روندهای داغ دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۶ + اینفوگرافیک

به این مطلب رای دهید:
کل: 0 میانگین: 0

دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing هرساله دچار تغییر و تحول‌های گسترده می‌شود و شرکت‌ها برای استفاده از فرصت‌های جدید، باید استراتژی‌های بازاریابی خود را با این تغییرات هماهنگ کنند. در ادامه، ۵ روند مهم دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۶ را معرفی می‌کنیم.

1- تبلیغات ویدئویی
تبلیغات ویدئویی با نرخ تبدیل به کلیک ۱٫۸۴% که در بین تمام فرمت‌های تبلیغات دیجیتال بیشترین نرخ است، روزبه‌روز فراگیرتر می‌شوند، مردم گرایش بیشتری به مشاهده تبلیغات ویدئویی آنلاین پیدا کرده‌اند. علاوه بر گوگل که محتوای ویدئویی را در نتایج و الگوریتم‌های جستجویش قرار داده، فیسبوک و بینگ نیز شروع به ارائه خدمات تبلیغات ویدئویی کرده‌اند.

2- اپلیکیشن‌ها
ما از اپلیکیشن‌ها برای خیلی چیزها از ارتباط با دکترمان تا چک کردن حساب بانکی، استفاده می‌کنیم. گوگل از اپلیکیشن‌ها به‌عنوان فاکتوری برای رتبه‌بندی نتایج جستجو استفاده می‌کند و همچنین از اپلیکیشن‌ها و موبایل برای دسترسی به وب، از کامپیوترهای شخصی پیشی گرفته است. این امر اهمیت اپلیکیشن‌ها را تبیین می‌کند.

3- دستیار مجازی
با فناوری‌هایی نظیر Siri و OK Google افراد دیگر لزوماً نیازی به مراجعه مستقیم به وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها ندارند و می‌توانند از موبایل خود درخواست کمک کنند. ازاین‌رو کسب‌وکارها باید مطمئن شوند که اطلاعاتشان به‌سادگی دسترسی از طریق موتورهای جستجو از طریق دستیارهای مجازی نیز در دسترس است.

4- فناوری‌های پوشیدنی
استفاده از فناوری‌های پوشیدنی بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹رشد متوسط سالانه ۳۵% را تجربه می‌کند و شرکت‌ها جهت ارتباط بهتر با مشترانشان باید به این ابزار توجه ویژه داشته باشند.

5- افزایش بودجه تبلیغات
گرایش به تبلیغات دیجیتال روزبه‌روز رو به افزایش است؛ میزان افزایش بودجه تبلیغات دیجیتال شرکت‌ها نسبت به سال ۲۰۱۵، ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

روندهای داغ دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۱۶

روندهای بسیاری در این حوزه در جریان هستند، اما پنج موردی که به آن‌ها اشاره شد از مهم‌ترین روندهای جاری هستند که هر شرکتی برای موفقیت در حوزه بازاریابی دیجیتال، باید آن‌ها را دنبال کند. اما مهم‌ترین روند بین تمام روندها واضح است؛ بازاریابی دیجیتال هیچ‌گاه این‌قدر قدرتمند نبوده است و کماکان به رشد خود ادامه می‌دهد.