ترندهای بازاریابی یا مارکتینگ در سال 2019 برای مخاطب ایرانی

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

هرساله با ورود به سال جدید و بر اساس اتفاقاتی که در سال قبل رخ می‌دهد، روند و ترندهای بازاریابی پیش‌بینی می‌گردد که البته در حوزه دیجیتال مارکتینگ این امر بسیار نزدیک به واقعیت خواهد بود مخصوصا در ایران که این حوزه همگام‌تر با نمونه‌های جهان است و استناد به آن می‌تواند موجب شود از رقبا عقب نباشیم.

تغییرات در قیف بازاریابی Marketing Funnel

اول از همه مشتری را مانند کیف پول نمی‌بینیم و با این روش که در زیر خواهم گفت بصورت قدم به قدم شروع می‌کنیم:

  • برآورده کردن یک نیاز مشتری و ایجاد یک رابطه سریع مانند امکان دانلود یک فایل.
  • در این مرحله شما به سادگی میتوانید یک ایجاد اعتماد مابین برند و مخاطب ایجاد کنید. ولی به خاطر داشته باشید در همین قدم باید اطلاعاتی از مخاطب دریافت کرده باشید که تا حدودی بتوانید او را برای قدم بعدی شناسایی کرده باشید.
  • تبدیل مخاطب به یک مشتری بالقوه در این قسمت می‌تواند با تولید محتوا، پروموشن، تضمین برگشت پول و … اتفاق بیافتد.
  • اما در نظر داشته باشید که شما هنوز در میانه قیف هستید و برای تبدیل مخاطب به مشتری یک مرحله مانده است و تا آن زمان نیازمند به پیگیری است تا زمان مناسب فرا برسد.
  • اینجا مرحله آخر است و شما در عکس‌العمل‌های قبلی، محصول یا خدمات مورد نیاز مشتری را شناسایی کرده‌اید و تنها با یادآوری می‌توانید مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل کنید.
  • مرحله‌ایی که در سال 2019 باید بیشتر به آن توجه کنید همین مرحله جدید است و چیزی نیست جز حفظ ارتباط و تبدیل مشتری بالفعل به مشتری وفادار.

تولید و انتشار محتوا یا بازاریابی محتوا همه چیز است Content Marketing

دیگر از زمان تولید محتوای جذاب به تنهایی گذشته است، شما در سال جدید باید محتوایی تولید کنید که مشتری آنرا با دیگران به اشتراک بگذارد و برای همین است که عنوان این قسمت تولید به همراه انتشار انتخاب شده است.

پاسخ‌دهی از طریق ربات چت Chatbot

درخواست از طریق ایمیل به زمان می‌انجامد و سریع نیست و از طرفی تماس‌های تلفنی برای همه راحت نیست. چیزی که با رشد 25 درصدی در حال افزایش است مراجعات مخاطبین از طریق چت‌های آنلاین و حتی چت‌های رباتیک که سوالات معمول را پاسخ می‌دهند. این یکی از مهمترین ترندهای بازاریابی در سال 2019 است که نباید فراموش کنید.

امنیت و حفظ حریم شخصی از ترندهای بازاریابی 2019 است

با فراگیر شدن امکانات مختلف و توسعه هوش مصنوعی باید این نکته را قابل توجه قرار داد که یکی از نکات ایجاد تمایز شما با رقبا می‌تواند حفظ حریم شخصی و امنیت است.

ویدئوی عمودی Vertical Video

در سال گذشته توسعه محتوای ویدئویی را به چشم دیدیم ولی با توسعه اینترنت موبایل و افزایش استفاده از اینستاگرام در ایران با بیش از 26 میلیون کاربر و همچنین اضافه شدن IGTV به اینستاگرام ، دیگر چرخاندن گوشی برای تماشای ویدئو کاری سخت محسوب می‌شود. پس در تولید محتوای ویدئویی به این نکته دقت کنید.

نیروهای نسل Z

به آرامی نسل Z در حال ورود به بازار کار هستند و این دسته قدرت خرید بالاتری پیدا می‌کنند و انتخاب رسانه مورد توجه نسل Z از رسانه‌های تبلیغاتی سنتی مانند تلویزیون و بیلبورد و رادیو دور شده است و شما باید با استخدام این نسل به روحیات مشتریان احتمالی خود نزدیک شوید. ترندهای بازاریابی به شما یادآور می‌شوند که برای مخاطب نسل جدید از ابزار بازاریابی و تبلیغاتی جدید استفاده کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ (تبلیغات از طریق اشخاص تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی) Influencer Marketing

طبق نظرسنجی که از نوجوانان اروپایی شده است 20 درصد آنان شغل آینده خود را اینفلوئنسر شدن در شبکه‌های اجتماعی انتخاب کرده‌اند.
این بدان معناست که این حوزه تا 10 سال آینده قابلیت رشد دارد. اما اتفاقی که در ایران افتاده است با واقیعتی که در جهان است کاملا متفاوت بوده و اشخاص تاثیرگذار با افراد لوده و بدون تاثیر اشتباه گرفته می‌شوند تا جایی که تعداد فالوور بالا نقطه تمایز و تاثیرگذاری آنها شده است که کاملا اشتباه است.

اینفلوئنسرها افرادی هستند که به راحتی و در حوزه‌ایی خاص می‌توانند بر روی مخاطبین (فالوور) خود اثرگذار باشند. مثلا خانمی که در حوزه آشپزی تعداد زیادی فالوور دارد و تمام وقت خود را در خانه به آشپزی می‌گذراند، مناسب تبلیغ و معرفی محصول تکنولوژی و یا سفر نیست.

بدین صورت در حوزه اینفلوئنسر مارکتینگ از پلتفرهای تخصصی مانند “باکس ادز” اسنفاده کنید تا تبلیغات اثربخش داشته باشید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0