نحوه تولید و انتشار محتوا در تیک تاک

زمان مطالعه 6 دقیقه2.7K۰

تیک تاک با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، در فروشگاه‌های اپلیکیشن، بسیار موفق ظاهر شده و به عنوان رقیبی شایسته برای برنامه‌هایی مانند اسنپ چت و اینستاگرام فعالیت می‌کند. در حالی که نسل جدید به این اپلیکیشن تمایل بسیار زیادی پیدا کرده‌اند، برندهایی مانند Chipotle و The Washington Post نیز به آزمون و خطای ویدئو مارکتینگ از طریق این اپلیکیشن می‌پردازند. بهترین راه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این اپلیکیشن، کاربران و نوع محتوایی که نرخ تعامل بالایی پیدا می‌کند، اقدام به تولید و انتشار محتوای خود در یک حساب شخصی یا تجاری است. اما اگر شما یک مارکتر هستید که در گذشته از پلتفرم‌های اجتماعی با مخاطبین خاصی استفاده نکرده‌اید، کارکردن با تیک تاک می‌تواند بسیار دشوار باشد.
برای کمک به شما درآشنایی با این اپلیکیشن ، یک راهنمای سریع برای شما آماده کرده‌ایم که نشان می‌دهد چگونه از این نرم‌افزار استفاده کنید.
در اینجا یک دستورالعمل به صورت فهرست وار- به همراه تصویر –  وجود دارد تا شما را در راه‌اندازی پروفایل خود، فیلمبرداری اولین ویدئو، اضافه کردن افکت برای تعامل بیشتر با سایر کاربران راهنمایی می‌کند. لازم به ذکر است که تیک تاک در ایران فیلتر است.

طرز استفاده از تیک تاک

 1. برنامه را دانلود کرده و ثبت‌نام کنید.
 2. پروفایل خود را تنظیم کنید.
 3. فید ویدئو را مشاهده کنید.
 4. لایک کنید، نظر دهید، یا ویدئوهایی را که از آنها لذت می برید را به اشتراک بگذارید.
 5. به دنبال ویدئوها بگردید.
 6. کاربران را از طریق ویدئوها، سرچ یا تیک کد فالو کنید.
 7. عکس خود را تنظیم کرده و افکت‌های موردنظر را انتخاب کنید.
 8. ویدئویی ضبط کنید.
 9. ویرایش‌های نهایی را انجام دهید و یک عنوان به ویدئو اضافه کنید.
 10. از قابلیت Duet و همکاری با سایر کاربران استفاده کنید.
 11. در چالش‌ها شرکت کنید.

تنظیم حساب کاربری

برنامه را دانلود و ثبت نام کنید.

به App Store یا Play Store بروید و تیک تاک را دانلود کنید. ثبت نام در تیک تاک بسیار آسان است. می‌توانید با اکانت فیس بوک، جیمیل یا توییتر فوراً ثبت نام کنید و یا اگر نمی‌خواهید یک حساب کاربری متصل به دیگر حساب‌های کاربریتان داشته باشید، یک نام کاربری و رمزعبور استاندارد اضافه کنید.

پروفایل خود را تنظیم کنید.

پس از ورود به سیستم ، فوراً به فید ویدئوها خواهید رفت. در مرحله سوم به شما نشان خواهیم داد که این بخش چگونه کار می‌کند. اما در ابتدا برای مشاهده و ویرایش پروفایل خود، آیکن سمت راستی پایین صفحه را فشار دهید تا وارد بخش پروفایل خود شوید.

تیک تاک

پس از وارد شدن به پروفایل خود، دکمه ویرایش پروفایل را فشار دهید، سپس یک عکس یا فیلم پروفایل را انتخاب کنید. همچنین باید نام کاربری و اطلاعات شخصی خود را اضافه کنید. اگر می‌خواهید پروفایل‌های دیگر خود در رسانه‌های اجتماعی را نمایش دهید، می‌توانید پروفایل خود را به صفحات یوتیوب و اینستاگرام خود پیوند دهید. اگر یک کسب‌و‌کار هستید، این کار روش مناسبی برای تبلیغ سایر پلتفرم‌های بصری شما است.

یافتن ویدئوها و تعامل با کاربران

مشاهده فید ویدئو

اکنون که پروفایل خود را تنظیم کرده‌اید، به اولین تب که به شما فید ویدیوئی را نمایش می‌دهد را فشار دهید

تیک تاک
این قسمت همانند فید توییتر است، با این تفاوت که محتوای اصلی استفاده شده در اینجا محتوای ویدئویی است. اگر هنوز فالوئری ندارید، این اپلیکیشن ویدئوهای رندم درحال ترند شدن را برای شما ارسال می‌کند. هرچقدر که به فالو کردن و تعامل با افراد بیشتری بپردازید، فید شما شخصی‌تر و به علایق شما نزدیک‌تر می‌شود.

