تیم های جام جهانی 2022 قطر را بهتر بشناسیم

تیم های جام جهانی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال، معتبرترین تورنمت فوتبالی دنیا قرار است از 29 آبان 1401 شروع شود و تا 27 آذر ادامه خواهد داشت. در این رقابت‌ها 32 تیم از بهترین تیم‌های 6 غاره حضور خواهند داشت و در 8 گروه 4 تیمی به رقابت می‌پردازند و تیم های جام جهانی هرکدام به دنبال عملکردی مناسب در این مسابقات هستند. این جام جهانی آخرین دوره‌ای است که به صورت 32 تیم برگزار می‌شود. غایب بزرگ این دوره را می‌توان ایتالیا قهرمان اروپا دانست که برای دومین دوره متوالی از صعود به جام جهانی بازماند.

میزبانی قطر

جام جهانی 2022 قطر را می‌توان گران‌ترین جام جهانی تاریخ دانست. طبق داده‌ها قطر، هفته‌ای 500 میلیون دلار برای آماده‌سازی و پروژه‌های مربوط به جام جهانی هزینه کرده‌است. کل هزینه صرف شده برای جام جهانی قطر چیزی حدود 200 میلیارد دلار ارزیابی می‌شود.

این در حالی است که طبق آمار بدست آمده برزیل برای جام جهانی 2014 حدود 11 میلیارد دلار و روسیه هم برای جام جهانی 2018 حدود 10 میلیارد و 700 میلیون دلار هزینه کرده است.

پرافتخار ترین تیم های جام جهانی

تیمقهرمانینایب قهرمانی
برزیل52
آلمان44
ایتالیا42
آرژانتین23
فرانسه21
اروگوئه20
انگلستان10
اسپانیا10
هلند03

گروه بندی تیم های جام جهانی

گروه A

 1. قطر
 2. اکوادور
 3. سنگال
 4. هلند

گروه B

 1. انگلستان
 2. ایران
 3. ایالات متحده آمریکا
 4. ولز

گروه C

 1. آرژانتین
 2. عربستان
 3. مکزیک
 4. لهستان

گروه D

 1. فرانسه
 2. استرالیا
 3. دانمارک
 4. تونس

گروه E

 1. اسپانیا
 2. کاستاریکا
 3. آلمان
 4. ژاپن

گروه F

 1. بلژیک
 2. کانادا
 3. مراکش
 4. کرواسی

گروه G

 1. برزیل
 2. صربستان
 3. سوئیس
 4. کامرون
بیشتر بخوانید:  بررسی صنعت تجارت الکترونیک در ایران : فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا

گروه H

 1. پرتغال
 2. غنا
 3. اروگوئه
 4. کره جنوبی

بررسی گروه‌ بندی تیم های جام جهانی 2022 قطر

گروه A

در گروه A جام جهانی، طبق معمول تیم میزبان قرار دارد. قطر میزبان، تا پیش از این موفق به صعود به جام جهانی نشده بود و برای اولین بار است که در معتبرترین رقابت‌های فوتبال حضور دارد. هلند دیگر تیم حاضر در این گروه است که سابقه 3 نایب قهرمانی در جام جهانی را دارد؛ می‌توان قدرتمندترین تیم حاضر در این گروه دانست. سنگال که یکی از پر ستاره‌ترین تیم‌های حاضر است؛ به عنوان قهرمان آفریقا انگیزه زیادی دارد. اکوادور هم که عملکرد فوق‌العاده‌ای در دور مقدماتی داشت یکی از اصلی‌ترین مدعیان صعود در این گروه است.

گروه B

در گروه B که تیم ملی ایران هم در آن حضور دارد برای ایرانیان سرتاسر دنیا جذابیت خاصی دارد. تیم ملی در سومین حضور متوالی خود در جام جهانی با کارلوس کی‌روش به دنبال تاریخ‌سازی و صعود به دور بعد جام جهانی برای اولین بار است. با نتایج قابل‌قبول در دو دوره گذشته، بسیاری امید زیادی به نتایج این دوره از مسابقات دارند. در این گروه البته تیم های انگلیس، آمریکا و ولز نیز حضور دارند که رقبای سرسختی برای صعود هستند.

