در دنیای دیجیتال مارکتینگ چه تحولاتی اتفاق خواهد افتاد

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

از زمانی که استراتژی‌های بازاریابی از رسانه‌های قدیمی مانند روزنامه، بیلبورد و تلویزیون به سمت دیجیتال مارکتینگ متمایل شده‌اند زمان زیادی نمی‌گذرد ولی در همین چند سال کوتاه اتفاقات زیادی در بازاریابی آنلاین افتاده است بصورتی که در همین اواخر روند فعالیت‌های بازاریابی به سمت شبکه‌های اجتماعی سوق زیادی داشته‌اند. اما این تغییرات در بازاریابی آنلاین بسیار زیاد است، بطوری که در یکسال گذشته ایمیل مارکتینگ بیشترین اثربخشی را در تبدیل سرنخ‌ها (LEAD) به فروش داشته است. در ادامه خواهیم دید که دنیای دیجیتال مارکتینگ در سال آینده میلادی به کدام سمت خواهد رفت.

حکمرانی موبایل‌های هوشمند در دنیای دیجیتال مارکتینگ

همانطور که می‌دانید ضریب نفوذ کامپیوترها نزدیک به 50% افت داشتند و از آنطرف ضریب نفوذ موبایل 6 برابر شده است. لذا موبایل‌های هوشمند یکی از پرقدرت‌ترین رسانه‌ها برای بازاریابی محسوب می‌شوند بطوریکه احتملاً سهم تبلیغات در آن به بیش از 100 میلیارد دلار برسد.

تبلیغات بر پایه لوکیشن بهترین گزینه کسب و کارهای کوچک

برای مثال یک رستوران محلی یا گلفروشی به راحتی وارد حوزه بازاریابی و تبلیغات جامع می‌شوند بطوریکه با تبلیغات بر پایه لوکیشن در محدوده سرویس‌دهی و مخاطبین خود اقدام به بازاریابی و تبلیغات می‌کنند.

ویدئو همچنان در صدر قدرتمندترین رسانه

اگر یک تصویر هزار جمله در خود دارد، یک ویدئو میلیون‌ها جمله را انتقال می‌دهد. تا سه سال آینده بیش از 80 درصد ترافیک آنلاین را ویدئوها به خود اختصاص خواهند داد.
ویدئو علاوه بر اینکه بیش از 35 درصد درگیری برای مخاطب ایجاد می‌کند از طرفی نیز پتانسیل وایرال شدن دارد.

بیشتر بخوانید:  نتفیلیکس همچنان جزو برترین اپلیکیشن‌های کاربران / بهترین اپلیکیشن دهه ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ (بخش سوم)

تولید محتوای اختصاصی

مخاطبین شما از رنج‌های مختلف سنی، مناطق مختلف جغرافیایی و حتی با زبان و گویش متفاوت و تفاوت‌های دیگر هستند. لذا اقدام به تولید محتوای اختصاصی برای هر گروه از مخاطبین خود نمایید. طبق آمار نزدیک به 80 درصد افرادی که مورد خطالب اینگونه محتوا قرار می‌گیرند به برند اعتماد بیشتری پیدا می‌کند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0