در جدیدترین لیست از ثروتمندترین افراد دنیا، بیل گیتس اول شد

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

مجموع دارایی‌های 1645 میلیاردرِ جهان عددی معادل 6400000000000 دلار را در برمی‌گیرد، یعنی 1 تریلیون دلار بیشتر از سال گذشته.
در آخرین گزارش از مجله فوربس Forbes، بیل گیتس Bill Gates پس از چهارسال، رتبه اول را از کارلوس اسلیم مکزیکی پس گرفت و عنوان ثروتمندترین فردِ جهان را با 76 میلیارد دلار به خود نسبت داد. بیل گیتس در 20 سال گذشته 15 بار این عنوان را به خود اختصاص داده است. افزایش 9 میلیارد دلاری ثروت او در سال گذشته موجب بازپس گیری این مقام از کارلوس اسلیم Carlos Slim غول مخابرات مکزیک با 72 میلیارد سرمایه شد و در رتبه سوم نیز آمانسیو اورتگا Amancio Ortega با 64 میلیون دلار قرار گرفت که معمولا او را با برند زارا zara می‌شناسیم.
در این لیست افرادی که سرمایه‌های آنها از سال گذشته رشدی حدود 50 درصد داشته است نیز وجود دارد. از آن جمله می‌توان به مارک زوکربرگ Mark Zuckerberg بنیانگذار فیس بوک facebook اشاره کرد که سرمایۀ او از 15.2 میلیارد دلار به 28.5 میلیارد دلار، معادل 45 درصد افزایش داشته است. همچنین از دیگر تازه واردان به این لیست می‌توان به بنیانگذاران whatsapp اشاره کرد که به لطف معاملۀ این شرکت با فیسبوک، برایان اکتون و جان کوم Jan Koum and Brian Acton به همراه دِرو هاستون و آنیل بوسری Drew Houston and Aneel Bhusri از Dropbox برای اولین بار به این لیست پیوستند.
با توجه به رشد تکنولوژی و بازار سهام، آمریکا با 492 میلیارد رتبه اول را در اختیار دارد. پس از آن چین با 152 و روسیه با 111 میلیارد در مقام‌های دوم و سوم جهان هستند.اما ثروت در حال گسترش به مکان های جدیداست . برای اولین بار در الجزایر، لیتوانی، تانزانیا و اوگاندا میلیاردهایی در این لیست اضافه شدند. همچنین برای اولین بار یک آفریقایی، با نام آلیکو دنگوت Aliko Dangote از نیجریه، در لیست 25 میلیاردِ برتر قرار گرفت.
10 ثروتمند برتر جهان :
overall-imarketor
جوان‌ترین 10 ثروتمند برتر :
youngest-imarketor
مسن‌ترین 10 ثروتمند برتر :
oldest-imarketor
10 ثروتمند برتر زن :
women-imarketor

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0