10 راز برای راه اندازی آژانس دیجیتال مارکتینگ موفق

راه اندازی آژانس دیجیتال مارکتینگ
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

با دیجیتالی شدن دنیا، حالا دیگر زمان مناسب برای راه اندازی یک آژانس دیجیتال مارکتینگ فرا رسیده است. هر یک از کارآفرینان به شخصه نظرات خاص خود را دارند. این روز‌ها هر کسب و کاری که تلاش می‌کند به بازار پر رونق فعلی راه یابد، باید بداند که به سادگی و بدون اتخاذ یک سری استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ مفید و موثر نمی‌توان به این هدف رسید. در این زمان است که راه اندازی یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌تواند راه‌حل درستی به نظر آید.

اگر قرار است که همه به شما مراجعه کنند تا رتبه‌شان بالا رفته و بیشتر از قبل دیده شوند، تنها در صورتی می‌توانید موفق عمل کنید که متعهد به راه اندازی یک آژانس دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای باشید.

ده نکته مهم در تاسیس یک آژانس دیجیتال مارکتینگ

در ابتدا بهتر است با مطالعه مقاله شرکت های تبلیغاتی معروف ایرانی با روند کار آنها آشنا شوید تا دید بازتری نسبت به این عرصه داشته باشید. همچنین در ویدیوی زیر می‌توانید برخی از خدماتی که آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ به مشتریان خود ارائه می‌دهند را شناخته تا در راه‌اندازی مجموعه خود بهترین عملکرد را داشته باشید.

به طور کلی چند راه‌حل کلیدی وجود دارد که می‌تواند موفقیت شما را با قطعیت تضمین کند و ما در ذیل به برخی از مهمترین آنها اشاره نموده‌ایم.

به تماس با مشتریان بالقوه ادامه دهید

مهم نیست که در کدام شهر آژانس دیجیتال مارکتینگ خود را تاسیس کرده‌اید، به هر حال چیزی که به رشد و توسعه شما کمک می‌کند جستجوی مداوم برای جذب مشتری احتمالی است. در این عرصه، چیزی به نام «چشم انداز کافی» وجود ندارد. هر چه مشتریان بالقوه بیشتری را هدف قرار دهید، پیشنهادات بیشتری را نیز دریافت خواهید کرد و هر چه پیشنهادات بیشتری را دریافت کنید، به درآمد بالا و موفقیت دست خواهید یافت.

با این وجود، به خاطر داشته باشید که هرگز نباید کاری کنید که نتوانید بازار هدف خود را به درستی خطاب قرار داده و نیاز‌هایش را برطرف سازید. این کاملا خوب است که حق انتخاب داشته و تصمیم بگیرید که می‌خواهید با یک مشتری بالقوه کار کنید یا به صلاح نیست که به رابطه با او ادامه دهید. گاهی اوقات، شما فقط باید به خاطر آسایش خود و آینده کسب و کارتان مشکل پسند باشید. اگر تصمیمات فعلی شما چشم انداز روشنی را پیش رویتان قرار نمی‌دهد، دنیا به آخر نرسیده است.

طیف متنوعی از استراتژی‌های جستجو وجود دارند که می‌توانید در راستای پیشبرد اهداف آژانس دیجیتال مارکتینگ خود از آن‌ها استفاده کنید. مهم این است تا جایی که می‌توانید تلاش کنید تا بهترین و مناسب‌ترین استراتژی ممکن را برای کسب و کارتان انتخاب کنید.

جذب مشتریان

مطالعه بیشتر: هر آن چه که باید در مورد ساخت کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ بدانید.

مشتریان را با یک پیشنهاد عالی جذب خود کنید

در مسیر تلاش برای جذب مشتریان بالقوه و احتمالی مهم این است که با ارائه یک پیشنهاد جذاب کاری کنید که مخاطب نتواند آن را رد کند. به یاد داشته باشید که بازاریابان زیادی در اطرافتان هستند که این مشتریان بالقوه را هدف قرار می‌دهند. فقط به این دلیل که موفق به برقراری اولین تماس شده اید، نمی‌توان ضمانت کرد که قرارداد بسته خواهد شد.

نکته ای که باید در رابطه با دیجیتال مارکتینگ به آن اشاره کرد این است که اکثر بازاریابان و آژانس‌های مارکتینگ امروزه برای انجام کار از مشتری تقاضای پیش پرداخت می‌کنند. با توجه به این که پروژه‌های بازاریابی دیجیتال برای نشان دادن نتایج واقعی نیاز به زمان و تلاش زیاد دارند، با این حال نمی‌توان با قاطعیت گفت که کسب و کار‌ها به ازای مبلغ پرداختی حتما از قرارداد سود خواهند برد.

