نکاتی در رابطه با تولید ویدیوی تبلیغاتی

ویدیوی تبلیغاتی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

آیا برای فروش محصولات یا خدمات خود از محتوای ویدیویی استفاده می‌کنید؟ آیا به دنبال یک مدل اثبات شده برای فروش محصولات خود به کمک ویدیوی تبلیغاتی هستید؟

برای درک چگونگی تولید محتوای ویدیویی که به فروش شما کمک کنند، مصاحبه‌ای را با اوون ویدیو Owen Video در پادکست Social Media Marketing را مطالعه می‌کنیم.

اوون یک سخنران و میزبان برنامه زنده اینترنتی است. او همچنین بنیانگذار The Video Marketing School است که یک مرکز یادگیری آنلاین برای آموزش بازاریابی ویدیویی است.اوون روند تولید محتوای ویدئو‌یی باکیفیت را به اشتراک می‌گذارد و دلایل قدرتمند بودن ویدئو مارکتینگ را توضیح می‌دهد.

چرا فیلم ها در بازاریابی مهم هستند

ویدیو تبلیغاتی عاملی بسیار مؤثر در بازاریابی است. گزارشی از Oracle نشان می‌دهد که 82٪ از کل محتوای مشاهده شده در اینترنت را محتوای ویدیویی تشکیل می‌دهد. همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید گزارش Statista در رابطه با اتفاقاتی که در طول یک دقیقه در اینترنت می‌افتد را مطالعه کنید. اگر می‌خواهید کاربران محتوای شما را مشاهده کنند، باید آن را به صورت  ویدیویی تولید کنید. در غیر این صورت ،کاربران علاقه‌ای به باقی‌ماندن در سایت شما نخواهند داشت.

ویدیوی تبلیغاتی می‌تواند کاربردی فراتر از باقی‌نگه داشتن کاربران در سایت انجام دهد، محتوای ویدیویی منجر به افزایش علاقه مشتریان نسبت به محصولات شما می‌شود. در یک تحقیق جداگانه مشخص شد که 90٪ از مشتریان معتقدند ویدیوی تبلیغاتی در تصمیم‌گیری آن‌ها در تهیه کالا تأثیرگذار است و 88٪ از کارشناسان بازاریابی از ROI محتوای ویدیویی خود در شبکه‌های اجتماعی رضایت کامل دارند.ویدیو نه تنها فرصتی برای مشتریان به وجود می آورد تا محصول شما را در عمل ببینند، بلکه باعث می‌شود وقتی که در مورد محصولات خود صحبت می‌کنید شور و شوق موجود در چشمان شما مشاهده شود. ویدیو تبلیغاتی به افراد امکان می دهد تا خود را در حال استفاده از محصولات شما تصور کنند.

نمونه‌ای موفق از این مورد را می‌توانید در آژانس مشاور املاک مشاهده کنید. یک مطالعه مشترک از طرف Google و انجمن ملی مشاورین املاک (National Association of Realtors) نشان می‌دهد که تعداد سؤالات افراد در رابطه با خانه‌هایی که دارای ویدئو پرزنتیشن هستند 40 درصد بیشتر از سؤالات آن‌ها در رابطه‌ خانه‌هایی است که فاقد ویدیو هستند است و این امر به کسانی که قصد خرید یک خانه را دارند محدود نمی‌شود. برخی از افرادی که این ویدیوها را مشاهده می‌کنند افرادی هستند خود صاحب خانه هستند و تنها به دلیل وجود محتوای ویدیویی به بررسی خانه شما می‌پردازند.

بیشتر بخوانید:  کمپین پارتیزانی از برند لباسِ e5

اگر می‌خواهید به عنوان صاحب یک کسب و کار موفق شناخته شوید، باید فروش خود را با تولید ویدیوی تبلیغاتی بهبود ببخشید.

