تریپ ادوایزر tripadvisor؛ 150 میلیون دلار صرف دیجیتال مارکتینگ می‌کند!

تریپ ادوایزر و دیجیتال مارکتنیگ
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تریپ ادوایزر که  یک بستر تماما آنلاین برای سفر و راهنمای مسافران است، تصمیم گرفته برای تبلیغات به شرکت‌های بزرگ دیجیتال مارکتینگ روی بیاورد. این موضوع نشان می‌دهد که حتی برندهای مشهوری که به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند نیز به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند.
تریپ ادوایزر اعلام کرده یک سفارش تبلیغات 150 میلیون دلاری را به شرکت تبلیغاتی Mother داده است. شرکت Mother ، شرکتی کاملا خلاقانه در زمینه تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ است که تمام کلیشه‌های موجود در تبلیغات را زیر پا گذاشته و با استفاده از دیجتال مارکتینگ مشغول تبلیغات است.
این سفارش تریپ ادوایزر نشان می‌دهد که دوران تبلیغات در بیلبورد و نیازمندی‌های روزنامه به پایان رسیده است.

تریپ ادوایزر چگونه کار می‌کند؟

بخش‌های متنوعی در تریپ ‌ادوایزر وجود دارد که با سر زدن به آنها، برنامه سفر و گردش خود را راحت‌ترخبرنامه ریزی خواهید کرد. تریپ ادوایزر شامل این بخش‌ها است:
آشنایی با تریپ ادوایزر

 • هتل‌ها؛
 • فهرست کارهایی که باید انجام بدهید؛
 • رستوران‌ها؛
 • پروازها؛
 • محل اسکان اجاره‌ای؛
 • کشتی‌های تفریحی؛
 • اتاق گفتگوی کاربران درباره نقاط گردشگری مختلف؛
 • خطوط هوایی؛
 • بهترین‌های هر سال؛
 • سفرهای جاده‌ای؛
 • پیشنهادات الهام‌بخش

تریپ‌ادوایزر با همکاری سایت‌های دیگری که خدمات سفر ارائه می‌دهند(مثل booking.com) به شما کمک می‌کند که تمام برنامه‌ریزی‌های لازم برای سفرتان را انجام بدهید. یعنی تریپ‌ادوایزر واسطه‌ای می‌شود که از طریق آن به وبسایت‌های رزرو محل اسکان یا خرید بلیت هواپیما و… متصل شوید.
یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت که طرفداران زیادی دارد، بخش نظرات است. مسلما وقتی می‌خواهیم به جایی برویم از دیگران درباره‌ کیفیت خدمات سوال می‌کنیم. بخش Review را شاید بتوان بهترین بخش این سایت دانست.
کافی است جایی را که می‌خواهید بروید در سایت جستجو کنید و نظرات افراد را بخوانید. نزدیک به 90 درصد نظر اعضا بدون قصد و غرض نوشته شده است.
در بخش‌های پیشنهادات الهام‌بخش و بهترین‌های سال هم بنا به نظر کاربران به اطلاعات بسیار غنی و مفیدی درباره بهترین سواحل، شهرها، کشورها، هتل‌ها، وسایل و خطوط هوایی برای سفر و… دست پیدا می‌کنید.
در تریپ اداویزر برعکس بیشتر سایت‌ها که رنکینگ‌شان با ستاره مشخص می‌شود، حباب‌ها (Bubbles) در تریپ ادوایزر این نقش را ایفا می‌کنند. حباب‌های پُر سبز رنگ ملاک خوبی یک مکان، هتل یا رستوران است.

 شرکت تبلیغات خلاقانه  Mother چگونه فعالیت می‌کند؟
شرکت mother

شرکت Mother در سال 1996 در لندن توسط گروهی از افراد خلاق که در یک میز آشپزخانه نشسته‌اند و ناهار می‌خوردند، تأسیس شد. آن‌ها می‌خواستند از شر شرکت‌های آژانس‌های تبلیغاتی سنتی خلاص شوند و مستقل باشند. این شرکت بیش از 500 همکار در لندن، نیویورک، لس‌آنجلس، شانگهای و.. دارد.
همه کارمندان این گروه تبلیغاتی در شعبه‌های مختلف این دفتر دور یک میز بزرگ شبیه به میز آشپزخانه می‌نشینند و کارهای خود را انجام می‌دهند!

