بستن
آمار و ارقام

درآمد فروشگاه‌های اینترنتی ایران بیش‌ از ۷۰ هزار میلیارد تومان است

فروشگاه‌های اینترنتی ایران

تعداد و درآمد فروشگاه‌های اینترنتی ایران در سال‌های اخیر رشد بسیاری داشته است. تعداد فروشگاه‌های اینترنتی که تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۶ اقدام به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت کرده‌اند از ۷ هزار فروشگاه به بیش از ۲۵ هزار فروشگاه رسیده است و هم اکنون این تعداد فروشگاه در حوزه خرید و فروش اینترنتی و آنلاین در کشور فعال هستند. هم اکنون دیجیکالا پربازدیدترین فروشگاه اینترنتی ایران است. (برای مشاهده رده‌بندی سایت‌های برتر ایران اینجا کلیک کنید.)

همچنین میزان درآمد فروشگاه‌های اینترنتی ایران از طریق پرداخت درگاه بانکی و البته بدون احتساب مبالغ پرداخت در محل، در پایان‌ سال ١٣٩٥ بیش‌از ٧٠‌ هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که خدمات دولت الکترونیک با رشد سه برابری، از متوسط ١١‌ درصد در ۴ سال گذشته به رشد ٣٥‌ درصدی رسیده است.

همچنین براساس این گزارش بیش از ۱۰۰ هزار اپلیکیشن اندرویدی در ۴ سال گذشته در کشور تولید شده و هم اکنون نزدیک به ۲۲‌ هزار گروه توسعه‌دهنده اپلیکیشن در ایران در حال فعالیت هستند.

سهم بخش فناوری اطلاعات از ایجاد اشتغال در کشورهای در حال‌ توسعه ۱.۸۷ درصد است و این رقم در کشور ما ۲ دهم درصد است!

برای کاهش این فاصله، موضوع افزایش سهم فناوری در ایجاد اشتغال با توجه به ظرفیت‏های بالقوه موجود، باید در دستور کار دولت و حمایت از استارتاپ‌ها قرار بگیرد.

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا ارزش دارد برای بازاریابی ویدئویی وقت و هزینه صرف
از این پس قصد داریم در سلسله گزارش‌هایی که در مقاطع زمانی مختلف منتشر می‌شوند،
با توجه به محدودیت شبکه‌های اجتماعی در ایران، اینستاگرام یکی از معدود شبکه‌های اجتماعی است
برچسب : درآمد دیجیکالادرآمد فروشگاه های اینترنتیفروشگاه های اینترنتی ایران
سهیل قدری

سهیل قدری

مشاور در زمینه طراحی و ایده‌پردازی کمپین‌های بازاریابی ، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستم و افتخار همکاری با برندهایی همچون بانک سامان، تاژ، نوتلا، کیندر و گروه صنعتی گلرنگ را دارم.

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
بدون شک این روزها وب‌سایت آپارات قدرتمندترین رسانه ایران در…