ایجاد روابط شبه اجتماعی با ویدیو

ویدیو روشی قدرتمند برای برند‌ها و مشاغل برای ایجاد آگاهی، تمایل و اعتماد به نفس در مشتریان بدون نیاز به ملاقات با آن‌ها است. در روانشناسی به این پدیده یک رابطه شبه اجتماعی یا Parasocial Relationship گفته می‌شود که در آن بیننده با شما آشنا می‌شود و به شما اطمینان می‌کند، بدون این که شما را ملاقات کرده باشد.

با استفاده از انواع دیگر محتوا مانند محتوای صوتی یا نوشتاری نیز می‌توان به این نوع روابط رسید، اما ویدیو به شما اجازه می‌دهد تا روابط عمیق‌تری را ایجاد کنید.

سایر مزایای بازاریابی ویدیویی

در مقایسه با سایر شکل‌های بازاریابی و تبلیغات محصولات، محتوای ویدیویی مؤثرتر، سریع‌تر و مقرون به صرفه تر است. به عنوان مثال مدیریت شبکه‌‌های اجتماعی می‌تواند بسیار ساده‌تر از مدیریت محتوای وبلاگ نویسی، SEO و گوگل ادز باشد و بعد از مدتی طولانی بازدهی بهتری نیز به شما می‌دهند و برای این که مقالات شما در صفحات اول گوگل ظاهر شوند، بهتر است تا در آن‌ها از محتوای ویدیویی استفاده کنید.

برای بهره‌مندی از مزایای بازاریابی ویدیویی می‌توانید از خدمات تولید محتوا و بهره‌مندی از بهینه سازی موتور جستجو از خدمات سئو سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۶ تماس بگیرید.

 

فرآیند تولید ویدیوی تبلیغاتی اوون

هر بازاریاب پیامی برای مخاطبان و تلفن همراهی در جیب دارد. شما نیازی به تجهیزات حرفه‌ای برای تولید محتوای باکیفیت ندارید؛ می‌توانید متنی آماده کنید و آن را به رئیس خود داده تا آن را حفظ کند و جلوی دوربین آن را تکرار کند و ویدیوی تولیدی خود را به یک ادیتور داده تا آن را برای شما ادیت کند. از هرآنچه دارید حداکثر استفاده را ببرید و سیستمی منظم را برای تولید محتوای ویدیویی خود تعریف کنید.

بیشتر بخوانید:  حفظ هویت برند پیتزا دومینو به قمیت فراوان

این برای کارشناسان بازاریابی، به معنای داشتن روندی است که با ریتم کسب و کار ادغام شود. همیشه انتظار داشته باشید که اولین ویدیوی تبلیغاتی شما، بدترین ویدیوی شما باشد، اما بدانید که با گذشت زمان توانایی‌های شما بهبود خواهد یافت و پیشرفت زیادی را در کسب و کار خود مشاهده خواهید کرد. اولین قدم ایجاد انگیزه است. اینجاست که شما به فرآیند مشخص برای تواید محتوا می‌رسید. هنگامی که به این مرحله رسیدید، دیگر نیازی به طی کردن مراحل قبلی را ندارید. نکته اصلی داشتن یک فرآیند ثابت است.

هر کسی می‌تواند یک دوربین را در دفتر خود قرار دهد و بنشیند و یک جلسه Q&A تشکیل دهد، و فیلم ضبط شده را در YouTube ، Facebook یا Instagram منتشر کند.

اوون بیش از 1000 فیلم برای وب ساخته است با آزمایش و خطای فراوان به یک روند و فرمول ثابت به نام GREAT دست یافته‌است.

GREAT کلمه ای است که حروف آن نشان‌دهنده مراحل چارچوب تولید یک ویدیوی تبلیغاتی است که می‌توانید هر بار بدون آماده سازی و یا با اندکی تغییر آن را کپی کنید.

