تیک تاک و اسنپ چت رقیب اینستاگرام در سال 2020!

تیک تاک و اسنپ چت رقیب اینستاگرام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تیک تاک و اسنپ چت خیلی آرام و مجلسی(!) به رقیب جدی اینستاگرام درآمده‌اند و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در سال 2020 این دو نرم‌افزار بسیاری از کاربران را به سمت خود جلب می‌کنند. پس اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات فعالیت دارید باید خیلی زود استفاده از این دو نرم‌افزار و نحوه انجام تبلیغات در آن را یاد بگیرید.
این مقاله با عنوان: «تیک تاک و اسنپ چت رو در روی هم؛ راهنمایی برای بازاریابان» در سایت marketingland.com منتشر شده است که آن را مرور می‌کنیم.

این مقاله را هم بخوانید: نحوه تولید و انتشار محتوا در تیک تاک

نگاهی به تفاوتهای کلیدی تیک تاک و اسنپ چت

تفاوت تیک تاک و اسنپ چت

این دو نرم‌افزار ویژگی‌های مشابه‌ای دارند اما ارزش آنها کاملاً متفاوت است. تیک تاک یک برنامه اشتراک گذاری ویدیو برای کلیپ‌های کوتاه تنظیم شده در موسیقی است در حالی که اسنپ چت یک برنامه پیام رسانی عکس و فیلم با محوریت استوری‌ها و سایر قالب‌های کوتاه مدت است. در صورت استفاده صحیح از نوع مناسب از برند، هر پلتفرم روشهای منحصر به فردی برای ارتباط با مخاطبان ارائه ‌می‌دهد.
اگر مطمئن نیستید که جایگاه نام تجاری شما کجاست – یا حتی اصلاً جایگاهی دارد، درست آمده اید. در زیر یک راهنمای ساده وجود دارد که تفاوت‌های کلیدی بین تیک تاک و اسنپ چت را به همراه ملاحظات اساسی برای برندهایی که به عنوان یک کانال بازاریابی بالقوه در برنامه‌های خود دنبال ‌می‌کنید، را نشان ‌می‌دهد.

در یک نگاه

اسنپ چت تیک تاک
راه‌اندازی: 2011 راه‌اندازی: 2017 در چین ، 2018 بین المللی
ویژگی‌های اصلی: فیلمبرداری و تصویربرداری ، ایجاد استوری، چت متنی و تصویری ، فیلترهای دوربین ، ابزارهای ویرایش سبک، لنزهای AR، کشف زبانه (محتوای بو‌می‌اسنپ چت که علایق و اشتراک‌های کاربران را پوشش ‌می‌دهد). ویژگی‌های اصلی: ضبط ویدیو ، ابزار ویرایش قدرتمند ، افکت‌های فیلتر ، اعلان‌های ایجاد (واکنش ، چالش‌های هشتگ) ، کتابخانه صدا ، صفحه “برای شما” (فید کشف مبتنی بر الگوریتم TikTok
دموگرافیک ایالات متحده: عمدتا هزاره ، با 78 درصد از کاربران اینترنت 18 تا 24 ساله روی این پلت فرم. تقریبا 61٪ از کاربران اسنپ چت زن و 38٪ مرد هستند دموگرافیک ایالات متحده: عمدتا نسل اول Z ، با 41 درصد از کاربران اینترنت 18 تا 24 ساله و 27 درصد بین 13 تا 17 ساله روی این پلت فرم. تقریبا 60٪ از کاربران تیک تاک زن و 38٪ مرد هستند
کاربران چه کسی را دنبال ‌می‌کنند: دوستان ، افراد مشهور ، ناشران کاربران چه کسی را دنبال ‌می‌کنند: تولید کنندگان محتوا، افراد مشهور، مارک
کاربران فعال روزانه: 218 میلیون در سطح جهان کاربران فعال روزانه: 41 میلیون در سطح جهان
کل دانلودها: 75 میلیون در سطح جهان در سال 2019 کل دانلودها: 738 میلیون در سطح جهان در سال 2019
درآمد: 561 میلیون دلار در سال 2019 درآمد: 176.9 میلیون دلار در سال 2019
برخی از مارک‌ها که از اسنپ چت استفاده ‌می‌کنند:Taco Bell ، Paramount Pictures ، Warner Bros، Burberry ، Target ، MTV برخی از مارک‌ها که از اسنپ چت استفاده ‌می‌کنند: Chipotle, E.l.f. Cosmetics, Guess, ESPN

