خلاقیت و پیش بینی آن در سال 2021: برآوردها چه می‌گویند؟

خلاقیت و پیش بینی آن در سال 2021 | آیمارکتور
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

پیش بینی خلاقیت در سال 2021: برآورد‌ها چه می‌گویند؟

 

تاثیرات خارق العاده از فلسفه «عمل گرایی» (اعتقاد به لزوم انجام فعالیت شدید) گرفته تا شیوع کرونا در سطح بین‌المللی، در سال 2020 فرهنگ را به شکل بسیار محسوسی تغییر داد و این تغییرات تعریف جدیدی از خلاقیت را ارائه دادند. مردم برند‌ه را تشویق کردند تا از لحاظ فرهنگی آگاهانه‌تر از قبل رفتار کرده، نگاهی شخصی‌تر به این مسئله انداخته و مشارکت بیشتری در این زمینه داشته باشند. در پاسخ به این حرکات، بازاریابان تغییرات بزرگ و جسورانه‌ای از خود نشان دادند.

سال 2020 علی رغم ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد خود، نقطه عطفی بود که پیامد‌های ماندگاری را به همراه داشت. برای تعیین ترند‌های کلیدی خلاقیت در آینده که از تغییرات فرهنگی در سال گذشته نشات می‌گیرد، تیم استراتژی خلاقیت فیسبوک موسوم به «Facebook’s Creative Shop» اقدام به بررسی مجدد 100 کمپین از سراسر جهان کرده که به دستاوردی بزرگ در پلتفرم‌های رسانه اجتماعی دست یافته اند. برای انتخاب کمپین‌های خلاقانه با عملکردی درخشان، عوامل زیادی مورد توجه قرار گرفته که عمده‌ترین آن‌ها، تاثیر کسب و کار است.

تجزیه و تحلیل انجام شده به شکلی موفقیت آمیز پنج مورد رفتار صعودی و فزاینده را شناسایی کرد که همچنان به طریقی خلاقیت را رقم می‌زنند. در ادامه با نگاهی به تغییرات فرهنگی اساسی، به طور مختصر به بررسی تاثیر هر ترند بر روی کسب و کار‌ها پرداخته و نگاهی عمیق تر به نحوه کمک گرفتن از این رفتار‌ها برای دستیابی به پیشرفت‌هایی غیر منتظره در آینده می‌اندازیم.

بیشتر بخوانید: خلاقیت در تبلیغات : بیشتر تبهکارانه فکر کنید نه هنرمندانه!

برای تفکری عمیق‌تر در این پنج رفتار خلاقانه و آینده‌ای که از تغییرات فرهنگی در سال 2020 تاثیر می‌پذیرد، چندان خالی از لطف نخواهد بود اگر نگاهی به گزارش زیر بیندازیم.

خلاقیت و پیش بینی آن در سال 2021 | آیمارکتور

جامع و فراگیر رفتار کنید.

در سال 2020 یک نوع بیداری اجتماعی در سرتاسر جهان اتفاق افتاد. مردم به پا خواستند، آزادانه عقاید خود را بیان کردند و در جستجوی دنیایی بودند که در آن حقوق همه انسان‌‌ها محترم شمرده، جانشان عزیز انگاشته شده و دیده می‌شوند. در این راستا برند‌ها نیز از خود خلاقیتی فراگیر نشان داده و به روش‌هایی دموکراتیک، حمایت محور و آگاهانه به انعکاس تصویری واقعی از مخاطبانشان پرداختند. این خود موجب شد تا موفقیت‌ها و دستاورد‌های بزرگی حاصل شود.

 

L’Oréal

L’Oréal تصویری جدید از فستیوال زیبایی برای عصر دیجیتال ترسیم کرد و تعریفی مجسم و جدید از زیبایی ارائه داد. برای اولین بار، مدیران شرکت یک جفت زن و مرد را کنار هم گرد آورده و طوری آن‌ها را با هم هماهنگ کردند تا نکات زیبایی و آرایشی را از طریق Facebook Live به همگان آموزش دهند. در ادامه افراد می‌توانند از طریق Messenger با گروه متنوعی از 122 مشاور ارتباط داشته و یک سری توصیه‌های شخصی‌تر را از کارشناسانی نظیر زن و مرد اولیه دریافت کنند.

 

ترکیبی از آموزش و سرگرمی ایجاد کنید

شیوع کرونا در سرتاسر جهان مردم را مجبور کرد تا در سال 2020 از روش‌های جدیدی برای کسب اطلاعات استفاده کنند. در این راستا برند‌های برتر با ساختن تصویری جدید از آموزش و یادگیری مورد توجه همگان قرار گرفتند. نکته مهم این است که آن‌ها این کار را نه با سخنرانی برای مخاطبان بلکه با ایجاد امکان کسب تجربه‌های آموزشی متنوع و گوناگون برای ایشان انجام دادند. به این ترتیب اقدام فوق از حالتی کسل کننده خارج شده و وضعیتی شاد و جذاب به خود می‌گیرد.

