دومین نقطه ضعف آیفون 6 سوژه ژیلت شد

خم‌شدن آیفون 6 اپل سوژۀ تمسخر بسياری از برندها مخصوصاً سامسونگ شده بود و در اين بین كيت‌كت KitKat بیشترین استفاده را در زمینه بازاریابی در لحظه Real-time Marketing داشت و در توییتر با استفاده از هشتگ #bendgate توانست در توییت‌های زیادی خود را مطرح کند.

حال در پی دومین شکایت‌ خریداران آيفون 6 مبنی بر گیركردن موی آنها بین بدنه فلزی و صفحه نمایش و كنده‌شدن موها، شاهد شيطنت بسیاری از كاربران بودیم.

مطالعه بیشتر: کمپین خلاقانه با استفاده از نام آیفون 6s
beardgate-gillette-iphone6
در میان برندها اما ژيلت Gillette نیز موقیعت را مغتنم شمرده و در توییتر رسمی خود جمله زیر را با هشتگ #beardgate و #hairgate عنوان كرده است:
Your phone may be smarter than ever, but leave the shaving to the experts.
ممكن است تلفن شما هوشمندتر از قبل باشد اما اصلاح کردن را به كارشناس بسپارید.

مطالعه بیشتر: با ژیلت برج های بلند را ببینید!

این جمله ژیلت خیلی به ضرب‌المثل « کار را به کاردانش بسپار » نزدیک است.
گویا جدای از برنامه‌ها و کنفرانس‌های معرفی و صف خریداران محصولات جدید آیفون، این بار این نقاط ضعف آیفون 6 و شركت اپل است که خبرساز شده و دست‌مایۀ تبلیغات و سوژه بازاریابی برندهای دیگر، بصورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی و رسانه، شده‌است.
hairgate-memes

after

hairgate-memes_1
البته این نكته بسیار حائز اهمیت است كه بروز بودنِ فعالین در حوزه بازاریابی می‌تواند یكی از نقاط قوت آنها در پیشی گرفتن از رقبا باشد و دو مثال بالا كاملاً نشان دهندۀ این موضوع است كه می‌توان با هزینه ناچیز از یک سوژه اجتماعی ، کمپین تبلیغاتی ساخت؛ اما باید دقت کرد که این اتفاق بسیار هوشمندانه انجام پذیرد تا برند شما مورد غضب طرفداران برند مقابل قرار نگیرد.