تم اینستاگرام خود را با این ۲۱ ایده خلاقانه به روز کنید

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

اگر به تازگی می‌خواهید فعالیت خود در اینستاگرام را آغاز کنید و برای نحوه شروع مردد هستید یا اگر صفحه اینستاگرامتان به نظر تکراری شده است و نیاز به تم اینستاگرام (Instagram Theme) جدیدی دارید تا حال و هوای آن را عوض کنید، این مقاله برای شماست:

تم‌های زیادی برای اینستاگرام وجود دارد، اما باید به خاطر داشته باشید که صفحه اینستاگرام شما بازتابی است از اینکه چه کسی هستید و علایق شما چیست.

تصور نکنید حتما باید از قوانین خاصی پیروی کنید. هیچ قانونی وجود ندارد! این شما هستید که قوانین مخصوص به خودتان را به وجود می‌آورید.

یکی از عوامل به وجود آوردن یک تم زیبا و مورد پسند این است که در درجه اول خودتان به پست‌هایتان علاقه مند باشید و استایل خود را حفظ کنید.

در اینجا با ۲۰ مدل تم پرطرفدار در اینستاگرام آشنا می‌شوید که می‌توانید از آن‌ها ایده گرفته و صفحه‌ اینستاگرامتان را به شکل دلخواهتان دربیاورید:

 1. نوشته در وسط

در این تم، نوشته‌هایی که در وسط قرار می‌گیرند، عموما جملات معروفی هستند که با رنگ مشکی بر روی زمینه سفید نوشته می‌شوند. اما این مساله کاملا به شما بستگی دارد، شاید شما بخواهید از رنگ زمینه یا نوشتار دیگری استفاده کنید.

 

 

 1. تم اینستاگرام افقی

این طرح به شکلی است که مخاطب احساس می‌کند در حال خواندن مجله یا روزنامه است. می‌توانید خلاق باشید و در هر ردیف داستانی را به صورت مصور تعریف کنید. برای مثال می‌توانید در هر ردیف افقی عکس‌های مربوط به یک پروژه عکاسی، یک لباس مشخص، یک لوکیشن ثابت یا … را قرار بدهید.

 

تم اینستاگرام تم اینستاگرام

 

 1. تم اینستاگرام موزاییکی

یکی از مشهورترین نمونه‌های این تم به این صورت است که عکس و نوشته را یکی در میان منتشر کنید. (مانند صفحه @tarawagner) علاوه بر این اگر نمونه کاری دارید می‌توانید از تم موزاییکی استفاده کنید تا یکی در میان عکس و نمونه کار منتشر کنید (مانند @fashionyfab).

 

 

 1. تم رنگین کمانی

این تم کمتر در اینستاگرام به کار رفته است، ولی وقتی صفحه‌ای با تم رنگین کمانی می‌بینید حال و هوای آن به شدت شما را مجذوب می‌کند. برای مثال در صفحه @sarah_peretz مشاهده می‌کنید که هر ردیف از سه پست با تم رنگی یکسان تشکیل شده است و البته رنگ‌های سرد یا خنثی نیز در آن جایی ندارند.

بیشتر بخوانید:  چهار روش برای تشخیص اینفلوئنسر واقعی و تقلبی در کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ

 

 

 1. تم اینستاگرام پازلی

در این تم، همه عکس‌ها به نحوی با هم مرتبط هستند و با کنار هم قرار دادن آن‌ها یک تصویر بزرگ‌تر شکل می‌گیرد. البته باید به این مساله دقت کنید که هر تصویر به صورت جداگانه معنی و مفهومی داشته باشد تا مخاطب از دیدن آن خسته نشود.
با استفاده از تم پازلی، شما می‌توانید عکس‌های بزرگ و پر از جزییات خود را نیز به خوبی در قالب پست‌های مختلف نمایش بدهید.