خلاقیت و پیش بینی آن در سال 2021 | آیمارکتور

 

CoppaFeel

سازمان خیریه «CoppaFeel» با هدف کمک به زنان برای بررسی سینه در خانه و کشف علائم احتمالی سرطان، برای اولین بار در دنیا یک ابزار پیام رسان با امکان دریافت اشتراک ماهانه را راه انداخت که فراگیر، آموزنده و سرگرم‌کننده است. برند سپس دست به تبلیغ این ابزار از طریق یک کمپین جالب و شگفت انگیز زد که نه تنها بر سودمندی و سهل الاستفاده بودن بلکه بر روی سهل انگاری و شوخی متمرکز بود.

بیشتر بخوانید : فیسبوک و اینستاگرام به تولید کنندگان محتوا جایزه می‌دهند

فروش با ایده

با محدود شدن بسیاری از تعاملات حضوری در سال 2020، خوراک‌های اجتماعی به موتور‌هایی دائمی برای کشف ایده‌ها و علائق جدید تبدیل شدند. در این راستا مردم فقط دست به اسکن نزده بلکه اقدام می‌کردند. در این میان برند‌هایی رشد کردند که ضمن درک این پویایی و ایجاد فرصتی برای کشف خود توسط دیگران، به کمک ایده‌های جدید نه فقط به جایگاهی برجسته دست یافتند بلکه شاهد افزایش آمار فروش خود نیز بودند.

 

Allbirds

یک شرکت تولید کننده کفش و پوشاک موسوم به «Allbirds» برای معرفی اولین کفش ورزشی خود، رویکرد‌های خلاقانه‌ای را با ترکیبات متفاوتی از پیام‌رسانی محصول و پیام‌رسانی با تمرکز بر حفظ محیط زیست آزمایش کرد. این همان هدف و انگیزه ایست که شرکت عمیقا نسبت به آن تعهد دارد. تاکید بر روی ماموریت حین انتقال و اطلاع رسانی درباره مزایای کارکردی، به برند کمک کرد تا عملکرد بهتری در ارسال پیام مستقیم از خود نشان داده و در عرصه‌ای جدید اعتبار کسب کند.

 

به زبان پلتفرم صحبت کنید

افراد در سال 2020 به ابراز احساسات و برقراری ارتباط از طریق فضای آنلاین روی آوردند. همین امر منجر به انفجار خلاقیت شد که البته اغلب اوقات از حد و مرز‌های متداول و مرسوم فراتر می‌رفت و رنگ و لعاب سنتی خود را از دست می‌داد. در این میان برند‌هایی که توجه دیگران را به شدت جلب کرده و در دل‌ها راه یافتند همان‌هایی بودند که این مسیر را در پیش گرفته و با اتخاذ رویکرد‌های مختلفی از جمله ساخت آهنگ‎‌هایی به سبک «لو فای» (lo-fi) و با کمک گرفتن از تولید کنندگان محتوا به زبان پلتفرم‌های دیجیتال با مردم حرف زدند.

خلاقیت و پیش بینی آن در سال 2021 | آیمارکتور

 

Sweat

وقتی یک برنامه تناسب اندام محبوب به نام «Sweat» در صدد آن برآمد تا محصول جدیدی را به بازار عرضه کند، مدیران اپلیکیشن بر آن شدند تا از رویکرد‌های خلاقانه استاندارد خود فاصله گرفته و جامعه پیرامونشان را توانمند سازند. از طریق ترکیبی از پخش زنده و بسته‌های استیکر، Sweat شیوه عملکرد کاربران این خدمات را به نمایش گذاشت و همین امر باعث شد تا برند بتواند ارتباطاتی واقعی با مخاطبانش برقرار کند.

 

در ازای کشفی تازه پاداش دریافت کنید

با رشد روز افزون حس کنجکاوی و تلاش برای سرگرم شدن در محیط آنلاین در سال 2020، افراد سختی‌ها و پیچیدگی‌های دنیای دیجیتال را به فراموشی سپرده و در عوض علائق خود را دنبال کردند. خلاقیتی که به شدت تمایل به کشفیات دیجیتال را در پی داشت و تجربیاتی را با خود به همراه آورد که به مردم اجازه می‌داد تا هر یک با سرعت خاص خود فعالانه به کاوش و جستجو بپردازند.

 

Hellman’s

با هدف ارتقاء سطح و کیفیت آشپزی اعضای جامعه در عصر دیجیتال، یک برند تولید کننده سس در ایالات متحده آمریکا موسوم به «Hellmann’s» در ایالات متحده آمریکا دست به توسعه یک بات مسنجر زد که بین یک دسته افراد ارتباطی موقتی برقرار می‌کرد: کسانی که به دنبال ایده‌هایی بودند تا متوجه شوند که با پس مانده غذا چه می‌شود کرد. این امر موجب شد تا مخاطبین بتوانند به طور فعال در برنامه‌ریزی برای وعده‌های غذایی مشارکت داشته و صرفا محتوا را به طور غیر فعال مصرف نکنند. در ادامه شکی در این نبود که بدون تردید یکی از سس‌های Hellmann’s نقشی اساسی در تهیه غذا‌ها ایفا خواهد کرد.

 

منبع : www.facebook.com