دورکو مثالی از برگزاری یک کمپین 360 درجه

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

در پی تحریم‌ها و مشکلات وارداتِ بسیاری از کالاهای خارجی، شاهد کمرنگ شدن حضور برند ژیلت Gillette و گران شدن این محصول در بازارهای داخلی بودیم.
با توجه به اینکه این برند سهم بسزایی در بازار ایران داشته و کاهش فروش آن نه به‌علت کاهش تقاضا بلکه با توجه به شرایط تحریم بوده، منجر به حذف یک رهبرِ بازار شده است.

معمولاً در این مواقع برندهای دوم و سوم بازار با توسعۀ برنامه‌های فروش خود سهم بازار را از آن خود می‌کنند اما این موضوع در مورد بازار تیغ اصلاح اتفاق نیفتاد. از آنجا که برندهای ردۀ بعدی برنامۀ منسجم بازاریابی در استفاده از این موقیعت را نداشتند، شاهد ورود انواع و اقسام برندهای جدید در بازار بودیم که عملاً توسط تجاری وارد بازار شدند که هدف اصلی آنان سود جستن مقطعی از بازار بوجود آمده بود وهدفی برای ایجاد یک بازار فروش منسجم و آینده‌دار نداشتند.

اما در این میان گویا شرکت آریا برهان نوین با پیش‌بینی درست از وضع بازار و با برنامه‌ریزی حساب شده، این نقصان در بازار را شناسایی و توانست جریان را به سمت خود هدایت کند.
شاید اولین تبلیغات دورکو Dorco را در سال 1392 که با تبلیغات محیطی با طراحی متفاوت که تنها به بحث برندینگ می‌پرداخت را به خاطر داشته باشید.
doroco-360
اما در سال 1393 شاهد تبلیغات گسترده‌تری از این برند بودیم که همزمان بودن با عید نوروز و در تابستان نیز با بزرگترین رویداد جهان یعنی جام‌جهانی فوتبال همراه بود.

دورکو Dorco همچون دیگر برندهای کره‌ای، سامسونگ و هیوندای که در چند سال اخیر شاهد حضور گستردۀ آنان در بازارهای جهان هستیم، برای تحکیم جایگاه خود در بازار ایران، از کمپین‌های 360 درجه استفاده کرده است.
« جام آراستگی » نامی متناسب با محصولات این برند که در دورۀ جام جهانی انتخاب شده بود و با شعار « حرفه‌ای اصلاح کنید » در تمامی رسانه‌ها به بازاریابی برای محصولات دورکو می‌پرداخت.
کمپین جام آراستگی بر پایۀ پروموشن فروش ( ترویج فروش ) برنامه‌ریزی و اجرا شده بود، بدین صورت که یک جایزۀ بزرگ به قید قرعه برای ترغیب مشتریان به خرید کالا در نظر گرفته شده بود.
از طرفی همانطور که از نامش پیدا است، دورکو با پیاده‌سازی یک کمپین 360 درجه اقدام به یادآوری و معرفی محصول خود و ترغیب برای خرید کرد:
– حضور گسترده در تبلیغات محیطی
– تبلیغات آرم آگهی در تلویزیون
– تبلیغات بنری در فضای اینترنت
– تبلیغات چاپی در مراکز فروش
– تبلیغات روزنامه و مجلات
– تامین کالا در مراکز فروش
– انتشار رپرتاژ آگهی
– برگزاری کمپین‌های پارتیزانی ( بازاریابی چریکی )
doroco-360-volster
همه‌و‌همه نشان از آن دارد که دورکو Dorco مخاطب خود را در تمامی رسانه‌ها مورد هدف قرار داده است.
البته عدم توجه به دیجیتال مارکتینگ و مواردی همچون ایمیل مارکتینگ، ارتقاءِ سئو، عدم حضور در شبکه‌های اجتماعی و غیره را می‌توان از کاستی‌های این کمپین دانست عنوان کرد.

این مطلب از سوی دیده‌بان بازار ، با حمایت مالی شبکه تبلیغات ٬ که یک سرویس دهنده آنلاین برای تبلیغات اینترنتی هدفمند است، تهیه شده است.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0