تعداد کاربران اینستاگرام از مرز ۷۰۰ میلیون نفر گذشت

زمان مطالعه < 1 دقیقه6.9K۰

شبکه اجتماعی اینستاگرام اعلام کرد که تعداد کاربران اینستاگرام در چهار ماه گذشته سال ۲۰۱۷ به اندازه ۱۰۰ میلیون نفر افزایش یافته و در کل به بیش از ۷۰۰ میلیون نفر رسیده است.

بی‌شک یکی از عوامل اصلی در افزایش تعداد کاربران اینستاگرام افزودن ابزارها و ویژگی‌های جدید این سرویس، همانند Stories، Live Video و پیام‌های قابل حذف در دایرکت است.

طبق آمارهایی غیررسمی و با توجه به آمارهای کشورهای منطقه به‌نظر می‌رسد تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام در حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون نفر باشد.

اینستاگرام که زیر نظر شبکه اجتماعی فیسبوک فعالیت می‌کند توانسته است در سیستم‌های اجتماعی اشتراک گذاری عکس و فیلم گوی رقابت را از رقبا بگیرد. این یکی از موفق‌ترین خرید‌های اینستاگرام در طول سال‌های اخیر است.

فیسبوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را در حالی که تنها ۱۳ کارمند داشت و تعداد کاربران آن نزدیک به ۳۰ میلیون نفر بود، با پرداخت یک میلیارد دلار تصاحب کرد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار فیسبوک، پس از تصاحب اینستاگرام به این نکته اشاره کرده بود که تصاحب اینستاگرام با این تعداد کاربر، موفقیت بزرگی برای این شبکه اجتماعی بوده است؛ چراکه فیسبوک تا آن زمان سرویسی با این حجم تصاحب نکرده بود.

اینستاگرام حاصل تلاش دو تن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد با نام‌های کوین سیستروم و مایک کریگر است. بر اساس آخرین برآوردهای صورت گرفته، ارزش اینستاگرام به بیش از ۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/82F6x

257 نوشته
مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند