حذف لایک اینستاگرام فرصتی برای استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ

حذف لایک اینستاگرام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

حذف لایک اینستاگرام بالاخره به آمریکا رسید و به زودی به کاربران ایرانی نیز می‌رسد. با این اقدام خیلی‌ها نگران کسب‌وکار خود شده‌اند اما نترسید! حالا دوران اینفلوئنسر مارکتینگ فرا رسیده است.

چرا حدف لایک اینستاگرام انجام شد؟

روایت مشهور از دلایل این تصمیم این است که تغییرات پلت فرمی اینستاگرام به دلایل اجتماعی و فشار روانی که تعداد لایک‌ها و شمارش آن‌ها بر کاربران گذاشته، ایجاد شده است.
اینستاگرام البته ادعا نمی‌کند که پنهان کردن لایک، فشارهای رسانه های اجتماعی را به طور کامل کاهش می‌دهد. آن‌ها امیدوارند مردم ممكن است بخشی از سلامت روان خود را پیدا کنند و کاربران شروع به پذیرش رسالت واقعی اینستاگرام کنند که همان «ثبت و به اشتراک گذاری لحظات» است.

پیش به سوی استوری!

دور شدن از لایک همچنین به معنای فاصله گرفتن از یک مدل ارسال عکس و حرکت به سمت رفتارهای رسانه‌های اجتماعی با قالبی سریع و مبتنی بر استوری است.
به بیان ساده، در جمع بندی، دورشدن اینستاگرام از لایک‌ها واقعاً یک تغییر پنهان برای ترویج محتوای مبتنی بر استوری جهت جمع آوری درآمد تبلیغ تلویزیونی بیشتر است.
این یک اقدام برای تحقق نگرش فیس بوک که همان مصرف بالاتر محتوا، تبلیغات بیشتر و در نهایت کسب پول بیشتر است!
حذف لایک اینستاگرام گامی محکم در پذیرش محتوای مبتنی بر تبلیغ در استوری است. حتی اگر این تغییر، صرفا تلاشی پنهانی برای افزایش درآمد تبلیغاتی اینستاگرام باشد ، لزوماً حرکت بدی نیست.

تغییر رفتار کاربران با حذف لایک اینستاگرام

به نظر می‌رسد در ابتدا شاهد تغییر چشمگیری نباشیم. کاربران همچنان تصاویری را که دوست دارند لایک کرده و راجع به آن ها نظر می‌دهند. گزارش‌های اولیه در بازارهای آزمایشی که لایک در آنها حذف شده نشان داده است که تعامل اینستاگرامی در کشورهایی مانند ژاپن؛ به ویژه در میان اینفلوئنسرهای خرده‌پا، در واقع افزایش یافته است.

ابنفلوئسنر مارکتینگ به جای حذف لایک

دوران خوش اینفلوئنسر مارکتینگ

استوری‌ها همچنین قلمرو بکرتری برای اینفلوئنسر مارکتینگ هستند. با حذف لایک؛ میزان تقلب در اینفلوئنسر مارکتینگ چه از نظر فالوئرهای جعلی و چه از نظر لایک‌های جعلی به واسطه تمرکز بر مشاهده، برطرف می‌شوند.
با حذف لایک اینستاگرام تقلب در صنف(!) اینفلوئنسرها کاهش پیدا می‌کند. اینفلوئنسرها بر اساس اثرگذاری واقعی ارزش‌گذاری می‌شوند.
به این ترتیب انتشار استوری، قدرت بیشتری پیدا می‌کند. زیرا برندها برای هماهنگی با این الگوی جدید در رسانه‌های اجتماعی، به طور مکرر و تقریباً در لحظه، از استوری استفاده می‌کنند. چرا؟ چون آمار تعداد بازدیدهای استوری قابل مشاهده و اندازه‌گیری است!
همچنین در حال حاضر خوشبختانه هیچ ابزار یا بات‌ای طراحی نشده که به صورت فیک استورهای‌ها را ببیند و آمار آن را بالا ببرد! در حقیقت، ممکن است عملکرد اینفلوئنسرها از هر زمان دیگری با ارزش‌تر شود، زیرا برندها باید در مواجهه با داده‌های استوری اینفلوئنسرها و تصمیم‌گیری از روی آن‌ها، دقت بیشتری پیدا می‌کنند.

افزایش خلاقیت در تولید ویدئو

حذف لایک در اینستاگرام باعث می‌شود تا تمرکزها به سمت ویدئو بیشتر از گذشته شود. دوران پست‌ها و عکس‌های ساده به پایان می‌رسد و باید تولید ویدئوی خلاقانه و استفاده از ویدئو مارکتینگ را در برنامه خود قرار دهیم.
همچنین با استفاده از استوری بر روی ترافیک متمرکز خواهیم شد. مدل استوری به طور خاص برای هدایت ترافیک به سایت‌ها و لینک‌های ما ساخته شده است. در نتیجه تبلیغات و پول خرج کردن در اینستاگرام بسیار واقعی‌تر خواهد شد و به طور دقیق از اثربخشی آن‌ها اطلاع پیدا می‌کنیم.

منبع: https://www.adweek.com/

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0