تد کنفرانس ، محبوب ترین سخنرانی ها در تمام دوران

محبوبترین کنفرانس های تد

تد کنفرانس یک شرکت غیرانتفایی آمریکایی- کانادایی است که سخرانی های گفتگوهای بین‌المللی را به صورت آنلاین ارسال می‌کند.

گفتگوهای TED طرفداران زیادی دارد و ویدیوهای برتر هر کدام میلیون‌ها بازدید داشته‌اند. نمودار زیر نگاهی به ۸ ویدیوی برتر TED talks در زمان‌های پربیننده براساس بازدیدهای یوتیوب دارد.

بهترین سخنرانی های تد TED conferences

برترین ویدیوهای تد کنفرانس سخنرانی

درصدر سخنرانی های TED, سخنرانی سر کن رابینسون درسال ۲۰۰۶ با موضوع « آیا مدارس خلاقیت را نابود می‌کنند؟» قرار دارد. این سخنرانی تقریبا ۷۵ میلیون بازدیدکننده داشته است. این کارشناس خلاقیت نحوه آموزش کودکان امروزی را زیر سوال می‌برد و به این فکر می‌کند که چگونه سیستم‌های مدرسه می‌توانند دوباره طراحی شوند تا تمرکز بیشتری بر پرورش خلاقیت داشته باشند، نه نادیده گرفتن خلاقیت.

گوگل ادز (Google ads) چیست و چگونه کار می‌کند

در جایگاه دوم تد کنفرانس، سمیناری با عنوان «زبان بدن شما ممکن است شما را شکل دهد» است. این کنفرانس توسط امی کادی، روانشناس اجتماعی با حدود ۶۸ میلیون بازدیدکننده قرار گرفته است. کادی بحث می‌کند که چگونه ژست‌های قدرتی می‌تواند احساس اعتماد به نفس را تقویت کند. برطبق وبسایتTED ، تحقیقات در خصوص ژست‌های قدرتمندانه از همان سال شروع به توسعه کرد ودر برخی از این مطالعات، شواهد و دلایل کافی یافت نشد.

ویدیوهای بعدی تد کنفرانس چگونگی برتری در نقش‌های رهبری، توسط سیمون سینک کارشناس این امر است. این ویدیو با موضوع «چگونه رهبران بزرگ الهام بخش عمل می‌کنند» با نزدیک به ۶۷ میلیون بازدید کننده است. پس از آن ویدیوی «چگونه صحبت کنیم تا مردم بخواهند گوش کنند» قرار دارد که توسط مشاور ارشد صدا جولیان ترژر، با ۵۴ میلیون بازدید ارائه شده است.

بهترین مرورگر وب در دنیا برای سال ۲۰۲۳ کدام است؟

جایگاه بعدی مربوط به ویدیوی نحوه نگرش به درون برای یافتن آرامش در وجود خود است. این سخنرانی توسط محقق آسیب‌پذیری، برنه براون با موضوع « قدرت آسیب‌پذیری» با ۶۱ میلیون بازدید انجام شده است. پس از آن ویدیوی بعدی از فعال اجتماعی سام برنز با موضوع « فلسفه شخصی من برای یک زندگی شاد» با ۴۶ میلیون بازدید، قرار دارد.

در ویدیوی بعدی تد کنفرانس، برنز، که خود با یک اختلال ژنتیکی نادر پیری زودرس با نام پروجریا متولد شده بود، فلسفه شخص خود را به اشتراک می گذارد.

در جایگاه هشتم TED Conference مقاله «شیوع بعدی؟ ما آماده نیستیم» اثر بشر دوست آمریکایی و یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت، بیل گیتس، با نزدیک به ۴۵ میلیون بازدید قرار دارد. فیلمی که در سال ۲۰۱۵ فیلمبرداری شده، و در آن درباره خطرات یک بیماری همه‌گیر در آینده در پی ابولا هشدار داده شده است.

بیشتر بخوانید: ۹ مهارت مهم برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای

سوالات متداول راجع به تد کنفرانس ( TED Conference )

تد کنفرانس چیست؟

کنفرانس تد مجموعه رویدادهایی است که در آن افراد مشهور و مختلف به ارائه کنفرانس و سخنرانی های انگیزشی، علمی و خلاقانه می‌پردازند.

برترین سخنرانی TED کدام است؟

تا به امروز بهترین و پربازدیدترین کنفرانس تد مربوط به سخنرانی سر کن رابینسون در سال ۲۰۰۶ با موضوع « آیا مدارس خلاقیت را نابود می‌کنند؟» است.

منبع: ted.com