شرکت Mother با شرکت‌های بزرگی مانند کی‌اف‌سی؛ کوکاکولا و… کار کرده و تبلیغات بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها را نیز به عهده داشته است. از سال ۲۰۱۲ شرکت Mother با کمپین تبلیعاتی خود وارد عرصه جدیدی شد.
این شرکت کمپین Move to the Beat را برای کوکاکولا در سال ۲۰۱۲ را راه‌اندازی کرده بود. این شرکت با همکاری دو خواننده مشهور به نام Mark Ronson  و Katy B آن کمپین بزرگ را راه انداخت.
شرکت Mother در سال 2012 به این نتیجه رسید که برای برگزاری کمپین‌های باید از طریق مشارکت و تعامل همه مخاطب‌ها را درگیر خود کرد؛ حتی افرادی که به ورزش علاقه‌ای ندارند. همین طرز فکر سبب شد تا شرکت Mother پس از المپیک 2012 به کمپین‌های خلاقانه دیجیتال مارکتینگ روی بیاورد.
کمپین کوکاکولا

هدف‌گذاری جدید تریپ ادوایزر

حالا که با نحوه برگزاری فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت Mother  آشنا شدید، ببینیم تریپ ادوایزر قرار است چگونه برند خود را توسعه دهد؟
لیندسی نلسون، رئیس گروه دپارتمان واحد کسب‌و‌کار تریپ ادوایزر، می‌گوید: «در دنیایی که اختلافات میان ما بالا گرفته است، قدرت سفر به عنوان یک نیروی متحد کننده. ما را به هم نزدیک می سازد. تریپ ادوایزر برخلاف هر شرکت دیگری در جهان، مجاز است به افراد کمک کند تا خوبی های جهان را دریابند  برعهده ما است که به اندازه کافی جسارت داشته باشیم تا بتوانیم از این مجوز بهره برداری کنیم و  شرکت Motherهمان شریکی است که ما را برای ایفای نقش خود به چالش می طلبد.»
گفته می‌شود شرکت Mother وظیفه راه‌اندازی یک پلتفرم خلاقانه جدید را همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس تریپ ادوایزر در سال 2020 برعهده دارد‌، درعین حال که این شرکت راهنمای سفر، ویژگی هایی را برای ارائه توصیه های سریعتر و شخصی تر، معرفی خواهد کرد.
هنوز اطلاعات بیشتری از کمپین بزرگ تریپ ادوایزر در سال 2020 منتشر نشده اما کارشناسان تبلیغات معتقد هستند که باید منتظر یک انفجار تبلیغاتی باشیم. کمپینی احتمالا بزرگ‌تر و فراگیرتر از کمپین کوکاکولا.مدیرعامل شعبه آمریکا شرکت Mother می‌گوید: «ما بسیار هیجان زده و مفتخریم که با تیمی چنین بلند پرواز در تریپ ادوایزر همکاری می کنیم. معتقدیم تریپ ادوایزر، به عنوان یکی برجسته ترین برند ها در زمینه سفر، همچنان ارزش بسیاری برای مصرف کنندگان و حرف‌های زیادی برای گفتن در مورد اهمیت سفر در جامعه ما دارد. در شرکت Mother ، همه مشتاقند تا به تقویت ارتباط تریپ ادوایزر با جامعه جهانی – که این برند را نزدیک به دو دهه است می شناسند و به آن عشق می ورزند – از طریق قدرت خلاقیت ، کمک کنند.»

شرکت مشاوره داده ی COMvergence ، میزان هزینه های بازاریابی جهانی تریپ ادوایزر را 150 میلیون دلار تخمین زده است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0