 

تم اینستاگرام تم اینستاگرام

 

 1. استفاده از قاب سفید

استفاده از فریم سفید یکی از راحت ترین راه‌ها برای شروع تم در اینستاگرام است. حتی اگر شما تصاویر کاملا مختلف با رنگ بندی‌های گوناگون داشته باشید، فریم سفید باعث می‌شود صفحه اینستاگرام شما در یک قالب مشخص قرار بگیرد. علاوه بر این، قاب سفید بین عکس‌ها فاصله می‌اندازد، طوری که انگار عکس‌هایتان نفس راحتی می‌کشند!

 

 

 1. استفاده از قاب مشکی

قاب مشکی در اینستاگرام به شدت کمیاب است، پس اگر می‌خواهید صفحه خاصی داشته باشید، بهتر است زودتر بجنبید و این قاب را به عکس‌های خود در اینستاگرام اضافه کنید. قاب مشکی برای عکس‌هایی که زمینه رنگی آن‌ها تیره است انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود. علاوه بر این عکس‌های مینیمال نیز با قاب مشکی جلوه بسیار زیبایی خواهند داشت.

 

 

 1. تم اینستاگرام مستطیلی

این تم بسیار متفاوت و در عین حال خارق‌العاده است. اگر می‌خواهید مخاطبان شما روی یک قسمت از عکستان تمرکز کنند بهتر است از تم مستطیلی استفاده کنید. با استفاده از این تم، جزییات و رنگ‌ها بیشتر به چشم می‌آیند. چرا؟ زیرا هر عکس با فضای سفید زیادی احاطه شده است، در نتیجه خود تصویر کاملا در مرکز توجه قرار می‌گیرد.

 

 

 1. قاب سفید با ابعاد مختلف

در این تم، شما می‌توانید ترکیبی از عکس‌های عمودی و افقی را با قاب سفید در کنار هم قرار بدهید. شاید در ابتدا به نظرتان وضعیت به هم ریخته‌ای داشته باشد، اما درنهایت خواهید دید که به یک ترکیب بندی بسیار جالب دست پیدا می‌کنید.

بیشتر بخوانید:  چرا بازاریابی در اینستاگرام برای برند شما اهمیت دارد؟

 1. استفاده از یک فیلتر ثابت

اگر در ابتدای راه هستید و هیچ ایده‌ای برای شروع کارتان ندارید، به شما توصیه می‌کنیم از این تم استفاده کنید. برای این کار کافیست روی همه عکس‌هایتان یک فیلتر ثابت قرار بدهید. این فیلتر از این پس مشخصه اصلی صفحه اینستاگرام شما خواهد بود.

وقتی این کار را دائما انجام دهید، افراد به محض دیدن عکس‌های شما در صفحه Home  اینستاگرام، تشخیص می‌دهند که این عکس متعلق به شماست. با توجه به روحیاتتان و همینطور مدل عکس‌هایی که قرار است در صفحه خود منتشر کنید، یک فیلتر مناسب را به کار ببرید.

 1. زمینه (Background) سفید

عکس‌های دارای زمینه سفید فرم بسیار زیبایی به صفحه اینستاگرامتان می‌دهند. اما باید توجه کنید که این تم باید تبدیل به لایف استایلتان شود. شما باید دائما در فضاهای سفید عکاسی کنید، در نتیجه اگر محیط منزل یا اطرافتان تا حد زیادی سفید است و وسایل سفید زیادی دارید، این تم برایتان بسیار مناسب است.

 1. زمینه سفید و روشن

در این تم، لازم نیست دائما زمینه و وسایلتان کاملا سفید باشد. بلکه می‌توانید از انواع رنگ‌های روشن بهره ببرید. حتی گاهی با استفاده از فیلترهای سفید نیز می‌توانید عکس‌هایتان را درست کنید تا به تم صفحه‌تان نزدیک شود.

