بزرگ ترین خرید کوکاکولا در همه دوران رقم خورد

خرید کوکاکولا
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

کوکاکولا اعلام کرد که کنترل کامل یک شرکت تولید کننده نوشیدنی‌های ورزشی موسوم به «Bodyarmor» به ارزش 5 میلیارد و 600 میلیون دلار را در دست گرفته و به این ترتیب بزرگ ترین خرید کوکاکولا از گذشته تا امروز رقم خورده است. خرید سهام Bodyarmor به کوکاکولا کمک می‌کند تا سهمی از بازار نوشیدنی‌های ورزشی را به دست آورد. این در حالی است که Gatorade به عنوان یک برند زیر مجموعه پپسی، با سهمی 70 درصدی از بازار، فعلا در این حوزه پیشتاز است.

کوکاکولا در سال 2018 پانزده درصد از سهام Bodyarmor را خرید و دومین سهامدار بزرگ آن شد. در آن زمان کوبی برایانت اسطوره دنیای بسکتبال، پس از سرمایه گذاری در Bodyarmor در سال 2013 تنها دو سال پس از تاسیس برند، سومین سهامدار بزرگ آن بود. به گزارش وال استریت ژورنال ، ورثه ستاره فقید ان بی ای تقریبا مبلغ 400 میلیون دلار بابت فروش سهام شرکت دریافت خواهند کرد.

مطالعه بیشتر: قدرتمندترین شرکت های غذایی دنیا را بشناسید

معامله بر سر 85 درصد سهام باقیمانده Bodyarmor چندان دور از انتظار نیست. کوکاکولا ابتدا در ماه فوریه اعلام کرد که اواخر سال جاری میلادی قصد خرید عمده سهام این برند و در دست گرفتن کنترل آن را دارد. Bodyarmor با معرفی خود به عنوان یک تولید کننده نوشیدنی ورزشی سالم تر، از Powerade پیشی گرفت و دومین بازیگر بزرگ در این بازار پر سود شد. به گزارش کوکاکولا، پیش بینی می‌شود که میزان فروش این برند در سال 2021 با 50 درصد رشد نسبت به سال گذشته میلادی حدود 50 درصد افزایش را تجربه کند.

بیشتر بخوانید:  برترین خطوط هواپیمایی جهان در کلاس اقتصادی در سال 2014

کوکاکولا

در قالب این قرارداد خرید کوکاکولا، مایک رپول یکی از بناینگذاران Bodyarmor در توسعه سبد نوشیدنی‌های این شرکت با مقامات مربوطه همکاری خواهد کرد. رپول سابقه تاسیس برند‌هایی نظیر Vitaminwater، Smartwater و Energy Brands را در پرونده خود دارد که هم اکنون همگی زیر مجموعه کوکاکولا به شمار می‌روند. رپول و مدیر Bodyarmor، برنت هستی نیز کنار هم خواهند ماند تا به Bodyarmor در مسیر سبقت گرفتن از Gatorade کمک کنند.

رپول گفت که اجرای طرح استخدام او به عنوان مشاور مجموعه تحت مدیریت کوکاکولا، نشان می‌دهد که این شرکت قصد انجام کاری متفاوت را دارد. او در آینده ایده‌های خود پیرامون چگونگی ارتقاء کیفیت بازاریابی، بسته بندی و نوآوری را با کوکاکولا به اشتراک خواهد گذاشت.

مطالعه بیشتر: مقابله کوکاکولا با نفوذ رسانه های اجتماعی

کوکاکولا از زمان شیوع کرونا تاکنون مشغول بازنگری در پورتفولیوی محصولات خود بوده و نوشیدنی‌هایی که فروش خوبی نداشتند را از سبد محصولاتش حذف کرده است. این قبیل اقدامات شامل نوشیدنی انرژی زای کوکا پلاس در آمریکای شمالی و در بهار امسال می‌شوند که مدت کوتاهی از عمر آن گذشته است. در همین حین، تحت مدیریت جیمز کویینسی، شرکت تلاش کرده تا طیف وسیع تری از نوشیدنی‌های مختلف را به همگان ارائه دهد.

قرارداد Bodyarmor بزرگ ترین خرید کوکاکولا است که مبلغ آن بیشتر از معاهده خرید Costa Coffee در سال 2018 به ارزش 5 میلیارد و 100 میلیون دلار خواهد بود. ارزش سهام کوکاکولا در سال جاری میلادی 2 درصد افزایش یافته و در حال حاضر نیز به 242 میلیارد دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید:  برند اپل Apple برای پنجمین سال متوالی باارزش‌ترین برند جهان شد

کوکاکولا خریدار سهام Bodyarmor

منبع: cnbc.com

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0