درآمد فروشگاه‌های اینترنتی ایران بیش‌ از 70 هزار میلیارد تومان است

درآمد فروشگاه‌های اینترنتی ایران
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

تعداد و درآمد فروشگاه‌های اینترنتی ایران در سال‌های اخیر رشد بسیاری داشته است. تعداد فروشگاه‌های اینترنتی که تا پایان اردیبهشت 1396 اقدام به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت کرده‌اند از ۷ هزار فروشگاه به بیش از ۲۵ هزار فروشگاه رسیده است و هم اکنون این تعداد فروشگاه در حوزه خرید و فروش اینترنتی و آنلاین در کشور فعال هستند. هم اکنون دیجیکالا پربازدیدترین فروشگاه اینترنتی ایران است. (برای مشاهده رده‌بندی سایت‌های برتر ایران اینجا کلیک کنید.)

همچنین میزان درآمد فروشگاه‌های اینترنتی ایران از طریق پرداخت درگاه بانکی و البته بدون احتساب مبالغ پرداخت در محل، در پایان‌ سال ١٣٩٥ بیش‌از ٧٠‌ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که خدمات دولت الکترونیک با رشد سه برابری، از متوسط ١١‌ درصد در ۴ سال گذشته به رشد ٣٥‌ درصدی رسیده است.

همچنین براساس این گزارش بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن اندرویدی در ۴ سال گذشته در کشور تولید شده و هم اکنون نزدیک به ۲۲‌ هزار گروه توسعه‌دهنده اپلیکیشن در ایران در حال فعالیت هستند.

سهم بخش فناوری اطلاعات از ایجاد اشتغال در کشورهای در حال‌ توسعه ۱.۸۷ درصد است و این رقم در کشور ما ۲ دهم درصد است!

برای کاهش این فاصله، موضوع افزایش سهم فناوری در ایجاد اشتغال با توجه به ظرفیت‏های بالقوه موجود، باید در دستور کار دولت و حمایت از استارتاپ‌ها قرار بگیرد.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0
بیشتر بخوانید:  برترین اینفلوئنسرهای ایرانی – گزارش دوم – مرداد 98