تحریم تبلیغاتی روسیه توسط فیسبوک، گوگل و یوتیوب

تحریم تبلیغاتی روسیه
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

فیسبوک و یوتیوب جلوی پخش آگهی‌های تبلیغاتی رسانه‌های دولتی روسیه را بر روی پلتفرم‌های خود می‌گیرد. این در حالی است که در واکنش به فشار وارده مبنی بر پاسخ دادن به حمله روسیه به اوکراین، توییتر همه آگهی‌های تبلیغاتی در اوکراین و روسیه را به حالت تعلیق دراورد. در راستای جنگ روسیه و اوکراین و همچنین تحریم تبلیغاتی روسیه، تیک تاک نیز شاهد موجی از ویدئو‌هایی است که صحنه‌هایی از تهاجم روسیه به اوکراین را به تصویر می‌کشند.

تحریم تبلیغاتی روسیه توسط متا و گوگل

روز شنبه یوتیوب به عنوان زیر مجموعه گوگل اعلام کرد که چندین کانال رسانه ای دولت روسیه از جمله «RT» را نیز از جهاتی معلق کرده و مانع از کسب درآمد آن‌ها از طریق تبلیغات می‌شود. به گفته سخنگوی یوتیوب علاوه بر این، پلتفرم یوتیوب توصیه‌ها به کانال‌های دولتی روسیه را محدود کرده و در ادامه تحریم تبلیغاتی روسیه به درخواست دولت اوکراین جلوی پخش آن‌ها در این کشور را کاملا خواهد گرفت.

مطالعه بیشتر: بهترین شبکه های اجتماعی بعد از فیسبوک

اواخر روز شنبه، گوگل اعلام کرد مانع از موفقیت رسانه‌های دولتی روسیه در زمینه کسب درآمد از طریق سرویس‌های تبلیغاتی گوگل می‌شود. به گفته مایکل آسیمن سخنگوی گوگل، مدیران این شرکت به طور فعال تحولات جدید را رصد کرده و چنانچه لازم باشد اقدامات بیشتری را در این زمینه انجام خواهد داد. 

فیسبوک تبلیغات روسیه را محدود کرد

نهاد نظارتی در روسیه فیسبوک را به سانسور خبرگزاری‌های دولتی خود متهم کرد. روز شنبه توییتر گفت که برای برخی افراد در روسیه محدودیت قائل شده و در تلاش است تا سرویس پیام رسانی خود را مانند همیشه ایمن و در دسترس نگه دارد.

متا یا همان فیسبوک که در گذشته آن را به این نام می‌شناختیم، یک مرکز عملیات ویژه را برای نظارت بر درگیری در کشور اوکراین و حذف محتوایی که قوانین آن را نقض می‌کند، راه انداخته است. توییتر می‌گوید که در حال بررسی فعالانه توییت‌ها جهت شناسایی موارد دستکاری، انتشار اطلاعات نادرست و گمراه کننده و محافظت از حساب‌های پر مخاطب روزنامه نگاران، فعالان، مقامات دولتی و آژانس‎‌هاست.

هر دو شرکت پس از تحریم تبلیغاتی روسیه همچنین یک بسته نکات آموزشی را برای کاربران ارسال کرده اند که راه و رسم محافظت از حریم خصوصی و حساب‌های خود در برابر هک را به آن‌ها یاد می‌دهند.

تحریم تبلیغات روسی در توییتر

پلتفرم یوتیوب می‌گوید که در روز‌های گذشته صد‌ها کانال و هزاران ویدئو را به دلیل نقض خط مشی‌های خود از جمله قوانین مصوب حذف کرده است.

منبع: www.npr.org

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0