به عنوان مثال، یک دوره آزمایشی رایگان یا تبلیغات پولی می‌تواند راه خوبی برای نمایش قابلیت‌های آژانس شما باشد. نشان دادن یک راه کوتاه‌تر به مشتری، پیشنهادی است که به احتمال زیاد رد کردن آن دشوار است. چنین اقدامی به صاحبان کسب و کار ثابت می‌کند که شما مدیریت یک آژانس دیجیتال مارکتینگ جدی و حرفه ای را بر عهده دارید. ارائه این قبیل پیشنهاد‌های اولیه احتمال استخدام شما برای اجرای پروژه‌های بلند مدت را بالا می‌برد.

اگر قصد پیدا کردن مشتری‌های دائمی برای خود را دارید، توصیه می‌شود مقاله خدمات مشتری آنلاین را مطالعه کنید تا بهترین نتیجه ممکن را در یافت کنید.

بر روی تحویل کار تمرکز کنید

مسلم است که تک تک آژانس‌های دیجیتال مارکیتنگ دوست دارند مشتریان بالقوه را به سوی خود جذب کنند اما انجام این کار با وعده و وعید‌های بی جا می‌تواند شما را در معرض شکست قرار دهد. هنگام شرح استراتژی خود برای مشتری، بهتر است انتظارات مشتری را کوچک و برآورده ساختنشان را آسان جلوه ندهید.

به عنوان مثال، ممکن است بتوانید در عرض سه ماه رتبه سئو سایت مشتری را به عدد مطلوبی برسانید اما به آن‌ها بگویید که دستیابی به این هدف شاید شش ماه طول بکشد. به این ترتیب وقتی بعد از سه ماه (یا به هر حال کمتر از شش ماه) مشتری را از خبر اجرای پروژه مطلع کردید، او تحت تاثیر قرار گرفته و با خوشحالی به مشتری دائم آژانس دیجیتال مارکتینگ شما تبدیل خواهد شد.

برنامه ریزی و استراتژی در دیجیتال مارکتینگ

شروع کار با تسلط کامل بر روی یک بازار کوچک

به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، هدف شما باید این باشد که بدون هر نوع نگرانی بیش از حد درباره بازار کوچک اما پر بازده، دست به برنامه ریزی و اجرای یک کمپین بازاریابی موفق برای مشتریان خود بزنید. حین حرکت در این مسیر به بینشی جامع و مفید درباره این قبیل بازار‌ها نیز دست خواهید یافت.

در این میان برای یک آژانس دیجیتال مارکتینگ که به تازگی راه‌اندازی شده، داشتن حداقل یک بازار کوچک اما پر بازده خاص کاملا مفید و سودمند خواهد بود.

وقتی شما به زبان محلی صحبت کرده و علاقه خود را نسبت به آن نشان می‌دهید، مشتریانی که به این زبان صحبت می‎‌کنند بیش از پیش مایل خواهند بود که به شما کار سفارش دهند. چنین اقدامی به شما کمک خواهد کرد تا با جزئیات چالش‌های مشتری در بازار هدف خود آشنا شده و در نتیجه بتوانید راه‌حل‌های بهتری را به او ارائه بدهید.

برخی کار‌ها را به دیگران بسپارید.

لازم نیست همه کار‌ها را خود انجام داده یا به دیگر کارمندان شرکت بسپارید. حتی کارمندان زیردست و معمولی نیز مجبور نیستند وقت و انرژی خود را صرف کار‌های غیر مولد و سطح پایین کنند.

زیبایی دیجیتال مارکتینگ در آن است که همه کار‌ها به طور آنلاین انجام شود. بنابراین شما می‌توانید برای برخی کار‌های جانبی کمک آنلاین پیدا کنید. همکاری با فریلنسر‌ها یا دستیاران مجازی در مواردی از این قبیل می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما شود در نتیجه فرصت بیشتری دارید تا بتوانید بر روی مسائل مهمتر تمرکز کنید. در ادامه این امکان وچود دارد تا در جهت تسهیل امور از شرکت‌های دیگر فعال در زمینه API (رابط برنامه نویسی کاربردی) مارکتینگ دیجیتال و یا ارائه دهنده راه‌حل‌های مرتبط کمک بگیرید.

نیازهای مشتریان

به حرف‌ها و خواسته‌های مشتری توجه کنید

اکثر صاحبان کسب و کار متخصص و امروزی می‌دانند که به بازاریابی دیجیتال نیاز دارند اما احتمالا چیزی در مورد آن نمی‌دانند. جای امیدواری است که آن‌ها واقفند برای دستیابی به اهداف خود انجام چه کار‌هایی لازم و ضروری می‌باشد.

