قبل از اقدام به خشونت خانگی از خود سوال بپرسید

خشونت خانگی
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

به امید کاهش میزان خشونت مردانه و زن ستیزی، به تازگی شهردار لندن، کمپینی تبلیغاتی راه انداخته و در قالب آن ازمردان می‌خواهد بر روی رفتار خود تجدید نظر کنند. شهردار لندن صادق خان، اخیرا یک کمپین تبلیغاتی جدید را راه انداخته که هدف از اجرای آن مقابله با آن چیزی است که او از آن به عنوان «اپیدمی خشونت خانگی مردان بر علیه زنان و دختران» در پایتخت بریتانیا نام می‌برد.

این کمپین، محصول آژانس تبلیغاتی «Ogilvy» انگلستان شامل یک سری پوستر تبلیغاتی، فعالیت در رسانه‌های اجتماعی و یک فیلم کوتاه می‌شود که همگی به شرح و نمایش جلوه‌های عدم کنترل رفتار سمی مردانه در قبال زنان خواهند پرداخت. موضوع فوق در فیلمی به کارگردانی «مولی بوردت» به بهترین و قوی‌ترین شکل ممکن نشان داده می‌شود. در این فیلم زن جوانی را می‌بینیم که توسط یک مرد رهگذر مورد آزار و اذیت قرار گرفته و در نهایت با دوستش رو به رو می‌شود.

این کمپین تبلیغاتی موفق برای خشونت خانگی از جمله پروژه‌هایی است که در حال حاضر در لندن اجرا می‌شود. از دیگر نمونه‌های کمپین های تبلیغاتی فعال در این شهر بزرگ می‎توان از یک کمپین تبلیغاتی در زمینه حمل و نقل در لندن نام برد که به رفتار‌های تهدید آمیز در اتوبوس‌ها و قطار‌ها می‌پردازد. کمپین تبلیغاتی فوق بر روی وجود احساس مسئولیت در مردان تاکید دارد. این امر نشان دهنده تغییری قابل توجه در رویکرد آژانس نسبت به کمپین‌های تبلیغاتی قبلی است که معمولا مسئولیت محافظت از خود را بر عهده زنان می‌گذاشت.

طبق گفته صادق خان، هدف شهردار لندن از راه اندازی این کمپین تبلیغاتی، دعوت از همه برای به چالش کشیدن تبعیض جنسیتی و زن ستیزی است. چه در خیابان، چه در فضای آنلاین و چه در یک چت گروهی، همه ما وظیفه داریم صدای خود را برای کمک به حفظ امنیت زنان و دختران بالا ببریم و نسبت به هر نوع خشونت خانگی و مردانه واکنش نشان دهیم.

خشونت مردانه علیه زنان و دختران می‌تواند با کلمات شروع شود. اگر حس می‌کنید میل به خشونت بر علیه همسر خود در درون شما زنده شده، ابتدا با خود حرف زده و سپس خشمتان را بر سر همسر خود خالی کنید. حالا دیگر وقت آن رسیده تا این نگرش‌های پوسیده را برای همیشه از شهر، جامعه و محل زندگی خود بیرون کنیم.

منبع: www.creativereview.co.uk

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0