 

مبانی TikTok

تیک تاک

تیک تاک چیست: تیک تاک یک برنامه به اشتراک گذاری ویدیو است که به سرعت در حال رشد است که در سال 2017 توسط شرکت فناوری چینی ByteDance راه اندازی شده است. در اکتبر 2018 ، تیک تاک پر دانلود ترین برنامه در ایالات متحده آمریکا بود و در پایان سال 2019 به رکورد 1.5 میلیارد بار در سطح جهانی رسید.
چگونه استفاده ‌می‌شود: کاربران فیلم‌های کوتاه و حلقه ای ایجاد شده و ارسال شده به کتابخانه عظیم موسیقی و صدای تیک تاک را – که اغلب با طنز و قریهه به عنوان نقطه کانونی ساخته شده است را در این برنامه پست ‌می‌کنند. تیک تاک لزوماً مکانی برای بروزرسانی‌های جدی در زندگی یا ارتباط با دوستان نیست. درعوض، کاربران برای سرگر‌می‌به تیک تاک اعتماد ‌می‌کنند و سازندگان را با محتوای با کیفیت دنبال ‌می‌کنند. فیلم‌های رایج تیک تاک شامل کلیپ‌های رقص، لب خوانی، چالش‌های هشتگ ، فیلم‌های واکنش و محتوای ارزشمند است.
مخاطبین: این برنامه به سرعت در حال تبدیل شدن به برنامه مورد علاقه نسل نوجوان است که 42٪ از کاربران بین 13 تا 16 سالگی به طور فعال از این برنامه استفاده ‌می‌کنند.
تبلیغات: محصول تبلیغاتی تیک تاک هنوز در روزهای ابتدایی خود است. در حال حاضر، تبلیغات فقط به صورت CPM (هزینه هر هزار برداشت) ارائه ‌می‌شود زیرا پلت فرم تبلیغاتی سلف سرویس تیک تاک هنوز در مرحله بتا است. واحدهای تبلیغاتی که در حال حاضر موجود است شامل موارد زیر است:

  • تبلیغات ویدیویی بو‌می‌In-feed
  • برداشت تجاری (یک تبلیغ تمام صفحه که وقتی کاربر برای اولین بار برنامه را باز ‌می‌کند ظاهر ‌می‌شود)
  • چالش هشتگ
  • فیلترهای مارک دار
  • تبلیغات Topview (شبیه به برداشت تجاری مارک اما از محتوای خوراک استفاده ‌می‌کند)
  • مشارکتهای برند اینفلوئنسر

مبانی اسنپ چت

اسنپ چت

اسنپ چت چیست: یک برنامه پیام رسانی موبایل برای به اشتراک گذاری متن، عکس و فیلم با دوستان است. این برنامه در سال 2011 با فرض اشتراک عکس‌ها با انقضا 10 ثانیه آغاز به کار کرد، اما از آن زمان تکامل یافته است تا به محتوای ویدئویی زودگذر در قالب استوری‌ها و سریال «کشف شده» توجه شود.
چگونه استفاده ‌می‌شود: اسنپ چت راهی را برای کاربران فراهم ‌می‌کند تا در کنار دوستان ، اخبار مربوطه و روندهای محبوب را دنبال کنند. قرعه کشی بزرگ ، قابلیت ضبط محتوای زودگذر و انتشار آن به عنوان استوری برای دنبال کنندگان تا حداکثر 24 ساعت در این برنامه امکان پذیر است. اسنپ چت سرمایه‌گذاری زیادی در قابلیت‌های هوش مصنوعی و AR (یا “لنزها”) کرده است تا به برندها و کاربران توانایی خلاقیت همه جانبه تری دهد – مانند اسکن شی ، جلوه‌های آزمایشی و تعامل با محیط سه بعدی.
مخاطبین: این پلتفرم در بین هزاره‌ها محبوب‌ترین است و در حال حاضر حدود 218 میلیون کاربر فعال روزانه (DAU) دارد.
تبلیغات: اسنپ چت طیف وسیعی از گزینه‌های تبلیغاتی را از طریق پلت فرم تبلیغاتی خود ارائه ‌می‌دهد، از واحدهای استاندارد Snap Ad که بین استوری‌ها گرفته تا تبلیغات از فیلترهای مارک دار و لنزهای AR استفاده ‌می‌کنند. اسنپ چت همچنین دارای یک جزء تجارت الکترونیکی با تبلیغات قابل خرید ، و یک ویژگی پرداخت محلی است.