بنابراین اگر مشتری به شما گفت که با هدف استخدام نیروی کاری بیشتر قصد جذب مشتری جدید را دارد و می‌خواهد وقت آزاد بیشتری برای خود داشته باشد، سعی نکنید افراد را با صحبت‌هایی درباره سئو، گوگل و تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی متقاعد سازید. درک وضعیت مشتری و توضیح این موضوع به زبان خودش که می‌توانید در مسیر به هدف او را راهنمایی کنید، احتمالا پاسخ مثبت مشتری را در پی خواهد داشت.

بنابراین یکی از نکات مهم برای راه اندازی آژانس دیجیتال مارکتینک موفق، شناخت و درک خواسته‌های مشتری است.

مشتری را با مهارت‌های مختلف خود در حوزه بازاریابی آشنا کنید

همان طور که پیش از این اشاره شد، مهارت‌های بازاریابی دیجیتال از تنوع بالایی برخوردارند. به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ لازم نیست تک تک مهارت‌های موجود در این حوزه را کسب و عرضه کنید اما بعضی از آن‌ها زمینه ساز رشد و شهرت شما در آینده خواهند شد.

در مرحله نخست پس از راه اندازی آژانس دیجیتال مارکتینگ به این موضوع اشاره کنید که شما خدماتی نظیر سئو، تولید سرنخ، AdWords و تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی را ارائه می‌دهید.

اینفوگرافیک دیجیتال مارکتینگ

حفظ روابط بلند مدت با مشتری

مشتری ممکن است هر لحظه نظر خود را تغییر دهد و به شما بگوید که دیگر نمی‌خواهد شما کار تبلیغاتی برای او انجام داده یا خدماتی در رابطه با سئو به او ارائه دهید. در این قبیل موارد، انصافا کار زیادی از شما بر نمی‌آید مگر این که از قبل یک استراتژی برای حفظ رابطه بلند مدت با مشتری تهیه و تدوین کرده باشید.

همان طور که در حال تولید سرنخ و رتبه بندی وب سایت‌هایی برای بهبود وضعیت سئو سایت مشتری هستید، همیشه و هر لحظه می‌توانید با وجود تصمیم ناگهانی مشتری مبنی بر قطع ارتباط با شما، آن سرنخ‌ها و وبسایت‌ها را نزد خود نگه دارید. در ادامه امکان ایجاد لینک‌هایی با کیفیت بالا وجود دارد که وبسایت‌هایی که با آن‌ها کار می‌کنید نمی‌توانند به سادگی از آن‌ها دست کشیده و از خیرشان بگذرند.

برای درک بهتر این مسئله به شما توصیه می‌کنیم که به مقاله نرخ تبدیل تولید محتوا به سرنخ مشتریان بالقوه در وب‌ سایت آیمارکتور مراجعه کنید.

راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی

مدیریت یک آژانس دیجیتال مارکتینگ و در خواست چک از مشتری چندان با هم جور در نمی‌آیند.

نوشتن چک به طور ماهیانه برای شما ممکن است گاهی اوقات پر هزینه و زمان‌بر به نظر برسد، بنابراین شاید مشتری با خود فکر کند که بهتر است به سراغ یک آژانس دیجیتال مارکتینگ دیگر برود. از طرف دیگر، پرداخت الکترونیک و به طور خاص پرداخت الکترونیک هفتگی برای شما نیز بی دردسر خواهد بود به خصوص زمانی که گزینه پرداخت خودکار در دسترستان است.

تجزیه و تحلیل در دیجیتال مارکتینگ

برنامه ریزی و تفکر بلندمدت

برخی مواقع مشتریان در پرداخت مبلغ تعیین شده تاخیر داشته و یا شاید پیشنهاد عقد قراردادی را به شما بدهند که کمتر از حد انتظارتان باشد. البته که نباید به کمتر از سطح خود راضی شد و از همه بدتر به آن عادت کنید اما اگر مشتری مورد نظر فردیست که قبلا تجربه همکاری خوب با او را داشته اید، هر از گاهی کنار آمدن با او می‌تواند به نفع شما باشد.

به این ترتیب آن‌ها نیز به همکاری با شما راغب شده، مشارکت را راحت تر از قبل دیده و افرادی را به شما ارجاع می‌دهند، در نهایت می‌بینید که این وضعیت ارزشش را داشته است.

دنیای کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ برای همه سیاه و سفید نیست. یک منطقه خاکستری کوچک مخصوص به خود را پیدا کنید تا در آینده بتوان خود را به عنوان یک مرجع موثق و معتبر به اثبات رساند.

منبع: www.entrepreneur.com