تصمیم کوکاکولا مبنی بر افزایش بودجه همکاری با رسانه‌های اقلیتی و اجرای طرح‌های هدفمند سازی

بودجه همکاری کوکاکولا | تصمیم کوکاکولا مبنی بر افزایش بودجه همکاری با رسانه‌های اقلیتی و اجرای طرح‌های هدفمند سازی | آیمارکتور

کوکاکولا آمریکای شمالی تا سال 2024 بودجه شرکت‌های رسانه ای متعلق به اقلیت‌ها را دو برابر خواهد کرد. این رقم 8% از بودجه سالیانه رسانه‌های تحت مدیریت سیاهپوستان، اسپانیایی‌ها، دورگه‌های آسیایی-آمریکایی و اهالی جزایر پاسیفیک را تشکیل می‌دهد.

در مقایسه با سال گذشته، کوکا کولا قصد دارد تا در سال 2021 بودجه اختصاص داده شده به رسانه‌های متعلق به اقلیت‌ها را 5 برابر کند. در عین حال روابط خود با شرکای رسانه ای جدید تر از جمله Ebony/Jet، Revolt TV و My Cultura را نیز عمق می‌بخشد. این تصمیم شامل روابط بلند مدت تر مثل همکاری با Essence و Unvision نیز خواهد شد.

در راستای تعهدی بزرگ تر نسبت به ایجاد تنوع، کوکا کولا بیش از پیش به مشارکت‌های غیر رسانه ای و انجام ابتکاراتی در حوزه توانمند سازی روی می‌آورد. در سطح داخلی نیز این شرکت در نظر دارد تا سال 2030 در میان نیروی کار خود نمایندگانی از نژاد‌ها و اقوام مختلف حاضر باشند.

بیشتر بخوانید : کوکاکولا با حرکت رونالدو 4 میلیارد دلار ضرر کرد

کوکاکولا ، غول نوشیدنی

بودجه همکاری کوکاکولا | تصمیم کوکاکولا مبنی بر افزایش بودجه همکاری با رسانه‌های اقلیتی و اجرای طرح‌های هدفمند سازی | آیمارکتور

این غول نوشیدنی اخیرا در حوزه تنوع، عدالت و شمول (DEI) فعالیت‌هایش را گسترش داده تا در واکنش به آثار اقتصادی شیوع کرونا، توسعه مشارکت، عمدتا از نوع غیر رسانه ای، در شاخه‌های مختلف از انبار داری گرفته تا IT را پوشش دهد. در سال 2020 شرکت با اجرای این برنامه نشان داد که طی پنج سال آینده در صدد است حداقل 500 میلیون دلار در شرکت‌های متعلق به سیاهپوستان در سرتاسر زنجیره تامین خود سرمایه گذاری کند. در اقدامی مشابه با این غول نوشیدنی، مک دونالد در ماه مه اظهار داشت که رقم سرمایه گذاری بر روی شرکای رسانه ای را تا سال 2024 دو برابر خواهد کرد.

مطالعه بیشتر: شادی بین پاکستان و هند با کوکاکولا

دو دهه پیش، کوکا کولا 192 میلیون و 500 هزار دلار بابت حل و فصل یک دعوی طبقاتی با محوریت الگوی تبعیض نژادی پرداخت. در حالی که پیشرفت‌هایی در زمینه رفع تبعیض نژادی در سال‌های پس از آن مشاهده گردید اما گزارش منتشر شده در ماه دسامبر در وال استریت ژورنال نشان داد که این شرکت اخیرا جایگاه رفیع خود را در دنیا از دست داده است. با توجه به اطلاعات دریافتی از خود شرکت، سهم مدیران سیاهپوست در جمع روسای کوکا کولا در سال 2020 فقط 8 درصد بوده است.

منبع : www.marketingdive.com