بازگشت خریداران به رفتار‌های قبل از کرونا

خریداران در کرونا

بر اساس نتایج تحقیقات شرکت «داده و فناوری Numerator»، مردم در مواجهه با جهش دلتا در ویروس کرونا حالت تدافعی به خود گرفته‌اند و در مقایسه با یک سوم ابتدای تابستان، 20 درصد از آن‌ها نسبت به بازگشت به حالت عادی بسیار خوش‌بین هستند، اما این عدد در ابتدای تابستان حدود 33% بود. این در حالی است که افرادی که واکسینه شده‌اند، نسبت به بازگشتن به حالت عادی بسیار خوش‌بین هستند؛ تا حدی که تنها 12% آن‌ها امیدی به بهبود وضعیت کرونا ندارند.

در ادامه یافته‌های «گروه تحقیقاتی برکلی» نشان می‌دهد که به واسطه شیوع کرونا، تقریبا در 60 درصد از برنامه‌ها برای تعطیلات اختلال به وجود آمده است.

تفکر مردم درباره وضعیت کرونا

در فاصله بین ماه‌های جولای تا آگوست، تعداد افرادی که بنا بر ادعای خود رفتار‌های قبل از شیوع کووید-19 را از سر گرفته‌اند، برای اولین بار کاهش یافت. با این وجود تقریبا نیمی از آن‌ها می‌گویند که انتظار دارند بازگشایی کامل تا سال 2022 یا دیرتر از آن به تعویق بیفتد. رقم فوق بالاتر از 23 درصد افراد امیدوار در ماه جولای و 18 درصد افراد امیدوار در ماه ژوئن است.

34 درصد از افراد ترجیح می‌دهند به فروشگاه‌هایی مراجعه کنند که قانون الزام به استفاده از ماسک در آن‌ها اجرا می‌شود و 36 درصد از آن‌ها احترام بیشتری برای کسب و کار‌هایی قائلند که افراد را مجبور به استفاده از ماسک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: برگر بی‌مزه برای کسانی که واکسن کرونا نمی‌زنند

خریداران در کرونا

آمریکایی‌ها عموما نسبت به گذشته محتاط‌تر شده‌اند.

«جو بایدن» اخیرا با هدف مقابله با نوع جهش یافته بیماری و خطرات آن برای سلامتی، زندگی و وضعیت اقتصادی آمریکایی‌ها، از اقدامی بی‌سابقه خبر داد. او از کسب‌وکار‌های بزرگ خواست تا کارکنان خود را واکسینه کنند یا کاری کنند تا هر کارمندی که واکسینه نشده حداقل هفته‌ای یک بار تست کرونا داده و از جواب منفی آن مطمئن شود.

در همین حال، بسیاری از مصرف کنندگان به رفتار‌های محتاطانه خود در دوران همه گیری کووید 19 باز می‌گردند. تقریبا 60 درصد از افراد به ترکیبی از خرید آنلاین و خرید حضوری در ایام تعطیلات روی می‌آورند اما فقط 13 درصد قصد دارند صرفا خرید فیزیکی را تجربه کنند. 24 درصد نیز مایلند تجربه خرید آنلاین را از سر بگذرانند.

رکود در صنعت گردشگری و کاهش استقبال از مناصب اداری که بر روی رشد صنعت خرده فروشی تاثیر می‌گذارد، مجددا در حال افزایش است. به گفته «برندان ویچر»، تحلیل‌گر ارشد شرکت آمریکایی فناوری اطلاعات «فارستر»، با نزدیک شدن به کریسمس استفاده از خدماتی مثل پیک تلفنی رونق خواهد یافت.

تاثیر جهش ویروس دلتا بر روی عرضه کالا نیز احساس می‌شود زیرا فعلا چندین خرده فروشی در آمریکا دست به بالا بردن هزینه‌های حمل‌و‌نقل و محدودیت در ثبت سفارش شده‌اند. خرده فروشان نه تنها برای ارائه خدمات جامع بلکه برای فروش تعداد زیادی کارت هدیه خود را آماده کنند. در ادامه آن‌ها باید برای جذب مشتری با انجام کار‌های خلاقانه نهایت تلاش خود را اعمال کنند.

منبع:

RetailDive