 1. تم اینستاگرام تیره

یکی دیگر از تم‌های محبوب در اینستاگرام تم تیره است. در این حالت عکس‌ها تاریک و تیره بوده و حالت رمزآلودی پیدا می‌کنند! در این حالت نیز می‌توانید در کنار عکاسی با تم تیره، از فیلترهای تیره کننده نیز استفاده کنید.

 1. تم اینستاگرام سیاه و سفید

اگر ماجراجویی را دوست دارید، تم سیاه و سفید را به شما پیشنهاد می‌کنیم! این تم بسیار قدرت مند است، زیرا هیچ گونه رنگ اضافه‌ای در آن به کار نرفته است. با این کار می‌توانید زیبایی تصاویر خود را به مستقیم ترین شکل ممکن به مخاطب نشان بدهید.

 1. ترکیب رنگ ثابت

در این حالت شما یک، دو و یا سه رنگ مشخص را انتخاب کرده و دائما در پست‌هایتان به کار می‌برید. در واقع این رنگ‌ها مشخصه اصلی صفحه شما هستند که بارها و بارها در معرض دید مخاطب قرار می‌گیرند. به خصوص اگر می‌خواهید برندتان را در اینستاگرام نمایش بدهید، استفاده از این تم موجب می‌شود مخاطبان به محض دیدن پست‌هایتان آن‌ها را ردیابی کنند.

بیشتر بخوانید:  اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing به روش اصولی

 1. تم رنگی پاستلی

اگر به گرفتن عکس‌های رنگی علاقه زیادی دارید و دوست دارید صفحه اینستاگرامتان نیز شاد و رنگی باشد، می‌توانید از این تم استفاده کنید. در این حالت رنگ‌ها باید کاملا پاستلی و با Saturation بالا باشند. در این تم رنگ زمینه نیز باید کاملا sharp باشد تا تم صفحه، فرم مورد نظرتان را پیدا کند.

 1. تم اینستاگرام مینیمالیستی

اگر می‌خواهید خلاقیت و رویاپردازی خود را به چالش بکشید، این تم برای شما بهترین گزینه ممکن است! در این تم، کوچکترین جزییات هر عکس چنان قدرتی دارند که یک داستان را روایت می‌کنند.

 1. استفاده از یک جزء ثابت

در این تم، شما باید یک شی ثابت را در نظر گرفته و با روش‌های خلاقانه، آن را در همه عکس‌های خود به کار ببرید. اگر وسیله مهمی در زندگیتان دارید که هرگز آن را از خود جدا نمی‌کنید، این تم مخصوص شماست!

 1. عکاسی از بالا (Flat lay)

شما می‌توانید کل صفحه اینستاگرامتان را در حالت flat lay نمایش بدهید: صبحانه‌ای که خوردید، لباسی که امروز پوشیدید، حس و حال امروزتان و …

کافیست هر آنچه که می‌خواهید را روی یک سطح صاف قرار دهید و سپس از آن عکاسی کنید. صفحات کمی در اینستاگرام وجود دارند که تمام پست‌هایشان flat lay باشد، اما بعضی صفحات پرطرفدار را خواهید دید که پست‌های زیادی با این تم دارند.

 1. نقاشی روی عکس

یکی دیگر از تم‌های محبوب در اینستاگرام، نقاشی روی تصاویر است که پست‌های شما را از سایر پست‌ها متمایز می‌کند. برای این کار نیازی نیست حرفه‌ای باشید، کافیست چند تکنیک را یاد بگیرید و با تمرین و تکرار، این تم را برای صفحه اینستاگرامتان بازسازی کنید.

 1. رنگ در زمینه سیاه و سفید

این تم در اینستاگرام به سختی پیدا می‌شود، اما یکی از نمونه‌های فوق‌العاده آن صفحه @erinastrid است. در این تم، با ابزار مخصوصی می‌توان قسمتی از عکس را سیاه و سفید کرده و قسمتی را رنگی نگه داشت.

این مقاله توسط تیم مدیریت شبکه اجتماعی شرکت تبلیغاتی لاوان تهیه و ترجمه شده است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0