سؤالات بازاریابان: کدام پلتفرم برای برند من مناسب است؟

هدف شما چیست؟


هر دو TikTok و Snapchat فرصت‌های برتر برای برندهایی است که در ارتباط نزدیک با مخاطبان قرار دارند. به طور خاص، تیک تاک ‌می‌تواند در زمینه آگاهی دادن با محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) در قالب چالش‌ها ، واکنش‌ها یا فیلترهای برند مؤثر باشد.
در حالی که فرصت‌هایی برای استفاده از UGC در اسنپ چت از UGC وجود دارد ، این پلتفرم برای به اشتراک گذاشتن لحظه‌های زندگی زودگذر و جستجوی مطالب مرتبط که ممکن است کاربر به آن توجه کند – مانند سریال اصلی یا استوری‌ها بهتر است.
به علاوه، ویژگی‌های پرداخت قابل خرید و فروش بو‌می‌اسنپ چت ‌می‌تواند قرعه کشی بزرگی برای مارک‌های خرده فروشی (به خصوص D2C) باشد. این پلتفرم همچنین دارای گزینه‌های تبلیغاتی بالغ تر از تیک تاک است، در حالی که استفاده از تیک تاک برای مارک‌ها هنوز هم بسیار تجربی تر است. انتظار ندارید که بازاریابی موفقیت آمیز را در TikTok بیابید، به خصوص که توسط کاربرانی انجام ‌می‌شود که به طنز و گرایش زودگذر (که ممکن است برای همه مارک‌ها موثر نباشد) هدایت ‌می‌شوند.

مخاطبان خود را در نظر بگیرید

آیا آنها جوان و پر از انرژی بالقوه هستند که استفاده نشده اند؟ به تیک تاک مراجعه کنید. کاربران تیک تاک ‌می‌خواهند یک تجربه دیجیتالی را داشته باشند که اصیل ، سرگرم کننده در خانه و مهیج باشد. این بخشی از دلیل واکنش و چالش‌های مارک با سرعت پیچیده است. کاربران تیک تاک به جای ایستادن و تماشای بازی‌های اجتماعی از راه دور، در مرحله اول وارد عمل ‌می‌شوند تا اینکه منتظر بمانند که چه پیش ‌می‌آید. مارک‌ها ‌می‌توانند در این فرآیند تولید محتوای ارگانیک ناب تر شوند.
از آنجا که اسنپ چت هنوز خانه ای برای نسل هزاره است ، مارک‌های موجود روی این سکو ‌می‌توانند علائم عمو‌می‌و معمولی بیشتری را جلب کنند. به طور کلی ، مارک‌های با مخاطبینی که جوان تر هستند ، احتمالاً باید Snapchat و TikTok را تجربه کنند.

به محتوا فکر کنید

اگر در ایجاد محتوای با کیفیت با پیام مارک سنتی متمرکز هستید ، احتمالاً اسنپ چت کانال بهتری است. این برندها ‌می‌توانند با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی و لنزهای اسنپ چت خلاقیت پیدا کنند و در عین حال ویژگی‌های داخلی را برای یک تجربه همه جانبه کاربر ارائه ‌می‌دهند. محتوای تیک تاک مربوط به زیبایی شناسی است یا اینکه چقدر محصول خوب به نظر ‌می‌رسد نیست ، که باعث ‌می‌شود این یک چالش و فرصتی برای مارک‌ها باشد. برای موفقیت در تیک تاک، محتوای یک مارک تجاری در کاربران جوان طنین انداز ‌می‌شود در حالی که امکان همکاری با آن فراهم ‌می‌شود.