لایک کنید، کامنت بگذارید و ویدئوهایی که از آنها لذت می‌برید را به اشتراک بگذارید.

وقتی ویدئویی پیدا کردید که از آن خوشتان می‌آید، می‌توانید با فشار قلب آن را لایک کنید یا با فشار آیکن گفتار کامنت بگذارید. برای به اشتراک گذاشتن ویدیو، آیکن فلش رو به جلو را فشار دهید تا گزینه‌های اشتراک گذاری خود را ببینید. این آیکن‌ها همگی در سمت راست ویدئو قرار دارند.

تیک تاک

اگر می‌خواهید پروفایل شخصی که در حال مشاهده ویدئویش را دارید را مشاهده کنید، کافی است تا از لبه سمت چپ به سمت راست بکشید.

تیک تاکبه دنبال ویدئو بگردید.

برای ورود به محدوده جستجوی اپ، روی تب دوم یا ذره بین ضربه بزنید. در این برگه می توانید حساب کاربری یا ویدئوی مورد نظرتان را جستجو کنید، در پایین بخش جستجو نیز می‌توانید ویدئوهای ترند را مشاهده کنید.

تیک تاک

کاربران را از طریق ویدئو، جستجو یا تیک کد فالو کنید.

اگر می‌خواهید شخصی که در حال مشاهده‌ی ویدئویش هستید را دنبال کنید، تنها کافی است تا دکمه‌ی واقع در بالای دکمه‌ی لایک که دارای عکس پروفایل و یک علامت مثبت است را فشار داده تا شخصی را فالو کنید.

تیک تاک

اگر می‌خواهید شخص خاصی را دنبال کنید، می‌توانید نام اکانت تیک تاک آن‌ها را در نوار جستجو در فیلتر “Users” جستجو کنید و یا TikCode آن‌ها را اسکن کنید. برای یافتن TikCode خود، به پروفایل خود بروید و دکمه با آیکن چهار مربع را که در بالای صفحه موجود است را فشار دهید.

تیک تاکبرای اسکن  TikCode دیگر، به تب جستجو بروید و دکمه اسکن مربع کنار نوار جستجو را فشار دهید.

تیک تاک

نحوه گذاشتن پست در تیک تاک

زاویه دید دوربین خود را تنظیم کرده و افکت‌هایی که می‌خواهید از آن‌ها استفاده کنید را انتخاب کنید.

برای ورود به حالت دوربین، تب میانی را فشار دهید. برای انتقال تصویر از دوربین جلو به عقب یا بالعکس آیکن دوبین فلش دار را فشار دهید. در سمت راست صفحه، آیکن‌های زیر را نیز مشاهده می کنید:

Speed: به شما امکان می‌دهد تا سرعتی که ویدئوی شما با آن ضبت می‌شود را تغییر دهید.
Beauty: یک فیلتر  AR که می تواند لکه های پوست را پنهان کرده و پوست شما را صاف کند.
Filters: به شما امکان می دهد فیلتر رنگ دوربین را تغییر دهید.
Timer: به شما امکان زمانبندی برای شروع ویدئوی خود را می‌دهد.
Flashتیک تاک

موسیقی و جلوه های ویژه

در قسمت بالای صفحه دوربین ، نت های موسیقی را با “Add a Sound” در کنار آنها نیز مشاهده خواهید کرد با فشار این قسمت می‌توانید به ویدئوی خود فایل صوتی و موسیقایی اضافه کنید.

تیک تاک

 ویدئو ضبط کنید.

پس از آماده شدن، دکمه ضبط قرمز رنگ را فشار داده و نگه دارید. اگر می خواهید شات‌های مختلفی را در هر ویدئو قرار دهید، آن را به صورت قطعاتی از ویدئو ضبط کنید، به سادگی دکمه ضبط را برای هر بخش نگه دارید، سپس رها کنید و هنگامی که برای قطعه بعدی خود آماده شدید، دوباره آن را فشار داده و نگه دارید.

تیک تاک

 ویرایش های نهایی را انجام دهید و یک کپشن به ویدئوی خود اضافه کنید.

وقتی ضبط ویدئو به پایان رسید، همچنان می‌توانید فایل صوتی، فیلترها و سایر جلوه های ویژه اصلی را اضافه کنید. همچنین می‌توانید برچسب و متن به ویدئوی خود اضافه کنید.

تیک تاک

سپس دکمه Next را فشار دهید. در صفحه‌ی بعدی وارد صفحه‌ای شبیه به صفحه‌ی پست اینستاگرام می‌شوید و در این صفحه می‌توانید برای ویدئوی خود کپشن بگذارید، هشتگ اضافه کنید و یا افراد دیگری را تگ کنید.

تیک تاک

برای بهره‌مندی از مزایای خدمات تولید محتوا می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال لاوان استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی ۷۰۶ تماس بگیرید.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/hzRwf

824 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند