تولید محتوای ویدیویی در استراتژی بازاریابی Marketing Strategy

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

محتوای ویدیویی یکی از ابزارهای قدرتمند در بازاریابی محتوا محسوب می‌شود؛ اما تولید محتوای ویدیویی مناسب که با مخاطب به‌خوبی ارتباط برقرار کند، به تخصص و دانش کافی نیاز دارد.

محتوای ویدیویی محبوبیت خود را از آنجا به دست آورد که درآمدزایی بالا و هزینه‌ی تولیدی کمی داشت. همچنان که روندهای فناوری رو به گسترش هستند، هزینه‌ تولید محتوای ویدئویی نیز پایین‌تر می‌آید. به‌علاوه، ابزارهای ارتقاء محتوا، به پیشرفت تبلیغات دیجیتال کمک زیادی کرده‌ و بازاریابان به‌راحتی می‌توانند با قیمتی مناسب، محتوای موفق تولید کنند.

نکته مهم این است که ساخت ویدیوی موفق، بیش از آنکه وابسته به تخصیص بودجه باشد، به استراتژی بازاریابی درست نیاز دارد. پس قبل از هرکاری برای شروع فیلم‌برداری، یک استراتژی خوب برای ویدیوی خود پیدا کنید.

قبل از تولید محتوای ویدیویی به همه چیز خوب فکر کنید

درست مثل همه‌ی محصولات تجاری دیگر که باید مرحله‌ تست و آزمایش را بگذرانند، استراتژی بازاریابی شما هم نباید بدون بررسی دقیق، ویدیو را اولویت اول سرمایه‌گذاری‌های بازاریابی‌ قرار دهد. هرچند موتورهای جستجو و رسانه‌های اجتماعی بیش از هر زمان دیگری مردم را به سمت ویدیو سوق می‌دهند و به خرید پلتفرم‌های مخصوص تشویق می‌کنند؛ ولی یک رویکرد متفکرانه، هرگز سریع و نامطمئن پیش نمی‌رود.

محتوای ویدیویی شما تنها در صورتی تأثیر خواهد داشت که به‌خوبی طراحی‌ شده باشد، با قوانین دنیای تجارت سازگاری داشته و پیام پرمفهومی را ارسال کند.

اگر برای بازاریابی و تبلیغات خود قصد تولید محتوای ویدیویی دارید، می‌توانید از خدمات شرکت تبلیغاتی لاوان در حوزه بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید:  اولین دوره از جشن بزرگ آپارات ویژه تولید محتوا برگزار شد

تولید محتوای ویدیویی
چهار گام بعدی در ادامه‌ مطلب را بخوانید و نکات مربوطه را در استراتژی بازاریابی خود لحاظ کنید:

1- استراتژی بازاریابی خود را مستند کنید

هر زمان که بخواهید یکی از عناصر استراتژی بازاریابی محتوا را اضافه یا حذف کنید، باید این تغییر را مستند کنید. این کار به شما کمک می‌کند پیش از اینکه به تولید محتوا دست بزنید، جایگاه خود را درک کنید. به‌علاوه باعث می‌شود متوجه شوید چه نوع محتوای خاص، شما را به موفقیت می‌رساند.

همه‌چیز را با جزئیات بنویسید: اهداف، پارامترها، نتایج مورد انتظار از آزمایش‌ها، مخاطبان، استراتژی توزیع و … . این کار را حتماً پیش از شروع ضبط ویدیو انجام دهید. به‌این‌ترتیب راحت‌تر با چالش‌های غیر منتظره روبرو می‌شوید.

2- مخاطبان خود را بشناسید

آیا مخاطبان هدف شما از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؟ معمولاً از چه پلتفرمی بیشتر استفاده می‌کنند؟ به‌جز ویدیو، با چه محتوایی بهتر ارتباط برقرار می‌کنند؟

محتوای پیشین خود را بررسی کنید. چه آن‌ها که موفقیت‌آمیز بوده‌اند و چه مواردی که شکست‌ خورده‌اند. به‌این‌ترتیب می‌توانید برآورد کنید که چه ویدیویی برای کسب‌وکار شما مناسب است.

اگر ویدیوی خود را در یوتیوب پست کنید درحالی‌که اکثر مخاطبان شما از اینستاگرام استفاده می‌کنند، به موفقیت نمی‌رسید. همچنین در کشور ما برای تولید محتوای ویدیویی باید به نکاتی همچون حجاب و شئونات اسلامی دقت شود این درحالی است که ممکن است در کشور دیگری اینچنین نباشد.

3- قدم‌های کوچک بردارید

هرگز در یک روز، تعداد زیادی ویدیو پشت سرهم پست نکنید! در عوض، فیلم‌ها را به محتوای نوشتاری متصل کنید. صفحات فعلی سایت را ارتقاء دهید و با مقایسه‌ عملکرد حال و گذشته، دید بهتری نسبت به تغییرات جدید به دست آورید.

بیشتر بخوانید:  10 هوش مصنوعی رایگان جایگزین CHATGPT ویژه بازاریابی و مارکتینگ

فیلم‌های اولیه را کوتاه تولید کنید؛ مثلاً در حد ۱۵ تا ۳۰ ثانیه برای شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام. ممکن است اوایل کار اصلاً نیازی به فیلم‌برداری نداشته باشید و بتوانید با استفاده از عکس‌ها و تصاویر یک ویدیوی ساده تولید کنید. ممکن است مخاطبان شما از یک اسلایدشو لذت ببرند؛ ولی برای موفقیت استراتژی بازاریابی، نیازی نیست با اسپیلبرگ قرارداد ببندید!

4- تست کنید

فرض کنیم شما از ویدیوهای کوتاه شروع کرده‌اید و حالا چندین ویدیوی باکیفیت تولید کرده‌اید که موردعلاقه مخاطبان قرار گرفته‌اند. هنوز کار به پایان نرسیده است. فقط به این دلیل که برخی از ویدیوهای شما با استقبال مشتریان مواجه شده‌اند، به این معنی نیست که همیشه همه‌ فیلم‌هایتان کارآمد خواهند بود.

به‌جای تکیه به موفقیت‌های موقت و نامطمئن، به‌طور مداوم رویکرد خود را ارزیابی کنید و در صورت لزوم کارتان را اصلاح کنید. عملکردتان را بررسی کنید، روی محتوای جدیدتان تست A/B انجام دهید و هر زمان که فاکتورهای مورد آزمایش به شما اشاره می‌کنند، تغییرات لازم را اعمال کنید.

محتوای ویدیویی می‌تواند ابزار قدرتمندی در جهت استراتژی بازاریابی شما باشد پس قبل از شروع به ساخت یک محتوای خوب، در مورد آن خوب تحقیق کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0