نگاهی متفاوت در تبلیغات بیمه دی‎: جبران در کمین حادثه

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

یکی از نام‌های تجاری که در سال گذشته دستخوش تغییر شده، بیمه دی بود. بیمه دی فعالیت خود را در صنعت بیمه کشور از سال 1383 آغاز کرده است.
بیمه دی با شعار ” با شما، برای جبران ” و تبلیغاتی که در رسانه‌های محیطی OOH و تلویزیونی داشت توانسته است کانسپت جدیدی را در رویکرد و نگاه برند خود و همچنین عملکرد بیمه در کشور به نمایش بگذارد.
Day-work
عموماً نقش بیمه‌ها بعد از ایجاد خسارت نمایان می‌شود، ازاین‌رو انتخاب کلمه جبران در شعار بیمه دی را می‌توان انتخابی سنجیده در ماهیت بیمه و جبران خسارت دانست.
در همین راستا در تبلیغات بیمه دی شاهد بیلبوردهای خلاقانه از سمت این برند هستیم که این بار بر ماهیت بیمه و تصویری که معمولاً بعد از شنیدن نام آن در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود تمرکز شده است.

سوژه اصلی در طرح‌های تبلیغاتی بیلبوردهای بیمه دی، به تصویر کشیدن خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی و زلزله است، مواردی که بیمه قرار است آن‌ها را جبران کند.
طراحی و اکران بیلبوردها به شکلی خلاقانه پیاده‌سازی شده است، به‌نحوی‌که این حس را در مخاطب ایجاد می‌کند که گویا خود رسانۀ تبلیغاتی دچار حادثه شده است.

در تبلیغات این کمپین از شعار «جبران در کمین حادثه» استفاده‌شده است تا بر وجه واقع‌گرایانه بیمه تمرکز و از تکنیک آشنایی‌زدایی استفاده شود. طبق اعلام پیمانکار: مخاطبان معمولاً با جمله حادثه در کمین است، آشنا هستند و بارها آن را شنیده‌اند. حال برای طراحی شعار سعی شده است از این قرابت معنایی استفاده شود و در طراحی تلاش شد که شعار و تصویر آگهی همدیگر را تکمیل کنند و مخاطبان هر دو فاکتور را باهم در نظر بگیرند.

کمپین “جبران در کمین حادثه” شروع خوبی برای خارج کردن تبلیغات صنعت بیمه کشور از وعده‌های رویاپردازانه است و درصورتی‌که مسیر انتخاب‌شده باوفای به عهد بیمه دی و همچنین شرایط جبران خسارت واضح و روشن همراه شود شاهد اتفاقات مثبتی در این حوزه خواهیم بود.
بیمه رازی باشما برای جبران - جبران در کمین حادثه (1)
یکی از برندهایی که در یک سال گذشته دستخوش تغییر شده است مربوط به ری‌برندینگ بیمه دی است.

بیمه دی با شعار ” با شما برای جبران”‎؛ و تبلیغاتی که در رسانه‌های محیطی OOH و تلویزیونی داشت توانست کانسپت جدیدی را در رویکرد خود و همچنین عملکرد بیمه به نمایش بگذارد.

عموماً نقش بیمه‌ها بعد از ایجاد خسارت نمایان می‌شود و اینکه کلمه جبران برای بیمه دی انتخاب‌شده است را می‌توان انتخابی سنجیده در ماهیت بیمه و جبران خسارت دانست.

بیمه دی با کانسپت جبران‎؛ جبران در کمین حادثه

ویدئوهای لانچ کمپین ری‌برندینگ بیمه دی با شما، برای جبران :

در دومین قدم از تبلیغات بیمه دی شاهد بیلبوردهای خلاقانه از سمت این برند هستیم که، این بار بر ماهیت بیمه و تصویری که معمولاً بعد از شنیدن آن در ذهن مخاطبان ایجاد می‌شود تمرکز شده است.

سوژه اصلی این تبلیغات خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی و از زلزله است، یعنی مواردی که بیمه قرار است آن‌ها را جبران کند به تصویر کشیده شده‌اند

بیمه رازی باشما برای جبران - جبران در کمین حادثه (3)

طراحی و اکران بیلیوردها این حس را در مخاطب ایجاد می‌کند که گویا خود رسانۀ تبلیغاتی دچار حادثه شده است.
در تبلیغات این کمپین از شعار «جبران در کمین حادثه» استفاده‌شده است تا بر وجه واقع‌گرایانه بیمه تمرکز و از تکنیک آشنایی‌زدایی استفاده شود.طبق اعلام پیمانکار: مخاطبان معمولاً با جمله حادثه در کمین است، آشنا هستند و بارها آن را شنیده‌اند. حال برای طراحی شعار سعی شد از این آشنایی استفاده شود و در طراحی تلاش براین بود که شعار و تصویر آگهی همدیگر را تکمیل کنند و مخاطبان هر دو فاکتور را باهم در نظر بگیرند.

بیمه رازی باشما برای جبران - جبران در کمین حادثه (2)

نمونه فوق شروع خوبی برای خارج شدن تبلیغات بیمه از وعده‌های سر خرمن و رؤیایی گذشته است و درصورتی‌که مسیر انتخاب‌شده با وفای به عهد بیمه دی و همچنین شرایط جبران خسارت واضح و روشن همراه شود شاهد اتفاقات مثبتی در این حوزه خواهیم بود.

در این قسمت برخی از تبلیغات شرکت‌های بیمه خارجی را مشاهده می‌کنیم :

جبران در کمین حادثه

جبران در کمین حادثه 2

بازنشر در روزنامه فرصت امروز

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0