بستن

گزارش آماری حقوق و دستمزد از نگاه ایران‌تلنت Irantalent.com

irantalent-banner

وب‌سایت کاریابی ایران‌تلنت Irantalent.com نتایج ارزیابی حقوق و دستمزد متخصصان و مدیران را در ۲۳ گروه شغلی در سال ۱۳۹۳ را منتشر کرد.

در بخش اول این گزارش نگاهی اجمالی به وضعیت ایران شده است.
تولید ناخالص ملی در سال ۱۳۹۲ برابر ۳۶۸٫۹ میلیارد دلار بوده است و جمعیت ایران در سال ۱۳۹۲ برابر ۷۷٫۴۵ میلیون نفر اعلام شده است.
متوسط سن امید به زندگی ۷۳٫۸ سال رسیده و در پاییر سال ۱۳۹۳ تعداد کاربران اینترنت برابر ۵۵٫۷ درصد بوده است.
نرخ بیکاری در کشور ایران براساس آمار پاییز سال ۱۳۹۳ برابر ۱۰٫۵ درصد بوده است.
بیشترین نرخ جمعیتی در بین مردان و زنان ایرانی در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال قرار دارد و این یعنی جامعه جوان ایران نیاز به بازار کار بزرگی دارد.
irantalent-iran-status
نرخ تورم در سال ۱۳۹۳ کاهش چشمگیری داشته است و از ۳۴٫۷ درصد در سال ۱۳۹۲ به ۱۵٫۶ درصد در سال ۱۳۹۳ رسیده است و رشد اقتصادی ایران پس از دو سال رشد مثبت داشته و به عدد ۳٫۶ درصد در سال ۱۳۹۳ رسیده است.
irantalent-status-1
و اما در مورد ارقام مربوط به حقوق و دستمزد دریافتی ماهانه افراد در شرکت‌های خارجیِ فعال در ایران، به‌طور متوسط ۵۳ درصد بالاتر از عرف بازار است و در برخی سمت‌ها، متوسط این اختلاف به ۸۰ درصد نیز می‌رسد.

در مورد حقوق و دستمزد دریافتی با توجه به سطح تحصیلات، افراد با تحصیلات فوق لیسانس به طور متوسط ۲۲ درصد بیشتر از افراد با تحصیلات لیسانس درآمد دارند. بیشینۀ اختلاف دریافتی مربوط به مدیر منابع انسانی با ۴۰ درصد و کمینۀ آن مربوط به کارشناس تحقیق و توسعه با -۷ درصد است.

جالب است که بدانید دریافتی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دولتی ۲۱ درصد بالاتر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های آزاد بوده است.
irantalent-status-2
متأسفانه طبق آمار، دریافتی خانم‌ها در سمت‌های یکسان به طور متوسط ۳۷ درصد کمتر از آقایان است.

نکتۀ قابل تأمل این است که شرکت‌ها نسبت به تأمین نیازهای منابع انسانی که خودشان آنها را پرورش داده‌اند اهمیت قائل نیست و این موضوع باعث شده است تا افراد با تغییر شرکت خود در مقایسه با تغییر سمت، با افزایش دریافتی به‌طور متوسط ۳۶ درصدی روبرو شوند.
irantalent-status-3
و اما بپردازیم به مقایسه حقوق و دستمزد در سال ۱۳۹۳ :
جالب است بدانید بیشترین حقوق دریافتی در سمت مدیریت مربوط به دریافتی ماهانه مهندسان نفت، گاز و پتروشیمی با میانگین ۴۰ میلیون ریال است. پس از آن مدیران مالی و حسابداری با ۳۷٫۵ میلیون ریال در مقام دوم و مهندسان عمران و معماری با ۳۴ میلیون ریال در جایگاه سوم قرار دارند.
متوسط دریافتی مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره ۵۰ میلیون ریال در ماه است.

irantalent-ceo
دریافت گزارش آماری حقوق و دستمزد ر سال ۱۳۹۳ برگرفته شده از وب‌سایت ایران تلنت

برچسب : ایران تلنتبیشترین حقوق دریافتیحقوق فوق لیسانسحقوق کارمندحقوق لیسانسحقوق مدیرعاملحقوق و دستمزددستمزد سال 1393سایت ایران تلنتکارمند زنگزارش حقوق و دستمزدمنابع انسانیوضعیت جمعیت ایرانوضعیت حقوقوضعیت کاربران اینترنت
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.
پیشنهاد میکنیم بخوانید
در چند ماه اخیر شاهد تبلیغات خلاقی از شرکت نوشیدنی…