G – Grab the Viewer’s Attention

اولین کار و احتمالاً مهم‌ترین بخش تولید یک ویدیوی تبلیغاتی این است که توجه مخاطب را به سمت خود جلب کنید. در گذشته به دلیل وجود محتوای ویدیویی کم، طبیعتاً محتوای شما توسط افراد بسیاری دیده می‌شد، اما با توجه به بیشتر شدن محتوای ویدیویی در تمامی زمینه‌ها، برای اینکه مخاطبان خود را به تماشای ویدیوی تبلیغاتی خود مشغول کنید باید توجه آن‌ها را به سمت خود جلب کنید.

شما باید در 10 ثانیه ابتدایی ویدیوی خود به مشکلی که می‌خواهید به حل آن بپردازید اشاره کنید تا در این زمان کوتاه مخاطبان را از پیام کلی ویدیو مطلع سازید.

بعد از به قلاب انداختن کاربران، برند خود را معرفی کنید

بعد از این که پیام کلی خود را به مخاطبانتان اعلام کردید می‌توانید به معرفی برند خود بپردازید، زیرا حالا اطمینان دارید که بیننده تمام یا بیشتر ویدیو شما را مشاهده خواهد کرد.

R – Restate the Problem

در این مرحله شما باید راجع به دو مرحله و برهه زمانی با مخاطب خود صحبت کنید، مرحله قبل از تهیه محصول است که در رابطه با مشکلات موجود با آن‌ها صحبت می‌کنید و مرحله بعد از تهیه محصول است که راجع به حس رضایت مشتری و کاربردی بودن محصولتان با آن‌ها صحبت می‌کنید.

بیشتر بخوانید:  دوران بعد از کرونا و رونق بازار و خوار و بار فروش ها

E – Explain your Solution

کاربرد محصول خود را توضیح دهید، اما نه کاربرد کلی محصول که محصولات مشابه نیز می‌توانند داشته باشند، کاربردی از محصول خود را توضیح دهید که تنها مختص به محصول شما باشد. اما مستقیماً به شروع توضیح آن نکنید و بحث را به نحوی آغاز کنید که مخاطب را علاقه‌مند به تهیه محصول و کار با آن می‌کند.

بعد از توضیح قابلیت‌های خاص محصول خود، به مخاطبانتان استفاده از قابلیت‌های آن را در چند مرحله کوتاه و به صورت بسیار ساده و به نحوی که در یاد بماند توضیح دهید تا مخاطبان متوجه نحوه کارکرد محصول شوند.

همچنین توجه داشته باشید که زمان زیادی را به توضیح کارکرد محصول خود اختصاص ندهید و به یادآوری مشکلات موجود در مرحله قبل از تهیه محصول بپردازید.

بعد از مراحل G و R، یک دقیقه از ویدیوی شما گذشته است و بیشتر ویدیوی شما را مرحله E تشکیل خواهد داد. زمانی که به این مرحله اختصاص می‌دهید بستگی به جایی دارد که این ویدئو را در آن‌ها منتشر می‌کنید.

A – Actual Proof

این مرحله، مرحله‌ای است که بسیاری از افراد آن را فراموش می‌کنند. شما باید شواهد آماری معتبری ارائه دهید تا به کمک آن‌ها به اثبات محصول خود بپردازید. در این مرحله شما از اعتبار افراد و سازمان‌های دیگر برای اعتباربخشی به محصول خود استفاده می‌کنید.

T – Tell Viewers What to Do

این مرحله پایانی ویدیوی تبلیغاتی شماست و در آن شما می‌توانید به مخاطبان خود بگویید که بعد از مشاهده این ویدیو چه کاری انجام بدهند. این عمل می‌تواند در قالب بیان جملاتی مثل “به وب سایت ما مراجعه کنید” یا “با ما تماس بگیرید” و یا هر فراخوان به اقدام دیگری باشد.

استفاده از این فراخوان می‌تواند هدف نهایی شما باشد و می‌توانید به کمک آن افراد را به خرید محصولات خود ترغیب کنید.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0