تجربه سلام، یک تحقیق اجتماعی از نسکافه

در دنیای مدرن این روزها، شاهد آن هستیم که بی‌اعتمادی از مهمترین دلایل فاصله افتادن بین انسان‌ها است. مردم به سختی با هم ارتباط برقرار می‌کنند و البته در صورت برقراری ارتباط، درصد کمی از آن موثر بوده و نتیجۀ مطلوب ما را رقم می‌زند.

حال نسکافه به‌عنوان یک تحقیق اجتماعی در ایتالیا، دست به یک تحقیق اجتماعی زده است. در این تحقیق که در یکی از کتابخانه‌های شهر میلان انجام شده، هجده دوربینِ مخفی در آنجا کار گذاشته شده است تا عکس‌العمل مردم را ضبط کنند.
hellow
در این تحقیق اجتماعی، تعدادی پسر و دختر در کنار افراد حاضر شده و به آنها سلام می‌کنند، اما مخاطب نه تنها پاسخی به سلام آنها نمی‌دهد بلکه در نمونه‌هایی صحنه را ترک می‌کند.
جالب است که انسان معاشرتی قرن‌های گذشته تبدیل به یک موجود محتاط و بی‌اعتماد شده است.

مطالعه بیشتر: کمپین الهام بخش نسکافه برای افراد

در نهایت، همان بازیگران، این‌بار با دو فنجان نسکافه به سراغ مخاطب خود می‌روند و در عین ناباوری، رفتار آنها کاملاً تغییر کرده و با رویی خوب و خوش توسط مخاطبین پذیرفته می‌شوند.
hello-1
ویدئوی مربوط به این تحقیق اجتماعی از نسکافه را ببینید:

نتیجه این تحقیق را می‌توان یک رویکرد موفق برای نمایش نحوۀ شناسایی نیاز مخاطب و چگونگی برقراری ارتباطی موثرتر دانست.

اما این بار خوشحال می‌شوم که اگر شما کارشناس، بازاریاب یا علاقه‌مند به مارکتینگ و برندینگ هستید، برداشت و تحلیل خود را در مورد این تحقیق اجتماعی و چگونگی پیاده‌سازی آن در برنامه‌های بازاریابی را در قسمت نظرات بنویسید تا دیگران از آن بهره‌مند شوند.