با تحسین برانگیزترین شرکت های جهان در سال 2022 آشنا شوید

تحسین برانگیزترین شرکت‌های جهان

به تازگی مجله «Fortune» یک رده بندی شامل تحسین برانگیزترین شرکت های جهان در سال 2022 را منتشر کرد. این مطالعه و تحقیق که توسط کارشناسان شرکت مشاوره سازمانی «Korn Ferry» انجام و نتایج آن گردآوری شد، نقطه نظرات 3700 نفر مدیر اجرایی، مدیر و تحلیل گر را از 52 صنعت مختلف درباره ارزش سرمایه گذاری، کیفیت مدیریت و محصولات گرفته تا مسئولیت اجتماعی و توانایی جذب استعداد‌ها تجزیه و تحلیل کرد.

گزینه‌های رایج، اپل، آمازون و مایکروسافت به ترتیب برای سومین سال متوالی در رتبه‌های اول تا سوم این فهرست قرار گرفتند. به شکلی دلگرم کننده، امسال بر تعداد شرکت‌های حاضر در خط مقدم پزشکی در این رتبه‌بندی اضافه شد. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به فایزر اشاره کرد که یکی از بهترین واکسن‌های کووید-19 را به همه مردم دنیا ارائه داد. فایزر در لیست تحسین برانگیزترین شرکت های جهان در سال 2022 میلادی رتبه چهارم را کسب کرد. شرکت‌ «Danahar»، فعال در عرصه فناوری مدرن، به دلیل اختراع تست‌ کووید و تجهیزات توسعه دارو برای نخستین بار امسال در میان پنجاه شرکت برتر تحسین برانگیز در جهان قرار گرفت و رتبه سی و هفتم را به دست آورد.

بیشتر بخوانید: لیست مراکز واکسیناسیون در تهران

اپل که در اوایل سال جاری میلادی به طور لحظه ای به اولین شرکت تریلیون دلاری در جهان تبدیل شد و برای پانزدهمین سال متوالی جایگاه خود را به عنوان تحسین برانگیزترین شرکت های جهان در سال 2022 حفظ کرد، به دلیل تاکید بر روی کیفیت، طراحی محصول و پرورش استعداد‌ها مورد تعریف و تمجید کارشناسان صنعت فناوری مدرن قرار گرفت. گزارش‌های دریافتی حکایت از کار بر روی یک خودرو توسط این شرکت دارد. اخیرا نیز اپل با فعال سازی Face ID که حتی با وجود ماسک امکان تشخیص چهره کاربران را در گوشی‌های موبایل شرکت فراهم نموده است، کار را برای کاربران آیفون ساده تر از قبل خواهد کرد.

علی رغم این که نام آمازون در مورد نحوه برخورد با کارمندان به بدی بر سر زبان‌ها افتاده، اما رتبه نخست را در زمینه نوآوری به خود اختصاص داده است.

همچنین مایکروسافت به دلیل کیفیت بالای محصولات و فعالیت مفید تحت رهبری مدیر عامل شرکت، ساتیا نادلا، که در سال 2020 این مسئولیت را عهده دار شد، ستایش می‌شود.

شرکت دیزنی که در این رده‌بندی در جایگاه پنجم قرار دارد، برای نوزدهمین سال متوالی به عنوان بهترین شرکت در عرصه تفریح و سرگرمی بر این صنعت سلطنت می‌کند. در چند سال گذشته، دیزنی تضمین کرده که انیمیشن‌های بیشتر و جدید تری را به جهانیان عرضه خواهد کرد. ناگفته نماند که پلتفرم پخش ویدئو «دیزنی پلاس» در شرایطی پیروز میدان است که سینما‌ها از افت میزان استقبال مخاطبان رنج می‌برند. در این موقعیت خاص دیزنی همچنان با برنامه ریزی مدون و درست موفق به تحکیم موقعیت خود در عرصه تفریح و سرگرمی خواهد شد. در ادامه نگاهی به ده شرکت برتر در فهرست تحسین برانگیزترین شرکت های جهان در سال 2022 نگاهی خواهیم انداخت:

 

  1. اپل
  2. آمازون
  3. مایکروسافت
  4. فایزر
  5. والت دیزنی
  6. Berkshire Hathaway (شرکت آمریکایی هلدینگ بیمه و سرمایه گذاری)
  7. Alphabet (شرکت آمریکایی هلدینگ فناوری)
  8. استارباکس
  9. نتفلیکس
  10. JPMorgan Chase (شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی)

بیشتر بخوانید: خلاق ترین شرکت های 2021

لینک منبع: designtaxi.com