گروه C

در گروه C آرژانتین، قهرمان کوپا آمریکا حضور دارد. مسی که در ویترین افتخاراتش، فقط جام جهانی را کم دارد کار سختی برای کسب این جام دارد. در این گروه عربستان که با مربی خوب خود به تیم یکدست و قدرتمندی تبدیل شده است و مکزیک که همواره در جام جهانی خوب نتیجه گرفته است نیز حضور دارند. لهستان نیز با لواندفسکی انگیزه زیادی برای صعود به دور بعد دارد.

بیشتر بخوانید:  سوالات متداول گوگل که بی اساس باشند، بدون پاسخ می‌مانند!

گروه D

مدافع عنوان قهرمانی، تیم ملی فرانسه پس از ناکامی در مسابقات یورو امید زیادی به این تورنمنت دوخته است. خروس‌ها که شاید پرستاره‌ترین تیم حال حاضر دنیا باشند؛ قطعا هر عنوانی به جز قهرمانی برای آنها شکست محسوب می‌شود. البته در ادوار گذشته مدافعان عنوان قهرمانی نتوانسته‌اند پس از قهرمانی از گروه خود در جام جهانی صعود کنند و باید دید که تیم دشان می‌تواند این طلسم را بشکند یا خیر؟

دانمارک که در یورو عملکرد خوبی داشت به همراه استرالیا و تونس سه تیم دیگر این گروه را تشکیل می‌دهند.

گروه E

در گروه E جام جهانی 2022 دو تیم مدعی در این گروه حضور دارند؛ اسپانیا و آلمان قهرمانان جام جهانی‌‌های 2010 و 2014 که انگیزه زیادی برای موفقیت در این دوره پس از ناکامی در دوره قبل جام جهانی و جام ملتهای اروپا دارند. کاستاریکا و ژاپن نیز تیم‌های دیگر این گروه هستند که امید زیادی دارند که بتوانند با ایجاد شگفتی اسپانیا و آلمان را در دور اول حذف کنند. اتفاقی که در سال 2014 کاستاریکا موفق به انجام آن شد.

گروه F

گروه F، گروه ششم جام جهانی 2022 قطر شامل تیم‌های بلژیک، کانادا، مراکش و کراواسی است. شیاطین سرخ که همواره با ترکیب پرستاره خود یکی از مدعیان اصلی قهرمانی هستند. کرواسی نایب قهرمان دور قبل قطعا حرف زیادی برای گفتن در این دوره نیز خواهند داشت. کروات‌ها همواره در جام جهانی توانسته‌اند نتایج خوبی بگیرند؛ اما در فینال جام جهانی 2018 مغلوب ستاره‌های پرتعداد دشان شدند تا در یک قدمی معتبرترین جام فوتبالی دنیا آن را از دست بدهند. کانادا نیز که پس از 36 سال برای دومین مرتبه توانست به جام جهانی صعود کند قطعا برای زنگ تفریح شدن به قطر نخواهند آمد. مراکشی‌ها هم به دنبال دومین صعود خود از مرحله گروهی تاریخ ادوار جام جهانی هسستند.

بیشتر بخوانید:  رشد بازار هدفون در دوران قرنطینه و پس از آن

گروه G

برزیل پرافتخارترین تیم ملی دنیا در جام جهانی در گروه هفتمم جام جهانی قطر قرار دارند. خیلی از کارشناسان برزیل را مدعی اصلی قهرمانی می‌دانند. صربستان، سوِئیس و کامرون هم تیم‌های دیگر گروه هستند که از شانس خوبی برای صعود برخوردار هستند.

گروه H

در گروه آخر جام جهانی تیم‌های پرتغال، غنا، اروگوئه و کره جنوبی حضور دارند. پرتغال که پس از به اما اگر کشیدن کارشان در راه صعود در جام جهانی توانستند در نهایت توانستند در مجوز حضور در جام جهانی را کسب کنند. پرتغال با اسکواد خوبی که دارد قطعا می‌تواند یکی از مدعیان اصلی قهرمانی باشد تا کیریستیانو رونالدو نیز کلکسیون افتخارات خود را تکمیل کند.

اروگوئه هم که در راه صعود به مشکل برخورد کرده‌ بود؛ توانست در چند بازی پایانی خود ورق را برگرداند. غنا و کره جنوبی نیز به دنبال تکرار موفقیت‌های خود در دوره‌های قبل جام جهانی هستند. البته دیدار غنا و اروگوئه نیز پس از بازی جنجالی مرحله یک چهارم جام جهانی 2010 از جذابیت خاصی برخوردار است.

به نظر شما کدام یک از تیم های جام جهانی شانس اول قهرمانی است؟ نظر خود را برای ما کامنت کنید

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0