساخته‌اند مخصوصا در فروشگاه آنلاین چرم درسا!

اگر شما تجربه خرید اینترنتی از درسا داشته‌اید و از آن راضی بوده‌اید یا به مشکلی برخورده‌اید با ما در میان بگذارید.

قصد ما از نشر این مطلب صرفا کمک به رفع مشکلات مشتریان و ارتقا سطح کیفی در خرید اینترنتی محصولات بوده است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0