ترند طراحی گرافیک در سال 2023 + ویدیو + اینفوگرافیک

ترند طراحی گرافیک
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

طراحی گرافیک یک رشته هنری همواره در حال پیشرفت است. در ترند طراحی گرافیک همواره خلاقیت با جدیدترین فناوری ها همراه می شود تا نتایج نوآورانه و جذابی را به مخاطب ارائه کند.

امروزه دوران جدیدی از طراحی آغاز شده است که در آن هوش مصنوعی (GenAI) در پلتفرم ها و نرم افزارهای طراحی گرافیکی به عنوان یک پدیده جدید ظاهر شده است. اگر به ترند های طراحی گرافیک در سال 2023 علاقه مند هستید ادامه این مطلب را بخوانید.

طراحی گرافیک

ترند طراحی گرافیک

ظهور هوش مصنوعی در طراحی گرافیک اتفاق ساده ای نیست. این موضوع تغییرات اساسی را در نحوه عملکرد طراحان هنری و گرافیک ایجاد کرده است.نرم افزارهایی مانندAdobe Illustrator  از ابزارهای هوش مصنوعی برای تسریع کار و خلق تصاویر استفاده می کنند.

هوش مصنوعی (GenAI) دنیایی از امکانات را در اختیار هنرمندان و طراحان گرافیک قرار داده و مرزهای توانایی طراحی گرافیک را جابجا کرده است. امروزه استفاده از هوش مصنوعی یکی از ترند های طراحی گرافیک در سال 2023 است.

اگر در زمینه طراحی گرافیک فعالیت می کنید و ترند های آن علاقه دارید به لیستی که در ادامه می آید توجه کنید.

سامسونگ گلکسی S23 FE و Tab S9 FE نسخه اقتصادی دستگاه های پرچمدار

در این لیست ترند های طراحی گرافیک در سال 2023 معرفی شده است.

 • عرفان – در هنر طراحی، نمادهای عرفان بیشتر شامل شمایل مربوط به طالع بینی و پیشگویی است.  در این ترند طراحی گرافیک به شدت از نمادهایی مانند علائم زودیاک، چشم، گل‌های نیلوفر آبی و هندسه مقدس استفاده می شود.
 • ظهور دوباره چاپ Risoprint – چاپ  Risograph برای استفاده در گرافیک های دیجیتال و انتزاعی مجدداً مورد توجه قرار گرفته است. بافت‌های دانه‌دار آن در طراحی های مینیمالیستی و سورئال انتزاعی استفاده می شود.
 • احیای پانک – سبک پانک نیز دوباره در حال کسب محبوبیت است. محبوبیت آن بیشتر به واسطه مخالفت آن با سیستم های شکست خورده قبلی است. از نظر زیبایی شناختی، پانک، با تکنیک های DIY، حروف خط دار، برش، فونت های نامتناسب و کلاژهای آشفته شناخته می شود.
 • هنر  Retro line – در این ترند طراحی گرافیک هنرمندان برای ایجاد تصاویر طنز و سرگرم کننده از تصاویر خطی مینیمال استفاده کرده و طرح های نوستالژیک را ایجاد می کنند. این سبک معمولاً با رنگ های روشن و فونت های منحنی همراه است.
 • سوررئالیسم به همراه ایربراش – سوررئالیسم با تکنیک‌های ایربراش دهه 80 ترکیبی خارق العاده ای ایجاد می کند که نتایج آن زیبا ، خاص و رویایی است.
 • سبک طبعیت عامیانه – در این ترند طراحی گرافیک از الگوهای طبیعت ، بافت های خشن و رنگ آمیزی نامتجانس استفاده می شود. این سبک حس آشنای طبیعت را به نقاشی‌های غیرمنتظره و عجیب و غریب تبدیل کرده و حس زندگی و ارگانیک بودن را به آن اضافه می‌کند.
 • سبک تجسمی دهه 90 – این سبک ترکیبی از هنر  Retro line و مضامین آینده‌نگرانه و تجسمی دهه 90 است. استفاده از نمادهای کارتونی و رنگ‌های دهه 90 به همراه مضامین آینده‌نگر مانند اندروید و سفینه فضایی از مشخصه های این سبک است.
 • ابعاد مختلط – در این ترند طراحی گرافیک تصاویر دیجیتال در عکاسی واقعی ادغام می‌شود و هنرمند ترکیب‌های شلوغ و عجیبی خلق می‌کند. نشانه این سبک تضاد بین عناصر متفاوت است.
 • گرافیک اسیدی – گرافیک اسیدی، که گاهی به آن Y2K  گرانج نیز می گویند. مشخصه اصلی آن استفاده از بافت های کثیف، فلزات کروم، شبکه های شکسته و اشکال نا منظم است . این سبک جنبه بد شکل و نامتناسب طراحی گرافیک را به نمایش می گذارد.
 • فرار تجربی – با الهام گرفتن و استفاده بیشتر طراحان از پیشرفت های اخیر در دنیای تکنولوژی، در این سبک تصاویری خلق می شود که به نظر می آید در دنیای دیجیتال اتفاق افتاده است.
 • ترکیب ‌بندی ‌های پیچیده – این ترند طراحی گرافیک شامل تصاویری است که حاوی چندین «صحنه» است که همگی در یک صحنه قرار دارند، و تصاویر جذابی را ایجاد می‌کنند. این سبک به مخاطب این ایده را القا می‌کند که ما در دنیایی از ماجراهای مختلف زندگی می‌کنیم که همزمان اتفاق می‌افتند.
 • Gradient های انتزاعی – gradient ها در سال 2023 به شکل های انتزاعی استفاده می شوند و احساس سبکی و آرامش را در بیننده ایجاد می کنند.
ترند طراحی گرافیک

جمع بندی

ترند های طراحی گرافیک در سال 2023 بسیار متنوع است و فرصت های گسترده ای در اختیار طراحان گرافیک قرار می دهد تا از خلاقیت خود برای برای انتقال احساسات و انتقال پیام های مختلف استفاده کنند.

چه هدف آنها ایجاد آرامش عرفانی باشد یا زیبایی شناسی ، و حتی طراحی های بد شکل گرافیک اسیدی، طراحان تنوع زیادی برای انتخاب در اختیار دارند.

منبع: martech.zone

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0